Jump to content

ztluštělé Ě, Ů apod i přes počeštění


Recommended Posts

Dobrý den,
v prestashopu jsem docela začátečník. Měla jsem na starosti doplňkovou práci, co odmítal dělat programátor. Bohužel ten nám již přestal dělat eshop a v prestashopu a rozhraní zbylo pár věcí, co je potřeba dodělat a dostala jsem to za úkol já.

V celém eshopu v klasických českých písmenech Ř, Č, Š, Ď, Ů apod dochází k tzv ztluštění písmen oproti ostatním. Bohužel s ohledem na neznalost fungování prestashopu jaksi nevím, kde tuto chybu opravit, a hlavně jak.

Jsem poměrně schopná, nějaké měsíce již prestashopu funguji - většinou samovýukou. Ale na tuhletu banalitu jsem krátká.

Kdyby tu byl někdo, kdo poradí, byla bych moc vděčná.

Link to comment
Share on other sites

Obvykle to způsobuje přímo písmo které ta šablona používá, ten font je buď nevhodně vložený (typicky z gfontu) a buď nemá nastavený rozsah pro znaky s diakritikou (to je ten lepší případ) a nebo to ten použitý font nemá a budete ho muset vyměnit za jiný nebo zcela odstranit a nechat písmo na prohlížečích uživatelů... Tak hodně zdaru.

Link to comment
Share on other sites

Mockrát děkuji za bleskovou odpověď.
Co jsem dneska projížděla prestashop, tak se mi podařilo dohledat...

Leo Theme Control Panel v části font setting - ve všech 3 možných případech Verdana font. Jenže při Arialu tuto chybu vidím stále.

Link to comment
Share on other sites

Pomohla by adresa shopu.

 

Každopádně je to problém s fonty a tloušťkami písem, které obsahují. Font nemusí obsahovat požadovaný znak (nahradí se jiným fontem), anebo nemusí obsahovat požadovanou tloušťku písma (asi se nahradí nejbližší dostupnou).

Link to comment
Share on other sites

Mockrát děkuji,
zatím je web dočasně na této adrese. http://dev.thundercloud.cz/sixtio/ps1611-sparitual/

Jak je vidět, chyb je tam více, zrevidovala jsem to cca na 11, některé se mi již podařilo odstranit, ale teď právě řeším to písmo. Vím, že by to teoreticky nebyl takový problém, češtinu to bere, ale jsem trochu puntičkář a to ztluštění mi vadí.

Link to comment
Share on other sites

Opravdu?
Já mám na pc nainstalované 2 prohlížeče, chrome a explorer/edge. a u obou to ztluštění vidím. Proto jsem to řešila jako za chybu.

Kdykoliv totiž kliknu na konkrétní produkt, např zde http://dev.thundercloud.cz/sixtio/ps1611-sparitual/757-telove-mleko-ze-zazvoru-228ml-instinctual-body-lotion-86320-86320.html tak už to ztluštění viditelné je.

Link to comment
Share on other sites

Font Lato jsem tam neobjevila, možná se ale dívám špatně - sleduji přes leo theme control panel.
z nabídky je možné pouze vybrat...

- Verdana
- Georgia
- Arial
- Impact
- Tahoma
- Trebuchet MS

- Arial Black
- Times
- Palatino Linotype
- Lucida Sans Unicode
- MS Serif
- Comic Sans MS

- Courier New
- Lucida Console

Šablona, na které prestashop funguje je leo wedding - alespoň pokud jsem správně hledala.
Verze prestashopu 1.6.1.0.

A ještě jednou děkuji, že to se mnou procházíte.

Edited by Lenka Cigi (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zkuste si obnovit cache prohlížeče někdy si to tvrdošíjně pamatuje ikdyž už není co ;) A pokud jste si nepromazala smarty cache pro shop resp šablonu a moduly tak to je potřeba provést jako první viz karta Performance/Výkon kde se to nastavuje. No a třetí a poslední možnost je že to písmo tam prostě je ještě někde natvrdo zapsané tj. třeba i v některém modulu pak vám nezbyde nic jiného než to najít.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...