Jump to content

Zprávy z e-shopu vyhodnocuje G-mail jako spam


Alika

Recommended Posts

Ahoj,

nevím, jestli máte někdo podobnou zkušenost - maily odeslané z e-shopu automaticky po dokončení objednávky (potvrzení objednávky a pokyny k úhradě převodem) Gmail automaticky hází do spamu. Informace o nové objednávce kupodivu projde, i v případě, že jsou všechny 3 zprávy zasílány naráz na jednu adresu.

Zkusila jsem změnit e-mail, z kterého se zpráva odesílá, ale nic se nezměnilo.

Dokáže někdo poradit? Díky moc.

Link to comment
Share on other sites

Jak ty maily vypadají? Pletu se, když potvrzení má v předmětu "Order confirmation" a ostatní maily např. "Probíhá příprava objednávky" nebo "Platba přijata". To by mohlo být snahou spammerů dělat maily, které vypadají jako zprávy z eshopů. Zkusil byl poladit předmět a text potvrzení. Když bude originální a navíc česky, tak to do žádného spam koše nespadne.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Jak ty maily vypadají? Pletu se, když potvrzení má v předmětu "Order confirmation" a ostatní maily např. "Probíhá příprava objednávky" nebo "Platba přijata". To by mohlo být snahou spammerů dělat maily, které vypadají jako zprávy z eshopů. Zkusil byl poladit předmět a text potvrzení. Když bude originální a navíc česky, tak to do žádného spam koše nespadne.


Som na tom podobne, kazdy potvrdzovaci mail, ktorí mi príde zo shopu ohladne novej objednavky, alebo pokial je produkt v obchode vypredany a pod. , sa v G maily vyhodnoti ako SPAM. Predmety správ su v slovencine. Pokial ma niekto skusenosti , ako by sa mal predmet sprav formulovat, nech da typ, pls. Alebo poradi v com by mohol byt problem.
Link to comment
Share on other sites

Jedním z řešení by bylo vyměnit Gmail za jinou službu.


V niektorých diskusiách som sa dočítal, že v textoch emailu by nemali byť linky vo formáte http: čo je podla mňa hlúposť, nakoľko my chodia maily s linkami, tak že toto by som asi vylúčil.
Potom vraj môže byť problém v názve účtu .... jedine čo mňa napadá je, odstrániť hranaté zátvorky [...] nakoľko chodia maily so subjektom [xyz]Nová objednávka.

Iba že, mám ešte jeden skúšobný shop kde som práve testoval či sa vyskytne tento istý problém.
Subjekt správy bol v znení [xyz]Nová objednávka a následne aj info [xyz]Produkt je vypredaný a nehodilo mi to do SPAMU

Podotýkam že názov obchodu [xyz] je na oboch rovnaký.

Tak že fakt netuším kde by mohol byť problém.

Myslím že nie sme jediný kto má tento problém, tak prosíme tých , čo sa ním zaoberali , aby pomohli.

Ďakujeme
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ahoj,

 

nevím, jestli máte někdo podobnou zkušenost - maily odeslané z e-shopu automaticky po dokončení objednávky (potvrzení objednávky a pokyny k úhradě převodem) Gmail automaticky hází do spamu. Informace o nové objednávce kupodivu projde, i v případě, že jsou všechny 3 zprávy zasílány naráz na jednu adresu.

 

Zkusila jsem změnit e-mail, z kterého se zpráva odesílá, ale nic se nezměnilo.

 

Dokáže někdo poradit? Díky moc.

 

Trošku starší thread, nicméně měl jsem obdobný problém.

Mail se vygeneroval, ale také nebyl doručen. Tento problém ovšem byl i při odesílání dotazů přes kontaktní formulář v eshopu.

Nakonec bylo zjištěno, že gmail banuje IP adresu kde je eshop umístěn. Přesunutím eshopu na jiný server (jiná ip) se tento problém vyřešil.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...