Jump to content
  • 0

Newsletter nie działa


Daria662

Question

Witam.

 

Próbuje rozwiązywać problem po problemie, które się pojawiają ciągle z Prestą.

Teraz mam problem z newsletterem.

 

Mam zainstalowany podstawowy moduł do zapisywania się na newsletter, mam box na stronie, jednak jak się go wypełni mailem i kliknie "Zapisz się" nic się nie dzieje... Otwiera się główna strona, a do mnie nie przychodzi żaden mail z potwierdzeniem :/

 

Chciałam zrobić promocje dla tych, którzy się zapiszą do newslettera - dostają maila z kuponem.

 

Jednak go nie dostaną, bo mail nie przychodzi :/

Link to comment
Share on other sites

20 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

A czy w konfiguracji modułu blok newslettera jest włączone przesyłanie do klienta?

 

Musisz też pamiętać o tym, że ten newsletter może wysłać potwierdzenie i rabat, ale nie ma funkcjonalności wysyłania faktycznego newslettera, do tego potrzebne są inne moduły :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak, jest włączone.

 

Właśnie wiem i już pomału szukałam jakiegoś darmowego modułu - gdybyś mógł mi polecić jakiś to będę wdzięczna :)

 

Na razie jednak najważniejsze jest dla mnie, żeby w ogóle maile przychodziły :(

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak, jest włączone.

 

Właśnie wiem i już pomału szukałam jakiegoś darmowego modułu - gdybyś mógł mi polecić jakiś to będę wdzięczna :)

 

Na razie jednak najważniejsze jest dla mnie, żeby w ogóle maile przychodziły :(

na darmowy, dobrze dzialajacy raczej nie masz co liczyc... kiedys byly takie 'admin newsletter' darmowe pod 1.4 ale potrafily niezle narozrabiac.... a ich dzialnie zostawialo wiele do zyczenia.

 

maile? jakiego maila chcialabys dostawac? jako admin, ze ktos sie zarejestrowal? takiej funkcjonalnosci modul nie ma. maile zapisywane sa bezposrednio do bazy dacych i tyle. mozesz przy pomocy drugiego moduly (tez standardowy w presta - nazwy nie pamietam, ale cos z newsletter) mzoesz wyeksportowac sobie maile: wszystkich klientow, zapisanych do newslettera, niezapisanych itp. otrzymasz plik CSV, ktory mozna pozniej importowac do programow pocztowych typu Outlook i z niego wysylac wiadomosci

Link to comment
Share on other sites

  • 0

no to moze jeszcze inaczej zapytam: jaka wersja sklepu i jaka wersja modulu, bo dopiero jedne z ostatnich (od PS 1.6 jak doprze pameitam) daja mozliwosc wysylki rabatu.

 

dwa, inne powiadomienia jak potwierdzenie zamowienia, wiadomosc z formularza kontaktowego itp dochodza porpawnie do klietna?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wersje presty mam starą: 1.4.4

 

Formularz kontaktowy i potwierdzenie zamówienia na maila mi już działają - naprawiłam wczoraj.

 

A newsletter nie działa :(

 

Mam też moduł, który właśnie wysyła tą bazę subskrybentów w .cvs

 

Eolie wgrałam sobie i faktycznie wygląda całkiem, ale jeszcze nie sprawdzałam przez te maile nie dochodzące.

Co do niej mam jeszcze pytanie: jak wysłać testowy mail? Bo widzę tam opcje do zaznaczenia taką, ale nie wiem co dalej. Mam po prostu kliknąć wyślij?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dziwna sprawa. Niby mi zaczął działać newsletter, maila wysyła, klienci widzę przybywają na liście, ale jak ja się chce zarejestrować przez box newslettera to nie pojawia się mój adres e-mail w klientach newslettera :/

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak patrzę na tą całą sytuację i się pomyliłam jednak.


Bo patrzyłam cały czas na klientów w backend i myślałam, że to są klienci zarejestrowani, żeby coś kupić i Ci co się po prostu wpisali na newsletter. A to byli tylko zarejestrowani klienci. A Ci, którzy bez rejestracji się wpisywali na newsletter (w tym ja) zapisywali się tylko w bazie danych.


 


I teraz problem w tym, że nie mogę wysłać newslettera do tych, którzy się zapisali tylko do newslettera, bez rejestracji.


 


Zainstalowałam też bardzo fajny, darmowy moduł - połączenie z MailChimp i tam jest lista tych zapisanych do newslettera i też nie ma tam tych adresów z bazy.


Link to comment
Share on other sites

  • 0

Opisze problem jeszcze raz:

 

Klient wpisuje się na stronie tylko do newslettera (nie rejestruje się) i:
- do niego przychodzi mail, że się zapisał [OK]

- mail zapisuje się w bazie danych [OK]

- mail nie zapisuje się w module (nie ma maila klienta nigdzie) [X]

- z panelu administracyjnego nie mogę wysłać newslettera, bo są tylko i wyłącznie maile zarejestrowanych klientów [X]

 

Teraz pytanie: czy jest jakiś sposób, żeby wsadzić te maile na listę subskrybentów (żebym mogła wysłać do wszystkich newsletter), nawet ręcznie.

Próbowałam przez opcję importowania, ale pokazywało mi błędy. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Newsletter / eBiuletyn v2.0

Biuletyn v1.0

 

I mailchimp.

 

Znalazłam opcję eksportu w panelu administracji, gdzie wyeksportowało mi listę subskrybentów, spróbowałam importować i nic. Nigdzie ich nie ma dalej. 

Newsletter mogę wysłać przez moduł na prestashop mail chimp, albo wyeksportować listę i wysłać ze strony chimpmail.com.

Próbuje teraz  drugą opcję i lista samych subskrybentów mi się importowała, jednak nie wiem jak wyciągnąć listę klientów zapisanych na newsletter...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...