Jump to content

PayPal a nastaveni meny pro platbu


Vvitty

Recommended Posts

Mam aktualne povolene tri meny - hlavni (CZK) a pro lepsi orientaci zahranicnich zakazniku take EUR a USD. Je mozne nekde v PP modulu nebo Preste nastavit, aby se platby pres PP provadely rovnou v CZK, bez ohledu na to jakou menu ma zakaznik zvolenou pro zobrazovani ?
Samozrejme to znamena, ze zakaznikovi muze PP namisto rekneme 100 EUR strhnout 102,53 EUR, ale to se da osetrit poznamkou s odkazem na aktualni kurzy... rad bych se vyhnul problemum s neustalymi zmenami kurzu :-)

Link to comment
Share on other sites

Tomu moc nerozumím. Tři měny v Prestě musí odpovídat třem měnám v PayPalu (musí být nastaveny přímo v účtu PayPalu). Jakou měnu má zákazník navolenou k platbě, taková se použije v PayPalu - jinak to nejde. Při vybírání z PayPalu se všechny měny přepočtou na Kč (pravda trochu nevýhodným kurzem), ale jinak to taky nejde.

Link to comment
Share on other sites

Chci mit uvedene ceny v cizich menach jen jako orientacni, aby to dotycny nemusel pokazde prepocitavat z CZK, ale platbu bych rad obdrzel v CZK, ne v cizi mene. Jednoduchy zpusob jsem nenasel, tak jsem zmenil kurzy tak, aby odpovidaly castce kterou mi PP pripise po prevodu a bude.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Chci mit uvedene ceny v cizich menach jen jako orientacni, aby to dotycny nemusel pokazde prepocitavat z CZK, ale platbu bych rad obdrzel v CZK, ne v cizi mene. Jednoduchy zpusob jsem nenasel, tak jsem zmenil kurzy tak, aby odpovidaly castce kterou mi PP pripise po prevodu a bude.

 

Přesně stejný problém řeším já (otvíral jsem na to taky post).

Potřebuji mít, u "cizí" měny poznámku "approx" tak jak to má třeba ebay.

 

Na paypal účet chci dostávat jen CZK, takže náklady na převod bude platit zákazník.

Vyhnu se tím nákladům při převádění cizí měny na bankovní účet v ČR a také nutností upravovat kurz cizích měn.

 

Laicky mě napadá, že by se do template dalo něco jako "if currency <> X, than echo="approx" " (X = pozice CZK v db), ale asi se tam bude muset nejdriv natahnout nějaká funkce co určuje měny atd...

Link to comment
Share on other sites

V PS nelze použít cizí měny jen pro účely zobrazení ceny. Ve zvolené měně lze udělat nákup. Pokud by to bylo tak, že v cizí měně se bude vše tvářit jako funkční shop a pak při nákupu to zákazníka odmítne (nebo nenabídne platební možnosti), tak to každého jen naštve.

 

Pro případ zobrazení ceny i v cizích měnách by bylo lepší mít v shopu jen jednu platnou menu (Kč) a zobrazovat natvrdo počítané ceny v dalších měnách. Můj názor.

Link to comment
Share on other sites

ako funguje v Preste platba cez Paypal ?

Ak by som mala v eshope produkt - napr pdf kniha. Je prepojena platba cez Paypal s prestou online ?

to zamena, ze hned po zaplateni sa subor automaticky spristupni na stiahnutie ?

 

Přesně tak to funguje. Při platbě PayPalem se pozaplacení objednávka dokončí a u stahovatelného souboru bude okamžitě odkaz ke stažení k dispozici v objednávce - přijde zákazníkovi emailem nebo ho najde ve svém účtu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...