Jump to content

Nová Presta 1.5.4.0 - vaše zkušenosti


ender666

Recommended Posts

v sobotu jdu testovat . jsem zvedav jestli odstranuje chybicky co jsem resil

takze napisu .

 

1.Resil jsem nemoznost vygenerovat Dodaci list bez vygenerovani faktury..

2. problemy v mobilni verzi ( submenu uz neukazoval zbozi )

3. V emailech se neukazuje text ( v pripade povinneho pole ) 1.4 se toto ukazovalo .

 

Tak uvidime co se zmenilo ........

Edited by djmila (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

tak jeden vetsi problem, po aktualizaci se vam premaze spousta prelozeneho textu. Protoze je hodne drobnych uprav v textech, vetsinou jenom tecky a carky... Diky tomu se individualni preklad smaze.. A maji tam dalsi bug, ze to pak nejde prelozit, protoze neprelozene policka nejsou videt, pripadne cele moduly pro preklad nejsou videt (jde obejit tim, ze zapnete debug mod).

Link to comment
Share on other sites

Jak rekl CUBE-IN chybejici preklady. Nikde jsem nenasel kde prelozit polozky z Quick Access v menu administrace i po zapnuti DEBUG modu. Dalsi problem jsou nefunkcni nejake moduly. A chybejici moduly v seznamech. V seznamu moduly platby mam vsechny cca 15 ( puvodni jsem nemazal ) ale kdyz najedu do plateb tak vidim seznam modulu a tam jich je jen 7.

Link to comment
Share on other sites

Prolezl jsem anglické forum, a dle všeho hlavní problém je s překladama, nicméně mnoho chyb je prý odstraněno - především s objednáváním zboží (1.5.3 jsme ale ještě moc netestoval tak netuším o jaké problémy se jedná). Tenhle upgrade přišel pro mě v blbou dobu po dlouhém odhodlávání jsme se rozhodl o přechod z 1.3 na 1.5.3 no a teď přemýšlím, jestli rovnou nejít do 1.5.4 no a včil babo raď :-(.

 

 

Tak doplňuji - udělal jsme si další kopii eshopu a upgradoval z 1.5.3. na 1.5.4. vzhledem k tomu, že eshop vlastně vzniká téměř z nuly pouze se budou importovat produkty kategorie a objednávky se zákazníky tak po upgradu nepozoruji žádný problém postupně zde dopíšu zkušenosti.

 

Live Edit, který v ANJ foru byl několikrát zmiňován jako nefunkční mi bez problému funguje

 

Zdeněk

Edited by cendaprnda (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Verzi 1.5.4 prave rozbiham. V momente kdy se zakaznik registruje a vytvori si adresu a vyplni pole "Společnost" nabidne mu Prestashop 1.5.4 zadat DIČ, nicméně nenabídne mu IČ. V administaci zakaznika a jeho adresy je pritom k dispozici pole IČO - to bych take nejlepe prepsal na IČ.

 

Nevite co s tim? Mozna se to resilo u i u predchozich verzi Prestashopu. Diky za nazory.

Link to comment
Share on other sites

Verzi 1.5.4 prave rozbiham. V momente kdy se zakaznik registruje a vytvori si adresu a vyplni pole "Společnost" nabidne mu Prestashop 1.5.4 zadat DIČ, nicméně nenabídne mu IČ. V administaci zakaznika a jeho adresy je pritom k dispozici pole IČO - to bych take nejlepe prepsal na IČ.

 

Nevite co s tim? Mozna se to resilo u i u predchozich verzi Prestashopu. Diky za nazory.

Tohle není verzí Prestashopu musíš si zapnout modul Evropské DIČ [European VAT number] nicméně narazíš na další problémy s validaci registrace v případě, že zákazník tyto údaje nevyplní nebo se špatným překladem DIC a ICO pokud nechceš ztrácet čas hledáním řešení doporučují ti úpravu z www.presta-moduly.cz, kterou vyřešíš vše včetně emailu v mail-alerts, překladu atd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jak rekl CUBE-IN chybejici preklady. Nikde jsem nenasel kde prelozit polozky z Quick Access v menu administrace i po zapnuti DEBUG modu. Dalsi problem jsou nefunkcni nejake moduly. A chybejici moduly v seznamech. V seznamu moduly platby mam vsechny cca 15 ( puvodni jsem nemazal ) ale kdyz najedu do plateb tak vidim seznam modulu a tam jich je jen 7.

 

Quick Access položky se překládají v záložce Administrace - Rychlý přístup

Vetší problém je s překladama modulů

 

Zdeněk

Link to comment
Share on other sites

Tohle nevím jestli je problém přímo 1.5.4.0 (dělal jsem upgrade z 1.4)

 

U "Blok Filtrování zboží dle parametrů", jsou vynechány znaky s diakritikou, např. Výrobce se zobrazuje vrobce, vyrobce by bylo lepší (URL s diaktritikou nechci).

Link to comment
Share on other sites

Tohle nevím jestli je problém přímo 1.5.4.0 (dělal jsem upgrade z 1.4)

 

U "Blok Filtrování zboží dle parametrů", jsou vynechány znaky s diakritikou, např. Výrobce se zobrazuje vrobce, vyrobce by bylo lepší (URL s diaktritikou nechci).

 

Jo to dela bordel, ale u kazdeho parametru si muzes nastavit individualni nazev parametruv URL i jeho hodnoty rucne

Link to comment
Share on other sites

Jo to dela bordel, ale u kazdeho parametru si muzes nastavit individualni nazev parametruv URL i jeho hodnoty rucne

 

A jo, na to jsem zapomněl, bo dřív nebylo potřeba.

Tak jsem zkoušel a narazil jsem na 2 problémy, jak přejmenovat výrobce, ty se tvoří automaticky a u mých vlastností mi nechce u dvou slovných názvů brát podtržítko jako platný znak???

Link to comment
Share on other sites

Pravděpodobně funkce co se stará o generování url a měla být přepínatelná z administrace mezi s/bez diaktritiky teoreticky v některých modulech nemusí stále správně fungovat. Jinak by mělo být možné třeba u těch výrobců pokud jich není mnoho omrknout DB a url si nastavit ručně,

 

Další možnost je modul co nefunguje správně po změně generování url na bez diakritiky daný modul resetovat nebo reinstalovat a znova nastavit-pokud má nastavení-někdy i toto může pomoct.

 

Co se týká podtržítka v url tak obvykle se používá "pomlčka" a proto to je zřejmě zakázané v pravidle na testování vstupních dat pro dané pole.

Edited by XM4N (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Dobrý den,

mám problém s přidáním IČO v 1.5.4.

U 1.5.3.1 jsem DIČ přidal modulem "European VAT number" a u IČO (dni) jsem smazal funkci která ho skrývala.

 

Ta funkce je v souboru StatesManagement.js a po smazání skrývání vypadá takto:

function updateNeedIDNumber(suffix)
{
var idCountry = parseInt($('select#id_country'+(suffix !== undefined ? '_'+suffix : '')).val());
}

 

U 1.5.3.1. to fungovalo výborně, nicméně u 1.5.4 se nic neděje a nejsem schopen tam přidat IČO, pouze DIČ modulem European VAT.

 

Nevíte někdo čim to může být? Dokud toto nevyřeším, zůstanu u 1.5.3.1.

Jo a mimochodem ty překlady V 1.5.4 jsou tam fakt mizerný..

Link to comment
Share on other sites

Pravděpodobně funkce co se stará o generování url a měla být přepínatelná z administrace mezi s/bez diaktritiky teoreticky v některých modulech nemusí stále správně fungovat. Jinak by mělo být možné třeba u těch výrobců pokud jich není mnoho omrknout DB a url si nastavit ručně,

 

Další možnost je modul co nefunguje správně po změně generování url na bez diakritiky daný modul resetovat nebo reinstalovat a znova nastavit-pokud má nastavení-někdy i toto může pomoct.

 

Co se týká podtržítka v url tak obvykle se používá "pomlčka" a proto to je zřejmě zakázané v pravidle na testování vstupních dat pro dané pole.

 

Zkoušel reset a reinstalaci a z češtinou stále stejné, chybka asi bude někde jinde, při generování přátelských url

Pomlčka, podržítko mi je jasné, ale chtěl jsem zachovat systém který využívá samotný modul, tj. při více slovných názvech je podtržítko a pak pomlčka odděluje jednotlivé položky, např. www.fotoeshop.cz/7-zrcadlovky#/bajonet_typ-nikon_dx

Edited by czdawe (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

PrestaShop verze 1.5.4.0 je spolehlivější a stabilnější než předchozí verze. Kód byl poměrné pročištěn. Problematický je pouze vlastní jazykový překlad modulů – je třeba zapnout vývojářský režim ( '_PS_MODE_DEV_' nastavit na true). Instalace se chová jinak – v defaultu se instaluje pouze jazyk instalace a jazyk obchodu podle vybrané země.

 

V naší úpravě instalačního balíčku pro PrestaShop 1.5.4.0 CS jsem do instalace přidal jako jazyk s ID 1 angličtinu, která je provedení instalace vypnuta. Naše verze podporuje zadávaní IČO i DIČ. Po vložení názvu společnosti se za ní automaticky zobrazí odpovídající políčka. Kvůli této úpravě nemusí být aktivován modul Evropské DIČ ani nastaveno povinné IČO v konfiguraci formátu adresy země.

Ze všech šablon je vypuštěno zadávání data narození.

 

Více zde: http://wiki.prestacs.cz/index.php?title=PrestaShop_%E2%80%93_lokalizace

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

V paypal modulu je soubor LOGOS.XML

 

Otveriho a prijde Cestinu

 

<country iso_code="CZ">
 <PayPalLogoSmall>https://www.paypal.com/en_GB/Marketing/i/logo/PayPal_logo_80x35.gif</PayPalLogoSmall>
 <PayPalLogoMedium>https://www.paypal.com/en_GB/Marketing/i/logo/PayPal_logo_100x45.gif</PayPalLogoMedium>
 <PayPalLogoLarge>https://www.paypal.com/en_GB/Marketing/i/logo/PayPal_logo_150x65.gif</PayPalLogoLarge>
 <PayPalMarkSmall>https://www.paypal.com/en_GB/GB/i/logo/PayPal_mark_37x23.gif</PayPalMarkSmall>
 <PayPalMarkMedium>https://www.paypal.com/en_GB/GB/i/logo/PayPal_mark_50x34.gif</PayPalMarkMedium>
 <PayPalMarkLarge>https://www.paypal.com/en_GB/GB/i/logo/PayPal_mark_60x38.gif</PayPalMarkLarge>
 <LocalPayPalHorizontalSolutionPP>/img/default_logos/default_horizontal.png</LocalPayPalHorizontalSolutionPP>
 <LocalPayPalVerticalSolutionPP>/img/default_logos/default_logo.gif</LocalPayPalVerticalSolutionPP>
</country>

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

PrestaShop verze 1.5.4.0 je spolehlivější a stabilnější než předchozí verze. Kód byl poměrné pročištěn. Problematický je pouze vlastní jazykový překlad modulů – je třeba zapnout vývojářský režim ( '_PS_MODE_DEV_' nastavit na true). Instalace se chová jinak – v defaultu se instaluje pouze jazyk instalace a jazyk obchodu podle vybrané země.

 

V naší úpravě instalačního balíčku pro PrestaShop 1.5.4.0 CS jsem do instalace přidal jako jazyk s ID 1 angličtinu, která je provedení instalace vypnuta. Naše verze podporuje zadávaní IČO i DIČ. Po vložení názvu společnosti se za ní automaticky zobrazí odpovídající políčka. Kvůli této úpravě nemusí být aktivován modul Evropské DIČ ani nastaveno povinné IČO v konfiguraci formátu adresy země.

Ze všech šablon je vypuštěno zadávání data narození.

 

Více zde: http://wiki.prestacs...0%93_lokalizace

Super práce :-) už sem nainstaloval, úprava se mi líbí, ale mam jeden problémek. Při testovací objednávce jsem vyplnil IČO a DIČ a v BO i ve Faktuře se nezobrazuje IČO pouze DIČ. Nevíte v čem může být problém?

Link to comment
Share on other sites

Super práce :-) už sem nainstaloval, úprava se mi líbí, ale mam jeden problémek. Při testovací objednávce jsem vyplnil IČO a DIČ a v BO i ve Faktuře se nezobrazuje IČO pouze DIČ. Nevíte v čem může být problém?

už sem to vyřešil, moje chyba :-D neměl sem přidané dni... úprava je super díky moc :-D

Link to comment
Share on other sites

už sem to vyřešil, moje chyba :-D neměl sem přidané dni... úprava je super díky moc :-D

 

Pro upřesnění:

1. aby bylo možné upravovat DIČ v administraci je nutné nainstalovat modul Evropské DIČ [European VAT number]

2. pro zobrazení hodnoty IČO (dni) v adrese faktury je třeba upravit format adresy pro danou zemi v Lokalizace > Země

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Je

Pro upřesnění:

1. aby bylo možné upravovat DIČ v administraci je nutné nainstalovat modul Evropské DIČ [European VAT number]

2. pro zobrazení hodnoty IČO (dni) v adrese faktury je třeba upravit format adresy pro danou zemi v Lokalizace > Země

ještě se zeptám, asi nemáte úpravu kde by se dala zadat jiná fakturační adresa v rychlé objednávce bez registrace?

Link to comment
Share on other sites

V paypal modulu je soubor LOGOS.XML

 

Otveriho a prijde Cestinu

 

<country iso_code="CZ">
 <PayPalLogoSmall>https://www.paypal.com/en_GB/Marketing/i/logo/PayPal_logo_80x35.gif</PayPalLogoSmall>
 <PayPalLogoMedium>https://www.paypal.com/en_GB/Marketing/i/logo/PayPal_logo_100x45.gif</PayPalLogoMedium>
 <PayPalLogoLarge>https://www.paypal.com/en_GB/Marketing/i/logo/PayPal_logo_150x65.gif</PayPalLogoLarge>
 <PayPalMarkSmall>https://www.paypal.com/en_GB/GB/i/logo/PayPal_mark_37x23.gif</PayPalMarkSmall>
 <PayPalMarkMedium>https://www.paypal.com/en_GB/GB/i/logo/PayPal_mark_50x34.gif</PayPalMarkMedium>
 <PayPalMarkLarge>https://www.paypal.com/en_GB/GB/i/logo/PayPal_mark_60x38.gif</PayPalMarkLarge>
 <LocalPayPalHorizontalSolutionPP>/img/default_logos/default_horizontal.png</LocalPayPalHorizontalSolutionPP>
 <LocalPayPalVerticalSolutionPP>/img/default_logos/default_logo.gif</LocalPayPalVerticalSolutionPP>
</country>

 

Tato uprava mi vyresila, ze mohu modul konfigurovat i frontend webu je funkcni, nicmene mam zase novy problem a je to timto modulem, ze nefunguje ajax kosik. Nemohu pridat zbozi do kosiku, vyskakuje hlaska:

 

Impossible to add the product to the cart.

 

textStatus: 'error'

errorThrown: ''

responseText:

 

Po odinstalovani PayPal modulu opet jde pridavat zbozi do ajax kosiku.

Edited by kait (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Tak valcim s ICO (IC) a DIC

 

DIC a vse stim spojene jsem perfektne rozchodil za pomoci modulu EU VAT.

 

Jenze ICO je problem

 

V konfiguraci zeme jsem si pridal pole DNI ale pro klienty se nezobrazuje. V adminu ho vidim.

 

Kdzy zaskrtnu ko konfiguraci "

Je vyžadováno DIČ?"

 

tak pak vidim IC bez problem jenze je vyzadovat i pro ne firemni zakazniky DIC muze byt prazny.

 

DIC mi funguje tak ze te se zobrazi jako volitelne pole po zadani jmena spolecnosti.

 

Do te doby je skryty.

 

Je mozne mit stejnou funkci i pro IC ?

 

Diky za rady.

Link to comment
Share on other sites

Tak valcim s ICO (IC) a DIC...

 

Všechny vaše problémy řeší úprava uvedená zde http://www.prestasho...ost__p__1177095

a zde http://www.prestasho...ska-lokalizace/

 

Stači stáhnout soubor prestashop_1.5.4.0_cs_upgrade.zip, rozbalit a zkopírovat do vašeho PrestaShopu. Doporučuji mainstalovat i upravené aktuální překlady ze souboru cs.gzip

 

Více informací a soubory ke stažení: http://wiki.prestacs...9_verze_1.5.4.0

Edited by PrestaCS.cz (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Upgrade nainstalovan. Kdzy prepnu na DEFAULT tema funguje vse na 1.

 

V mem tematu to bohuzel nefunguje. Predpokladam ze musim provest stejne upravy jake jsou v ten UPGRADE zipce pro teme defaut pro me tema ? v tech myslim 4 TPL souborech ?

Link to comment
Share on other sites

Upgrade nainstalovan. Kdzy prepnu na DEFAULT tema funguje vse na 1.

 

V mem tematu to bohuzel nefunguje. Predpokladam ze musim provest stejne upravy jake jsou v ten UPGRADE zipce pro teme defaut pro me tema ? v tech myslim 4 TPL souborech ?

 

Ano, je třeba upravit soubory .tpl ve vašem tématu (šabloně) podle úprav šablon v default. Když je v adresáři nové šablony i mobilní téma (podadresář mobile) je třeba upravit i 3 .tpl soubory zde...

Edited by PrestaCS.cz (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

mam, nekde jsem snad tady na foru psal jak na to. K videni na www.levnejpneu.cz

Koukal jsem na to a takhle bych si to nějak představoval, akorát společnost IČ a DIČ bych přendal do té rolovací jiné fakturační adresy.. Hrál sem si s tim děsně dlouho, ale nevykoumal sem to.. zobrazil sem si to jak sem chtěl (v order_opc.js), ale nezobrazovalo se mi to ve finále v BO a na fakturách. Jak jste toho docílil že to funguje? :-)

 

Dokonce jsme to spolu řešili na fóru http://www.prestashop.com/forums/topic/234189-pridani-jine-fakturacni-adresy-do-rychle-objednavky-bez-registrace/ jestli se mohu zeptat jak jste to nakonec vyřešil?

Edited by subpage (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Koukal jsem na to a takhle bych si to nějak představoval, akorát společnost IČ a DIČ bych přendal do té rolovací jiné fakturační adresy.. Hrál sem si s tim děsně dlouho, ale nevykoumal sem to.. zobrazil sem si to jak sem chtěl (v order_opc.js), ale nezobrazovalo se mi to ve finále v BO a na fakturách. Jak jste toho docílil že to funguje? :-)

spolecnost, ic a dic se nemuze nikam prendat. Musi byt v dodaci i fakturacni adrese. A co se tyce BO a faktury, to neresim, protoze objednavky jsou rovnou do IS a z neho pak leze jen zmena stavu objednavek...

Link to comment
Share on other sites

spolecnost, ic a dic se nemuze nikam prendat. Musi byt v dodaci i fakturacni adrese. A co se tyce BO a faktury, to neresim, protoze objednavky jsou rovnou do IS a z neho pak leze jen zmena stavu objednavek...

mylel jsem to tak, že dodací adresa by byla bez IČ,DIČ a společnosti (ty bych skryl přidáním "is_customer_param") a zobrazovaly by se po rozkliknutí roletky pokud by chtěl někdo nakupovat na firmu. Normální zákazník by tedy měl jen klasickou dodací adresu a pokud by někdo chtěl nakupovat na firmu vyplnil by si v roletce fakturační adresu.

Jak jsem psal výše, mě se nepodařilo aby se mi to po vyplnění vyjížděcí roletky uložilo do infa o zákazníkovi v BO a tudíž sem to nezprovoznil.

řešili jsme to spolu v topicu http://www.prestashop.com/forums/topic/234189-pridani-jine-fakturacni-adresy-do-rychle-objednavky-bez-registrace/

Link to comment
Share on other sites

Koukal jsem na to a takhle bych si to nějak představoval, akorát společnost IČ a DIČ bych přendal do té rolovací jiné fakturační adresy.. Hrál sem si s tim děsně dlouho, ale nevykoumal sem to.. zobrazil sem si to jak sem chtěl (v order_opc.js), ale nezobrazovalo se mi to ve finále v BO a na fakturách. Jak jste toho docílil že to funguje? :-)

 

Dokonce jsme to spolu řešili na fóru http://www.prestasho...bez-registrace/ jestli se mohu zeptat jak jste to nakonec vyřešil?

Bylo jenom třeba upravit několik souborů .tpl a odstranit část kódu z funkcí processSubmitAccount a processSubmitAddress (soubory AddressController.php a AuthController.php, které jsou přepsané v override/controllers/front:

/*			   	 else if (!$country->isNeedDni())
			$address->dni = null;*/

Administraci jsem zatím neřešil, po aktivaci modulu Evropské DIČ funguje editace a zobrazování DIČ i tam.

Edited by PrestaCS.cz (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ano, je třeba upravit soubory .tpl ve vašem tématu (šabloně) podle úprav šablon v default. Když je v adresáři nové šablony i mobilní téma (podadresář mobile) je třeba upravit i 3 .tpl soubory zde...

 

Tak jsem to upravil

 

Vsade se to zobrazuje spravne.

 

ALE neulozi se mi to :D

 

Kdzy to ulozim v BO tak je vse v poradku :D

 

Zkusil jsem prepnout i do default tematu jestli mam chybu

 

Ale ani v DEFAULT tematu se ICO neulozi

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem to upravil

Vsade se to zobrazuje spravne.

ALE neulozi se mi to :D

Kdzy to ulozim v BO tak je vse v poradku :D

Zkusil jsem prepnout i do default tematu jestli mam chybu

Ale ani v DEFAULT tematu se ICO neulozi

 

Zkopíroval jste upravené soubory AddressController.php a AuthController.php do adresáře override/controllers/front ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zkopíroval jste upravené soubory AddressController.php a AuthController.php do adresáře override/controllers/front ?

 

Ano vse je jak ma byt. ( ZIP upgrade jsem rozbalil a nahral celou do presty ) pak doinstaloval cestinu.

Nasledne upravil TPL v mem Tematu.

 

Diky za pomoc.

 

EDIT

 

Po vynucene rekompilaci a vypnuti cache se zda ze to funguje.

Edited by MarkKiss (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Reinstalace je vždy lepší, protože upgrade nedává stejné výsledky. Upgrade není tak vyladěný, aby dostal databázi na stejnou úroveň v jaké je po čisté instalaci. Nemyslím, že je to v§bec možné. Někdy jsou změny v databázi takové, že je skoro nemožné najít způsob převodu ze staré verze na novou.

 

A upřímně, někde zcela záměrně, kvůli úspoře času, si s převodem některých částí databáze vůbec nedávají práci a převádí prázná pole.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja to zkusim ted na localhostu kde mam kopii z hostingu a cele se to po...

 

Navic autor me sablony rikal at pockam ze musi neco opravit pro 1.5.4.1 ( asi tam neco je :) )

 

Po upgrade mi nefunguje proces objednavky na localhostu :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dobrý den,

také jsem testoval tuto verzi Presty na našel jsem několik nedostaků.

  1. Ve zdrojové kódu se špatně zobrazují české znaky.
  2. Některé atributy alt a title ve zdrojovém kódu jsou nevyplněné. U produktu jsou přitom všechny popisky zadány.

Nevím zda jsou tyto nedostatky jen na mé instalaci, ale každém případě prosím o pomoc při odstranění.

 

Předem děkuji za Vaše reakce

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...