Jump to content

Import a napadení webu


drboy

Recommended Posts

Mám takový dotaz. Nevím jestli už někdo vyřešil nebo měl stejný problém.
Když mám připravený CSV soubor pro import tak v posledním kroku, kdy dám IMPORT CSV se objeví hláška Pokus o napadení webu. Nevím si s tím rady. Hledal jsem snad všude. Mám verzi 1.2.5.0 .
Všechno funguje jak má, ale tohle je zásadní problém, protože Importovat více jak 15000 produktů ručně je šílenství.
Díky všem za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Tak já tady posílám soubor CSV, který jsem chtěl použít. Zjistil jsem taky, že ta chyba o napadení webu se objeví jen když je ten CSV soubor nějak vadný. Tady na foru jsem si stáhl soubor csv pro import a vyzkoušel jsem ho a chybová hláška zmizela. Objevilo se mi za to další chybové hlášení o nemožnosti ukládat produkt.
Marně hledám rozumný popis, jak docílit toho, abych importoval zboží do podkategorie. Například: Hlavní Kategorie má název Spodní prádlo, podkategorie má název Dámsképrádlo a Pánské prádlo. Pochopitelně každá tato podkategorie má svoji další podkategorii, například V kategorii Dámské prádlo je Podprsenky - Kalhotky - Korzety atd...

Toto neumím vyřešit a myslím si, že s tím mají problémy i ostatní. Může mi někdo pomoci s tímto problémem jak to ošetřit, abych to mohl naimportovat do všech podkategorií ? Je to boj a ručně zadávat víc jak několik tisíc položek je šílenost. To nemluvím o tom, že každý produkt má svoje atributy a těch je opravdu dost. Barva, valikost atd...

Co se týká samotného CSV souboru, tak ten já osobně edituji v EXCELU, někdy taky CSVedit.

zbozi.zip

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ahoj,
nevím, co dělám špatně, nedaří se mi importovat ani jeden řádek. Mám verzi 1.1. Soubor přikládám. Po pokusu o import se objeví červená hláška "AONE A1 Bevit - 150 tablet nedaří se uložit" a zelená hláška "Soubor .CSV byl importován do vašeho obchodu." 1185 je příští hodnota ID v tabulce products. Nemůže být překážka někde jinde? Díky

nejde.csv

Link to comment
Share on other sites

Ten tvůj soubor jsem v pohodě importnul, takže stále to je mezi klávesnicí a židlí. Možná, kdyby sis do toho souboru doplnil názvy těch sloupců, aby to mělo nějakej řád apod, třeba bys věděl, co máš do kterýho sloupce v importu vybrat za hodnoty, protože dle tvýho souboru ve druhým sloupci máš napsanej název produktu a v importu je druhej sloupec Aktivní (0/1), takže jestli tam cpeš ten název, tak se nedivim, že tě s tím script posílá k šípku a neuloží ti ani bábu do rakve...

Jojo... děsnej problém si to doplnit do toho mýho vzoru...

Link to comment
Share on other sites

Ahoj, díky za snahu o pomoc.

Pořadí sloupců nehraje roli, když ho správně nastavím, v importu přece můžeš nastavit, kterej sloupec je jaká hodnota. Toto rozhodně není soubor, který chci importovat, je takto zmenšený pro minimalizaci pravděpodobnosti výskytu nějakých komplikací s daty...

Zkopíruji tam tedy soubor opsaný z toho pdf, ale vsadím se, že to stejně nepůjde :)

Jen pro ujištění, dph 10% se vyplňuje jako 10? aspoň to tak máš v tom vzoru...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
Ach jo :(

V příloze přikládám blbuvzdorný návod, jak správně importovat, pokud to ani potom nikdo nezmákne, nemáte tu co dělat...

Ještě jsem tam doplnil nějaké maličkosti.


Verze 1.3.1 a tento problem. Rozdilne tabulky a pokud bych je chtel menit pri importu nabidne mi to jen nektere moznosti. Pouzil jsem vzorovou tabulku z tohohle topicu.

edit: nezměnil jsem si typ imortu na produkty (defaultně jsou tam kategorie)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...