Jump to content

IP zamawiającego


tokasmart

Recommended Posts

Witam wszystkich

 

Mam 2 pytania:

 

1. Jak mogę poznać adres IP osoby, która złożyła zamówienie?

 

2. Jak zrobić żeby IP zamawiającego wyświetlało się w koszyku lub podsumowaniu zamówienia.

 

Może być to informacja w panelu lub bazie danych - nie ma znaczenia.

 

Z góry wielkie dzięki

Link to comment
Share on other sites

2. Jak zrobić żeby IP zamawiającego wyświetlało się w koszyku lub podsumowaniu zamówienia.

w pliku szablonu, który jest odpowiedzialny za wyświetlanie:

- koszyka (shopping-cart.tpl)

- podsumowanie zamówienia (order-confirmation.tpl)

trzeba wstawić kod który wyświetli ip, ten poniżej powinien działać:

{$smarty.server.REMOTE_ADDR}

Plik który trzeba zmodyfikować zalezy od szablonu i wersji prestashop.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

a mam pytanko,  jak mogę znając IP komputera sprawdzić jacy klienci logowali się z takiego IP?

chodzi oto że konkurencja dostaje od nieuczciwych klientów dane do logowania, korzysta z tego i chciałbym poznać tych ancymonów

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Tomaszzz said:

a mam pytanko,  jak mogę znając IP komputera sprawdzić jacy klienci logowali się z takiego IP?

chodzi oto że konkurencja dostaje od nieuczciwych klientów dane do logowania, korzysta z tego i chciałbym poznać tych ancymonów

Jeśli złożyli zamówienie, to możesz np. użyć natywnego modułu https://www.presto-changeo.com/prestashop-free-modules/107-prestashop-order-ip-address-verification-module.html i na podglądzie zamówienie masz dane IP i szukać.

Link to comment
Share on other sites

samo IP widać w ostatnich sesjach logowania.  Chodzi mi oto że jeżeli znam adres konkurencji i czasem jakiś klient daje im dane do logowania. TO czy jest możliwość wyszukania po bazie klientów kto np logował się z takiego i takieg IP.

 

Link to comment
Share on other sites

W bazie danych w tabeli PREFIX_connections masz kolumnę ip_address więc w niej możesz wyszukać id_guest według określonych IP, następnie w tabeli PREFIX_guest możesz wyszukać id_customer na podstawie id_guest z poprzedniej tabeli, i na koniec w tabeli PREFIX_customer możesz sprawdzić jaki to klient po id_customer.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...