Jump to content

Dodanie Treści Do Homepage Tabs Promocje (Domyślny Szablon)


rusiano

Recommended Posts

Witam, czy jest jakiś sposób na dodanie dodatkowej treści do zakładki promocje na stronie głównej? Chciałbym aby pod produktami był krótki tekst.

 

W tym celu edytowałem plik product-list.tpl i po linijce 217 czyli po zamknięciu znacznika </ul> dodałem swoją treść. Niestety pojawia się ona również na zakładkach NOWOŚCI i POPULARNE i w dodatku treść wyświetla się kilka razy. Wygląda to tak:

 

post-1038381-0-43062400-1451903369_thumb.jpg

 

Wersja Prestashop: 1.6.1.3

Szablon: domyślny default-bootstrap

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zapewne też pojawia się na wszystkich listach produktów w kategoriach itp.

 

Trzeba by to zrobić tak, że w blockspecials-home.tpl przekazać jakąś dodatkową zmienną do product-list.tpl, np.:

{include file="$tpl_dir./product-list.tpl" products=$specials class='blockspecials tab-pane' id='blockspecials' dodatek='Moj tekst'}

A w product-list.tpl ją wyświetlić gdzieś:

{$dodatek}

ale raczej jeszcze przed ostatnim zamykającym </ul>

Link to comment
Share on other sites

a gdyby tak to dodać bezpośrednio w  blockspecials-home.tpl  ?

po prostu pod, lub nad kodem includującym product-list.tpl ?

A gdzie znajdę ten plik? Czy chodzi o prestahop\modules\blockspecials\views\templates\hook blockspecials-home.tpl? Bo jeśli tak to chyba nie działa, ponieważ dopisałem po </ul> i nic się nie pojawiło hmmmm...

Link to comment
Share on other sites

Zasada jest taka, że najpierw plików tpl szukamy w folderze szablonu (w tym przypadku w podfolderze themes/TWOJ_SZABLON/modules/blockspecials), a jak nie ma to kopiujemy je z folderu modułu i zmieniamy. Jak zmienisz w module to jest ryzyko, że aktualizacja modułu nadpisze zmiany.

Edited by Daresh (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A czy mógłbyś podać dokładną ścieżkę u siebie, tzn. jak wkleiłeś moduł do szablonu, ponieważ ja skopiowałem plik blockspecials-home.tpl do prestashop\themes\default-bootstrap\modules\blockspecials i być może jeszcze coś jest potrzebne tak?

Link to comment
Share on other sites

Ścieżka się zgadza, skopiowałem plik blockspecials-home.tpl do folderu \themes\default-bootstrap\modules\blockspecials i po dodaniu tam przykładowego tekstu, wyświetlił mi się on:

{if isset($specials) && $specials}
	{include file="$tpl_dir./product-list.tpl" products=$specials class='blockspecials tab-pane' id='blockspecials'}
   Testowy tekst
{else}
Edited by Daresh (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zrobiłem według zmiennej tak jak zasugerowałeś

{if isset($specials) && $specials}
	{include file="$tpl_dir./product-list.tpl" products=$specials class='blockspecials tab-pane' id='blockspecials' dodatek='
		<div class="col-lg-12">
			<h4>Więcej przecenionych produktów znajdziesz <a href="#">tutaj</a>.</h4>
		</div>
	'}
{else}

w pliku product-list.tpl zmienną wyświetliłem przed zamknięciem ostatniego znacznika </ul>, linijka 217-218

	{/foreach}
	{$dodatek}
	</ul>

I faktycznie teraz tekst wyświetlany jest tylko w zakładce PROMOCJE lecz jak ustawić go aby pojawiał się pod produktami tak jak to było wcześniej? Teraz wygląda to tak

 

post-1038381-0-35737500-1451909023_thumb.jpg

 

:P

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...