Jump to content

[Darmowy moduł] Paczkomaty Prestashop 1.7 / 8 - wybór paczkomatu


Daresh

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Te override'y są od jakiegoś modułu "inpostship", pewnie się z tych testów na sklepie bałagan zrobił. Moduł działa bez problemu na 8.1 i instaluje wszystkich przewoźników, jeżeli u Ciebie jest inaczej to jest problem Twojego sklepu, a nie modułu :)

Link to comment
Share on other sites

Przestał mi działać moduł paczkomatów. Prestashop 1.7.7.8.

Nie wyświetla się okienko z mapą paczkomatów. Błąd:

gmparcellocker.js:6 Uncaught TypeError: Cannot read properties of undefined (reading 'modalMap')
    at window.gmParcelLockerChoose (gmparcellocker.js:6:44)
    at HTMLButtonElement.onclick (zamówienie:1242:114)

Próbowałem odinstalowywać i instalować od nowa, różne wersje, usuwałem folder z modułem, czyściłem cache i ciągle to samo.

Link to comment
Share on other sites

Nie mam takiego sklepu, na którym by były te dwa moduły więc nie mam za bardzo jak sprawdzić, bo pewnie musiałbym zakładać specjalnie konto w Apaczce. Więc jeżeli chcesz to możemy spojrzeć, ale potrzebowałbym dostęp do sklepu.

Link to comment
Share on other sites

Konflikt z modułami typu Apaczka można rozwiązać w ten sposób - jeżeli moduły nie są używane do wyświetlania mapy na froncie sklepu, a tylko do nadawania paczek na zapleczu to odpinamy je od zaczepu hooDisplayHeader lub analogicznego, który jest użyty do dołączenia na froncie sklepu kodów JS.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Daresh... To jest tak dobry moduł, że nie zaglądałem tu chyba z rok bo nie było potrzeby. Dziękuję Ci za niego.

Widzę, że jest nowsza wersja niż moja, jaką procedurę aktualizacji rekomendujesz? Usunąć obecny czy nie usuwać... 

I pytanie właściwe, chyba moduł nie przekazuje danych paczkomatu do sellasist, kiedyś był ten problem w baselinkerze - przesiadam się z wiadomych względów i mam taki brak danych paczkomatu w 2 (jedynych jak dotąd) zamówieniach. Próba jest więc mała, ale może coś już o takim problemie słyszałeś?

Link to comment
Share on other sites

Sellasist oczekuje numeru paczkomatu w nieokreślonym polu API Presty. Ostatnio na webinarze pojawiła się nazwa pola "pickuppoint". Ale sam prowadzący chyba nie miał pojęcia o czym mówi. Jednocześnie Twoja wtyczka w standardzie nie pokazuje numeru paczkomatu w API (albo jestem ślepy). Dopiero wtyczka przygotowana przez BL wyciąga to do swojego endpointa. Nie sądzę, że Sellasist będzie w stanie teraz przygotować własną wtyczkę do Presty z rozbudowanym endpointem.

Link to comment
Share on other sites

Mój moduł dodaje zasób bl_order, którego można używać zamiast order i tam jest wskazany paczkomat zgodnie z tym, jak to robi moduł Baselinkera.

Dodanie nowego ogólnego pola do zamówienia aby mogło być odczytywane przez API do rozważenia :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
On 1/12/2024 at 12:22 PM, Daresh said:

Na ten moment nie ma takich planów.

To może za niewielką opłatą :) ponieważ do Paczkomatów Inpost jest po prostu świetny, prosty, przejrzysty i działa świetnie. Plis Plis Plis :) 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Daresh said:

Może gdyby pojawił się u nas za jakiś czas jakiś praktykant to coś takiego mu zlecimy, na razie brak czasu żeby zainteresować się tematem Orlenu :)

OK :( Zapytam jeszcze czy można na bazie Pana powyższego modułu Paczkomaty 24/7 modyfikować go do Orlen paczka ? Choć nie wiem czy w ogóle jest to realne :)

Edited by Ewwka (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

@Daresh autor i doświadczeni użytkownicy
Trafiłem na ten wątek szukając przyczyny, z powodu której w mailach do Klienta (i w szczegółach zamówienia z historii zamówień) wyświetla się adres dostawy a nie paczkomat.  I zanim zaciągnę i zainstaluję Twój moduł to zapytam:

1. Rozwiąże on w/w problem?
2. Zadziała z 1.7.8.7?
3. Jeśli poszłoby coś nie tak, czy wyłączenie/odinstalowanie modułu przywróci stan "sprzed"?

PS sklep działa w trybie przerwy, a moduł InPost jest skonfigurowany na konto testowe, o ile ma to znaczenie.

PS2 W mailu do administratora sklepu wyświetla się (prawidłowo) paczkomat i pod nim adres dostawy.

Dziękuję z górki za ew. odpowiedzi

Edited by A.T.T (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Daresh said:

3XTAK :) Ważne żeby moduł był pierwszy na hooku actionValidateOrder

Super! Dzięki.

W takim razie podejmę próbę. Z hookiem i pozycją powinienem sobie poradzić.

Drobna korekta - w aktualnej sytuacji w mailu do admina jest nr paczkomatu i adres paczkomatu, a nie adres dostawy.

Link to comment
Share on other sites

Na początek wielkie dzięki dla Autora :)

Zainstalowałem, poustawiałem i wygląda że mój problem zostal rozwiązany i w dodatku prawidłowo geolokalizację zaciąga.

Póki co:

- nie działa wybór paczkomatu przy konfiguracji "lista rozwijana", działa jednak okno modal, pobadam jeszcze zagadnienie, bo coś mi dziś hosting dziwnie działa. Ale nawet jak nie zadziała to nic się nie dzieje. Modal też jest OK.

- nie wiem, czy i jak da się stworzyć kilka przewożników InPost w oparciu o moduł. Może to być konieczne, bo mam w sklepie grupę towarów bardzo lekkich, dla których mam osobne limity wagowe (na maksymalny gabaryt C wchodzi np. 4 kg i do tej pory miałem odrębnych przewoźników InPost (ze indywidualnymi limitami wagi)  ustawionych. To może być większy problem.
- w sklepie mam ok. 400 produktów i niestety, dodanie nowego przewoźnika będzie wymagało wyklikania każdego produktu i zmiana preferowanych sposobów dostawy. Ale to z kolei być może się da rozwiązać przez modyfikacje wprost w bazie danych. Ale by to zrobić musze rozwiązac w/w problem z "powieleniem" przewożnika "z modułu"

Link to comment
Share on other sites

Just now, Daresh said:

Moduł sam dodaje kilku przewoźników - Paczkomaty pobranie, Paczkomaty weekend, więc powinno być do zrobienia.

W sumie nie pomyślałem, rzeczywiście, 3 mi powinny wystarczyć jak "ponaciągam" trochę wagi. 10 byłoby idealnie. Moge w tych "modułowych" dowolnie zmieniać nazwy? Wszak moduł jakoś "wybiera", który przewoźnik jest pod jego kontrolą.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Daresh said:

Nazwy można dowolnie zmieniać, liczą się pola w bazie danych: is_module, external_module_name

Pewnie odpowiednie carrier_ID czy coś tego typu tam jest - wtedy dałbym radę "podmienić" w bazie odpowiednie pola i wskazać, których przewoźników moduł ma obsłużyć. Czad :)

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Daresh said:

Nazwy można dowolnie zmieniać, liczą się pola w bazie danych: is_module, external_module_name

Jaka nazwa tabeli / tabel w których mam grzebać?

Edit: Ogarnięte chyba.

Edited by A.T.T (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...