Jump to content
  • 0

Najlepszy hosting pod Preste


Wojtan

Question

Cześć,

ostatnio dowiedziałem się na tym forum, że az.pl nie jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o usługi hostingu pod Preste.

Jakie są Wasze doświadczenia? Który hosting najlepiej współpracuje z Presta?

Link to comment
Share on other sites

20 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam,

nie chcę otwierać kolejnego wątku, dlatego pozwolę sobie kontynuować problematykę wybrania odpowiedniego hostingu. Będę tworzył sklep na PrestaShop 1.7.3. Sklep będzie zawierał 40 produktów, blog. Optymalna ilość wejść na sklep to do 10 tys miesięcznie. 

Pytanie teraz, czy hosting współdzielony choćby z linuxpl za 129zł Netto jest w stanie obsłużyć sklep w warunkach przyzwoitych? Czy może kierować się od razu w VPS? 

Jeżeli mają Państwo swoje opcje, bardzo proszę o propozycje. Zależy mi głównie na prostocie instalacji i zarządzaniu parametrami sklepu, backup'ami i optymalnym działaniem środowiska PrestaShop.

PS. Potrzebuję wykupić także domenę, ale to jako dodatek proszę potraktować :)

Serdecznie pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 11/4/2018 at 5:28 PM, Daresh said:

Wiele hostingów testowaliśmy, ostatecznie na ten moment najlepszy okazał się myDevil. 10 tys. wejść miesięcznie to niewiele, nie kierowałbym się na VPS w takim przypadku.

Nadal polecasz mydevil czy zmieniłeś już na coś innego? Po instalacji wystarczy włączyć memcached czy coś więcej trzeba konfigurować? Na stronach mydevil widziałem że nie zalecaja ccc

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak, nadal mogę polecić myDevil. Co do memcached to służy to tylko do odciążenia bazy danych, nie zaobserwowałem jakiegoś większego polepszenia przy włączeniu tego. Jeżeli już coś z tych dodatkowych cache'y używać to raczej APC. Eksperymentuję też aktualnie z prostym modułem full page cache wykorzystującym to. A CCC jak nie włączysz to Google będzie się w testach PageSpeed czepiało mocno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 10/12/2020 at 10:53 AM, maltit said:

Ma ktoś doświadczenie z cyberfolks lub dhosting?

Cyberfolks to dawny linuxpl, jest dość chwalony, wzięłam go teraz pod swój pierwszy sklep, który stawiam. Wcześniej miałam na nim stronę. Jeden minus - jak dziś się dowiedziałam, kiedy nie mogłam przez chwilę się wbić na sklep -  nie mają przekierowania ruchu w czasie problemów z serwerem, dopiero będą coś takiego wdrażać, liczę że to poważnie zaawansowany plan. Nie korzystam z hostingu typowo pod Prestę, mam u nich "zwykły" hosting. Jeśli sklep kiedyś zacznie nie wyrabiać, można w każdej chwili zmienić pakiet na wyższy i nie wiąże się to z opłatami w zakresie migracji, tylko z dopłatą za lepszy pakiet, resztę robią oni. Oprócz tego mają bardzo dobre i szybkie wsparcie klienta. To tyle co mogę powiedzieć na dziś. Jestem zadowolona na razie, gdyby było przekierowanie ruchu, to czułabym się już w pełni zaopiekowana. 

Edited by Stefa83 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

kylos.pl - testowałem i nie polecam. Totalny dramat zarówno support jak i hosting współdzielony.

support przekleja tylko gotowe odpowiedzi wgl nie czytając co się do nich pisze :)

Rygorystyczne limity na które łapiesz się nawet włączając aktualizacje sklepu (np maximum execution time 30sekund, Użycie Operacji I/O = 10)

Limity takie same dla wszystkich pakietów więc jedyne co mogą Ci zaproponować do wykupienie VPS tylko po to żeby presta chodziła normalnie:)

Wejście do BO trwa kilka sekund, a przejścia do zakładki moduły (na świeżym sklepie) trwa ok 15-20sekund :)

to ich kłamliwa oferta

https://www.kylos.pl/hosting-dla-prestashop/

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...