Jump to content

//VYŘEŠENO//kombinace a color picker


lidstrom18

Recommended Posts

Ahoj, mám takový problém a potřeboval bych od někoho poradit nebo pomoci.

Vysvětlím to na příkladu.
Mám tričko, kde se volí barva, velikost a výšivka. Tím mi vznikne asi v mém případě přes 200 kombinací. Já potebuji, aby ke každé barvě byl přiřazen jeden obrázek produktu, bez ohledu na velikost a výšivku, jenže mi to nejde. Mám prostě těch přes 200 kombinací a nechce se mi je všechny manuelně přiřazovat k určitému obrázku. Nejde přiřadt ten obrázek jen k jednomu z atributů v kombinacích, v mém případě k té barvě, jelikož takhle je to nemožné, když tam mám přes 100 produktů a au každého vznikne 200 až 300 kombinací.

Díky za radu či pomoc.
Nabídněte klidně i placené moduly, které to řeší.

Link to comment
Share on other sites

Myslím, že by to mohlo jít vyřešit přímo přes databázi. Najít provázanost mezi atributy kombinacemi a jejich obrázky a sepsat promyšlený sql dotaz, který by to vyřešil nebo alespoň usnadnil. Jde o to jak z databáze vytáhnout tu barvu když to nemusí jít vždy postupně za sebou.
Já se v sql nevyznám, ale určo je tu spoustu databázistů... Nešlo by podle tohoto nepřesného postupu sestavit lepší recept? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Je fajn, že se to povedlo. Myslím, že jsem ti určitý návod na řešení poskytl. Věnoval jsem tomu určitý čas a i když nevím, jestli si to nějak využil, tak je fajn se tady dozvědět, že je to hotové. Zveřejnit řešení pro všechny by bylo skvělé.
(webtrh PM)

Link to comment
Share on other sites

Myslím, že by to bylo skvělé zveřejnit, ale nyní na to opravdu chuť nemám. Možná někdy v budoucnu.
Tvé rady jsem nepředával programátorovi, ale souvislost s databázemi to mělo, ale jen, že se to do nich zapisuje, spíš šlo o úpravu php souboru.

Nyní nemůžu rozchodit ship2pay na verzi 1.3.1, kdyb někdo věděl řešení, tak mi ho můžete posla, já jsem pak, když to pomůže dám podrobnější návod na můj předcházející problém.

Link to comment
Share on other sites

Myslím, že by to bylo skvělé zveřejnit, ale nyní na to opravdu chuť nemám. Možná někdy v budoucnu.
Tvé rady jsem nepředával programátorovi, ale souvislost s databázemi to mělo, ale jen, že se to do nich zapisuje, spíš šlo o úpravu php souboru.

Nyní nemůžu rozchodit ship2pay na verzi 1.3.1, kdyb někdo věděl řešení, tak mi ho můžete posla, já jsem pak, když to pomůže dám podrobnější návod na můj předcházející problém.


A co konkretne mas za problem zo ship2pay ??? , Tiez som nieco riesil a poriesil.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Tak jsem nyní dostal mail, že někdo komentoval tento příspěvek těmito slovy:

No nic musel sem se zaregistrovat a k tomuhle se vyjádřit. Když už hledáš radu na fóru tak nebuď naštvanej že jí nedostaneš hned, nikdo tady neni všemocnej. Ty tvoje úpravy a zdrojové kódy které sis zaplatil zveřejňovat klidně nemusíš asi na ně nikdo ani neni zvědavej.
Prestashop obsahuje generátor kombinací, které ti v případě jejich velkého množství pomůže a generuje je automaticky. Takže buď sis zaplatil prd a nic nemáš, nebo si vyhodil zbytečně peníze.

Za prvé, vím, že nikdo není všemocný a za druhé, mé příspěvky nebyly psané v naštvání, to spíš asi ten tvůj.
Nyní k tomu problému, asi jsi to špatně přečetl a nebo se v Prestashopu vůbec nevyznáš, ale můj problém nebyl v generování kombinací, moc dobře vím, že je na to generátor. Peníze vyhozené zbytečně nebyly, aspoň nemusím u každé kombinace přidávat ručně každý obrázek, jak to možná děláš ty, jinak bys nebyl tak naštvanej :-D

Měj se pěkně a příště buď klidnej.
Link to comment
Share on other sites

Tak jsem nyní dostal mail, že někdo komentoval tento příspěvek těmito slovy:
No nic musel sem se zaregistrovat a k tomuhle se vyjádřit. Když už hledáš radu na fóru tak nebuď naštvanej že jí nedostaneš hned, nikdo tady neni všemocnej. Ty tvoje úpravy a zdrojové kódy které sis zaplatil zveřejňovat klidně nemusíš asi na ně nikdo ani neni zvědavej.
Prestashop obsahuje generátor kombinací, které ti v případě jejich velkého množství pomůže a generuje je automaticky. Takže buď sis zaplatil prd a nic nemáš, nebo si vyhodil zbytečně peníze.

Za prvé, vím, že nikdo není všemocný a za druhé, mé příspěvky nebyly psané v naštvání, to spíš asi ten tvůj.
Nyní k tomu problému, asi jsi to špatně přečetl a nebo se v Prestashopu vůbec nevyznáš, ale můj problém nebyl v generování kombinací, moc dobře vím, že je na to generátor. Peníze vyhozené zbytečně nebyly, aspoň nemusím u každé kombinace přidávat ručně každý obrázek, jak to možná děláš ty, jinak bys nebyl tak naštvanej :-D

Měj se pěkně a příště buď klidnej.


Hmm to sem si přečetl blbě to je fakt, ručně obrázky ke každý kombinaci nepřidávám, ale doprogramoval jsem aby každá kombinace dědila obrázek dle jednoho z atributů. Naštvanej taky nejsem, spíš když člověk hledá ve fóru baví číst, že si někdo poradil sám a že sou ostatní zlý a když budou ostatní hodní třeba někdy se v budoucnu uráčí a o zkušenost se podělí, asi jako ty. Prostě ti zrovna tady nikdo neuměl poradit a ty sis to zaplatil. Proto nevidim důvod to tady pak prezentovat a nabízet že až budeš mít náladu tak to sem dáš. To asi nikomu nepomůže tak jako nikdo nepomohl tobě. Já právě tohle taky hledal. a je fajn že existuje vlákno // VYŘEŠENO // kombinace a color picker. Kde vlastně vyřešeno není nic.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...