Jump to content

Recommended Posts

Salut

 

Pe noul meu magazin in Prestashop, tema default, vers 1.6.0.14 cand dezactivez factura (ca sa nu o mai trimita clientului in momentul cand el confirma comanda) nu se genereaza in back-office la nici un status si nici nu vad butonul GENEREAZA FACTURA. Poate ma ajutati cu asta.

 

Metoda de plata e cash on delivery.

 

multumesc

Link to comment
Share on other sites

Pai din ce am vazut eu daca dezactivez factura ar trebui doar pentru client sa fie dezactivata eu putand sa o generez manual in backoffice. Oricum, daca nu o dezactivez, o genereaza si o trimite clientului in momentul in care acesta confirma comanda. Mie nu'mi comvine asta pentru ca vreau sa il sun pe client si apoi sa generez factura.

 

Sau macar sa o genereze cand schimb statusul.

Edited by y_daddy (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Acesta este, probabil, despre Comenzi > Statute setări și modalitatea de plată (modul). Nu putem rezolva la forumul - aceasta depinde de setările.Acesta este, probabil, aproximativ Comenzi> stările setările și metoda de plată (modul). Nu putem rezolva la forumul - aceasta depinde de setările.

 

It is probably about Orders > Statuses settings and the payment method (module). We can't solve it at the forum - it depends on your settings.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Salutare,

 

Am o mica MARE problema. Dupa ce am facut update la versiunea 1.6.1.1 pentru produsele la care este setat un discount nu apare discount-ul in factura si nici calculele nu se fac in baza acelui discount. Factura generata de PS e ca si cum produsele nu ar avea reducere desi aceste discount-uri sunt afisate si calculate in FO.

 

Va rog daca stie cineva cum pot sa rezolv aceasta situatie.

Link to comment
Share on other sites

Ești sigur că discount se aplică în coș (și front office), și nu în ordine (și factura) - pentru toate comenzile noi? Nu l-am văzut și eu nu sunt sigur dacă este posibil.

 

Are you sure that discount is applied in the cart (and Front Office) and not in the order (and invoice) - for all new orders? I haven't seen it and I'm not sure if it is possible.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...