Jump to content

Zatížení CPU a vysoký přenos dat HOSTINGu


weit

Recommended Posts

Ahoj, všichni moc vás prosím o radu. Z hostingu mi přišlo upozornění o přetížení CPU a zvýšeném přenosu dat. Proklikám pár stránek a na statistikách hostingu poskočí hodnoty v řádech o procenta. Problém se vyskytl na verzi PS 1.3.1 a 1.3.2 (se staršími nemám zkušenosti). Neobtěžoval bych vás zbytečnými dotazy, toto je můj první dotaz na prestaforum za půl roku co s ní pracuji. Uspokojivou odpověď jsem však nenašel, respektive žádná nefungovala (vypnutí všech nepotřebných modulů, $smarty->force_compile = false; ani var $caching ). Potřeboval bych vědět, zdali mi něco uniká, nebo je problém v tom, že je prestashop na sdíleném hostingu - Hosting90 Plus (jedná se však o nejvyšší variantu, kde je počet instrukci CPU 31,5 TERA a přenos 10 GB/den).

Link to comment
Share on other sites

Tady asi snadná rada nebude. S hostingem to (snad) nemá nic společného. Pokud můžeš sledovat přenos po načtení každé stránky, tak si udělej přehled o tom, které stránky to způsobují. Možné, že se to neděje vždy. Vylučovací metodou by si měl najít viníka. Ten přenos dat musí být někde vidět. Jsou to php, html, jpg, mpg objekty?

Link to comment
Share on other sites

Mně se tedy nezdá, že na tom webu je něco nenormálního. Prošel jsem pár stránek. Rychlý načítání. Zdrojový kód i obrázku v běžný velikosti. Buď je chyba někde zakuklená nebo si hosting vymýšlí.

Jediný čeho jsem si všiml je hlavička odpovědi. Já mám u webu Connection:close a ty máš Connection:Keep-Alive, KeepAlive:timeout=3. Apache [spam-filter] nejsem, ale něco mi našeptává, že ... Nevím.

Link to comment
Share on other sites

Zkusím se na to podívat, každopadně zatím děkuju.
Ještě se zeptám, není problém v tom, že je prestashop na sdíleném hostingu?

PS: Pokud se někdo setkal s podobným problémem, budu rád za každou radu..

Link to comment
Share on other sites

Proč by to měl být problém? Přeci mi načtení stránky na sdíleném hostingu nezatíží procesor na 100% a na nesdíleném na 5%. Miliony webů běží na sdíleném hostingu (pokud myslíme to samé - jeden server a stovky domén na něm).

Link to comment
Share on other sites

Samozřejmě, ale na tomto hostingu (nevím proč) sčítají využití procesorového času ve 24 hodinovém intervalu. Při dovršení 100% mě upozornili na při 200% by mě poslali do kytek. A pokud si dnes proklikávám web, abych ho otestoval a nahnal jsem od rána cca 20%, tak v tu chvíli je problém..

Viz: Jak funguje limitace CPU..
http://www.hosting90.cz/cz/limity

Link to comment
Share on other sites

Fuj. Fuj. A ještě jednou fuj. Od takového hostingu bych se držel dál. Problém je u nich. Penalizují tě za velký provoz. To je opravdu legrace. Velký provoz je přeci cíl každého webu. A za 150 Kč/měs. Fuj.

Dám ti tip. Já má rok hosting (taky sdílený) u VSHosting. Tam pořídíš jednu doménu za 29Kč/měs. Jak ti to bude fungovat si můžeš ověřit na www.presta-addons.com. Dřív jsem měl potíže s poštou. Už rok (klepu na dřevo) nemám žádný problém s webem a poštou. Mám tam několik domén, administrace je přes Plesk, podpora na 1*. Nemůžu říct jediný špatný písmeno. Tož tak.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...