Jump to content

Automaticke zaradenie zakaznikov do skupiny


chicky

Recommended Posts

Ahoj,

chcem sa spytat, da sa nejak docielit aby sa zakaznici radili do skupin automaticky? Napr:

mam 3 skupiny zakaznikov

bezny 0% zlava
super 5%
ultra 10%

a aby sa zakaznik po 20 nakupoch automaticky preradil do skupiny super a po 50 nakupoch automaticky zaradil do skupiny ultra?

Diky

Link to comment
Share on other sites

Ahoj,

chcem sa spytat, da sa nejak docielit aby sa zakaznici radili do skupin automaticky? Napr:

mam 3 skupiny zakaznikov

bezny 0% zlava
super 5%
ultra 10%

a aby sa zakaznik po 20 nakupoch automaticky preradil do skupiny super a po 50 nakupoch automaticky zaradil do skupiny ultra?

Diky


Da sa to nasledovne, ale nie po niekolkych nakupoch ! Len hned po registracii a sluzi to na to pokial mas zalvu pre registrovanych zakaznikov

http://www.prestashop.com/forums/viewthread/59057/configuring___using_prestashop/solved_change_user_group_after_registration

Zaradenie zakaznika do skupiny so zlavou hned po zaregistrovani !!!

a tu je navod ak by to niekto chcel robiť:

[1] Otvoriť Customer.php v CLASSES
[2] hľadajte nasledujúci kód (riadok 118 alebo v okolí pre PS 1.3.1.1)
$ This-> id_default_group = 1;

[3] Zmen č 1 k id skupiny, ktoré chcete, aby bol predvolený pre registrovaných zákazníkov.
[4] Uložiť.

Mne to tak funguje !!! :)
Link to comment
Share on other sites

hm nevim jak moc dobre funguje ten modul CronTab ale jestli umi spoustet php skripty pak lze urcite i davkove menit ID skupiny u zakazniku ktery by uz meli nejaky nakup zasebou pripadne i s podminkou nejake vyse utraty,ale to jen tak naokraj ,Preston postoval dostatecne vhodne reseni prozacatek.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
Ahoj,

 

chcem sa spytat, da sa nejak docielit aby sa zakaznici radili do skupin automaticky? Napr:

 

mam 3 skupiny zakaznikov

 

bezny 0% zlava

super 5%

ultra 10%

 

Potřebuji něco podobného, ale s tím rozdílem že zákazníky budu rozdělovat na základě utracených peněz v eshopu. V současné době to řeším exportem patřičných tabulek, kontingenčních tabulek v excelu, úprav v accesu a následným importem do databáze eshopu, vše je pracné a zdlouhavé.

 

Samozřejmě bych uvítal nějaký modul, který by to děla za mě.

 

Mátě někdo již vyřešeno?

Edited by luckybastard (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Vyřešil jsem v 1.4 úpravou přímo v kódu presty a to při odeslání objednávky si zjistím kolik má daný člověk objednávek... a pakliže jich je více než 2, hodím ho do druhé skupiny. Modul by byl elegantnější, ale není čas.

 

Takže jak radí tuk66, pár řádků kódu a je to.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pokud to řešíš přes množství objednávek, tak možná ano. Já to chci přes celkovou sumu utracenou v eshopu zákazníkem

 

Dle méno je to stejné. Po odsouhlasení objednávky uděláš dotaz na databázi, kde zjistíš, kolik má schválených objednávek v jaké ceně, sečteš a podle toho něco (ne)uděláš.

Link to comment
Share on other sites

Dle méno je to stejné. Po odsouhlasení objednávky uděláš dotaz na databázi, kde zjistíš, kolik má schválených objednávek v jaké ceně, sečteš a podle toho něco (ne)uděláš.

 

samozřejmě že logicky to tak je, ale musí to umět ten modul, aby sčítal sumy za objednávky a ne jen počet učiněných objednávek

Link to comment
Share on other sites

dle mého je objem sumy lepší, páč člověk s dvaceti objednávkami může udělat menší byznys než člověk s dvěma .... ale to je jen můj skromný názor já do toho nikoho netlačím, luckybastarda už vůbec ne :)))

Link to comment
Share on other sites

a jen tak mimochodem luckybastarde, v jednom z tvých postů je psáno:

 

Potřebuji něco podobného, ale s tím rozdílem že zákazníky budu rozdělovat na základě utracených peněz v eshopu. V současné době to řeším exportem patřičných tabulek, kontingenčních tabulek v excelu, úprav v accesu a následným importem do databáze eshopu, vše je pracné a zdlouhavé.

 

Samozřejmě bych uvítal nějaký modul, který by to děla za mě.

 

Mátě někdo již vyřešeno?

 

to mám pochopit jako jak??

Link to comment
Share on other sites

Chlapi, to je tedy diskuse. Přidávám svůj díl.

 

Dělal jsem pár podobných úprav, např:

- po registraci zákazníka stav neaktivní (místo aktivní) - zabránění automatického přihlášení

- zobrazení stránky "vaše registrace bude schválena" místo úvodní strany shopu

- odeslání emailu adminovi po registraci

 

Vše popsané slouží k ručnímu vyhodnocení registrace, zařazení do požadované skupiny, případně k odmítnutí některých zákazníků (pokud jde např. o velkoobchod).

 

Dovedu si představit, že by přibylo:

- automatické zařazení zákazníka do skupiny podle celkové částky nákupů

- automatické zařazení zákazníka do skupiny podle počtu objednávek

- automatické zařazení zákazníka do skupiny podle času uběhlého od registrace

- automatické zařazení zákazníka do skupiny podle země původu

- zasílání emailů zákazníkovi a adminovi se zprávou o změně skupiny

 

Možná máte někdo další náměty, které s tímto souvisí. Byl by zájem o modul, který by něco takového uměl? Kolik by musel stát, aby to stálo za to? Kolik je tu vážných zájemců? Jaké verze PrestaShopu jsou dnes hlavní proud?

Edited by tuk66 (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2tuk66:

 

sice mi stačí, aby to umělo zařazovat zákazníky do skupin podle sumy za odebrané zboží, ale pokud by lidi měli zájem o více funkcí tak se klidně přidám. Já jsem ochoten dát dva tisíce, je mi jasné, že s tím bude práce.

 

btw.dáváš slevy pokud si od tebe člověk veme více modulů? ;)

 

jo a mám zájem o verzi pro prestu 1.4 (1.4.6)

Link to comment
Share on other sites

mě by stačilo toto

 

- automatické zařazení zákazníka do skupiny podle celkové částky nákupů

- automatické zařazení zákazníka do skupiny podle počtu objednávek

 

dávám 500 Kč, s tím že modul můžeš dále prodávat B)

 

..přidávám stejnou nabídku. B)

Link to comment
Share on other sites

Zobrazování dvou cen najednou je, pokud se nepletu, zásadní problém. Vše je postavené okolo jedné ceny a atributy to ještě komplikují. Například na stránce s detailem produktu se do zobrazení ceny plete Javascript kód a při změně atributu se cena okamžitě přepočítá.

Link to comment
Share on other sites

Jaká trojka? Copak někdo zaplatí 2000 a ostatní 500 Kč? To určitě ne. Všichni musí mít stejnou cenu. Zájem jednoduše není tak velký. S tím nic nenadělám.

 

to zde musí zapracovat ruka trhu a samozřejmě nabídka reagovat na poptávku, suma sumárum mi to vychází na 1500 Kč za modul , který můžeš ještě dále dýlovat a stát se milionářem

Link to comment
Share on other sites

Chlapi, nic be zlým. Práce je poměrně dost a musím vyvažovat úsilí a přínos. To se snad dá pochopit. A upřímně. Moduly pro PrestaShop, to je spíš úsilí než přínos.

 

Dejme tomu čas. Třeba se ještě někdo přihlásí.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

tak samozřejmě, když jsme bez toho modulu byli doteď tak těch pár týdnů už vydržíme, to jsem si dělal srandu .... mě šlo jen o to, zda řekneš ano, udělám vám ho ..... tak napiš co k tomu potřebuješ aby jsme se všichni mohli domluvit.

Link to comment
Share on other sites

Za mě by měl modul splňovat následující funkčnost: Po úplném vyřízení objednávky (změna stavu na objednávka vyřízena) se provede přepočet celkové částky, za kterou u nás zákazík nakoupil a podle vypočítané částky se zákazník zařadí do příslušné skupiny dle definovaného rozpětí. Např. 1. Skupina defaul, 2. 1000 - 10000 Kč, 3. 10000 - 100000, atd...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...