Jump to content

(VYŘEŠENO) čeština - něco tu nehraje


dinan

Recommended Posts

Ahoj Presťáci,

můj problém v jednoduchosti.

Nahraju si češtinu ze stránek prestshop.com a vše ok. Nicméně pár neduhů v překladech jako například:

1. ve faktuře "datum splatnosti" "datum vystavení" atp
2. při platbě převodem je několik nepřeložených vět

A mohl bych pokračovat.

Ok v tools si to dopřeložím, řekl jsem si. Všechno jsem tam poctivě doťukal a to co bylo potřeba se i změnilo ALE, nastal problém v tom, že se například vratilo do angličtiny "komentáře k produktům" "poslat příteli" atd. Kde je zakopaný pes?

Díky

Link to comment
Share on other sites

Odkud se to vrátilo? Přeložil si "komentáře k produktům" a po uložení ten překlad zmizel?


Pravě že po nahrání češtiny z prestashop.com (cs.gzip) se eshop tváří jako pěkně česky, ale když cokoli (například modul) který není přeložen přeložím sám a dám uložit, tak zmizí čeština co fungovala z některých modulů jako například komentáře k produktům nebo odeslat příteli atp.

EDIT.

Ješte bych doplnil, zda to nemá co do činění s pamětí na hostingu náhodou? Kolik bych ji na to měl potřebovat?
Link to comment
Share on other sites

Tady o žádnou paměť nejde. Při uložení překladu se překládá vždy celý blok - např. všechny moduly. Pokud by si neměl u modulů práva pro zápis, pak by se nemuselo nic uložit. Podívej se do modulů, jak tam vypadají soubory cs.php.

Link to comment
Share on other sites

Tak at dělám co dělám, ať nastavim cmod na 777 nebo 640 tak to prostě nezapíše. Nicméně našel jsem jinou (zdržovací) cestu. Překládám si ty moduly co potřebuju v PSpadu. Pro ty co půjdou ve stéjných šlépjejích nezapomeňte nastavit kódování v pspadu na utf8.

Link to comment
Share on other sites

Jsem si jisty, ze problem je na strane Apache.
Nemas nahodou Apache se Suhosin patchem?

Melo by pomoct:

php_value suhosin.post.max_vars 5000
php_value suhosin.post.max_value_length 500000
php_value suhosin.request.max_vars 5000
php_value suhosin.request.max_value_length 500000



M.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Jsem si jisty, ze problem je na strane Apache.
Nemas nahodou Apache se Suhosin patchem?

Melo by pomoct:
php_value suhosin.post.max_vars 5000
php_value suhosin.post.max_value_length 500000
php_value suhosin.request.max_vars 5000
php_value suhosin.request.max_value_length 500000



M.



mám stejný problém... blockmyaccount, homefeatured a dalsi moduly a.j. me proste prelozit nejdou ikdyz chmod mam spravne. ani kdyz jsem to natvrdo prepsal v *.tpl ani kdyz nahraju znovu a znovu cestinu...

kde mam nastavit / doplnit ten suhosin? je to uzivatelska uprava nebo musim kontaktovat webhosing? Mam shop na forpsi a je to verze 1.3.6.

diky moc za kazdou radu
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

problem je v hostingu, bohuzel jak jsem se dozvedel tak sam hosting je problem... takze nezbyva nez rucne prepisovat... přejít na jinej hosting nelze (nejsem majitel)...

takze kdo ma Forpsi tak ma smulu


Dobry den, toto bohuzel na sdilenem webhostingu neni mozne. Resenim je rozdeleni POST na vice casti nebo prechod na nesdileny hosting, tedy VPS nebo dedikovany server.

S přáním pěkného dne
Luděk Michera
Technické oddělení/Tech dept.
Forpsi

Link to comment
Share on other sites

problem je v hostingu, bohuzel jak jsem se dozvedel tak sam hosting je problem... takze nezbyva nez rucne prepisovat... přejít na jinej hosting nelze (nejsem majitel)...

takze kdo ma Forpsi tak ma smulu


Dobry den, toto bohuzel na sdilenem webhostingu neni mozne. Resenim je rozdeleni POST na vice casti nebo prechod na nesdileny hosting, tedy VPS nebo dedikovany server.

S přáním pěkného dne
Luděk Michera
Technické oddělení/Tech dept.
Forpsi



asi tak Forpsi vydělava taky na všem .....
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...