Jump to content

Adres rozliczeniowy osoba prywatna/firma


AlwinKolano

Recommended Posts

Macie jakieś sprawdzone rozwiązania tak aby pomóc kupującym wypełnić prawidłowo adres rozliczeniowy ?

 

Problem się pojawia wtedy, kiedy osoba prowadzająca działalność jednoosobową chce otrzymać fakturę.
Klient zmuszony jest wypełnić obowiązkowe pola jak imię i nazwisko, następnie w pole firma wpisuje samą nazwę firmy, a powinien wpisać pełną nazwę:

"Nazwa firmy" Jan Kowalski

 

Chciałbym to zrobić na zasadzie: kiedy w pole Firma wpiszemy coś pola imię i nazwisko się ukrywają ale obawiam się, że ten sam formularz wykorzystywany jest do wysyłki, a tam już musi być osoba kontaktowa np. dla kuriera.

 

Tak więc, czy jest możliwe aby zrobić to na zasadzie:

 

Jeżeli wpiszę coś w pole firma to opisy pod polami (tj.imię i nazwisko) zmienią się imię (osoba kontaktowa dot. wysyłki) nazwisko (osoba kontaktowa dot. wysyłki)

 

Co o tym myślicie jest to do zrobienia ?

Link to comment
Share on other sites

Dopytam jeszcze sklep to prestashop 1.6.0.14 nie mam włączonego trybu B2B.

 

Czy pole NIP nie powinno mieć włączonej walidacji ? Obecnie mogę tam wpisać 1234 i taką wartość przyjmuje.

 

Edit:

 

Zainstalowałem Europejski nr VAT i po włączeniu kontroli i wpisaniu poprawnego NIP'u tak czy inaczej pokazuje błąd, aby NIP przeszedł muszę poprzedzić nip skrótem PL.

 

Mój sklep działa tylko na rynku polskim, nie ma innej opcji walidacji ?

Edited by AlwinKolano (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

prawda jest taka, że możesz tam wpisać co dusza zapragnie, byleby NIP się zgadzał.

 

Jeżeli natomiast zależy Ci na tym, aby to ułatwić to ja bym proponował wprowadzenie sugestii tzw placeholder

placeholder="Pełna Nazwa Firmy"

 

 

z sugerowania wprowadzenia imienia i nazwiska przy nazwie bym rezygnował. Bo co jak zamówienie złoży spółka?

Link to comment
Share on other sites

prawda jest taka, że możesz tam wpisać co dusza zapragnie, byleby NIP się zgadzał.

no właśnie, a skąd ja mam wiedzieć co tam klient wpisał i czy wpisał go prawidłowo, nie można jakoś zaimplementować poniższej walidacji ?

<?
function CheckNIP($str)
{
	$str = preg_replace("/[^0-9]+/","",$str);
	if (strlen($str) != 10)
	{
		return false;
	}
 
	$arrSteps = array(6, 5, 7, 2, 3, 4, 5, 6, 7);
	$intSum=0;
	for ($i = 0; $i < 9; $i++)
	{
		$intSum += $arrSteps[$i] * $str[$i];
	}
	$int = $intSum % 11;
 
	$intControlNr=($int == 10)?0:$int;
	if ($intControlNr == $str[9])
	{
		return true;
	}
	return false;
}
?> 

z sugerowania wprowadzenia imienia i nazwiska przy nazwie bym rezygnował. Bo co jak zamówienie złoży spółka?

Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego nie chce sugerować takiego rozwiązania.

 

 

Jeżeli natomiast zależy Ci na tym, aby to ułatwić to ja bym proponował wprowadzenie sugestii tzw placeholder

placeholder="Pełna Nazwa Firmy"

Placeholder wygląda fajnie, ale wg. mnie może to być mniej czytelne, zwłaszcza jak się wypełni większość pól (jednak puste białe pole jest bardziej czytelne), więc póki co pójdę za radą Daresh'a i zmienię tłumaczenie z Firma na Firma (pełna nazwa firmy).

 

Zastanawiam się czy nie umieścić jakiegoś "słowotoku"/instrukcji wypełniania pól tuż nad formularzem w stylu "Jeżeli chcesz otrzymywać od nas faktury VAT  to..... itp.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...