Jump to content

Prestashop 1.5.6.2 - problema cu editarea paginilor CMS


DanielCh

Recommended Posts

Ziua buna,

Nu reusesc sa fac nicio modificare la paginile CMS predefinite de prestashop. Nici macar sa sterg un tag nu pot. Orice modificare as face, dupa ce dau SAVE sau SAVE AND STAY, continutul paginii CMS are forma initiala fara a tine cont de modificarile facute de mine. Apar inclusiv tag-urile sterse. Nu imi apare nicio eroare pe ecran, aparent totul e ok.

 

Aveti idee de unde poate fi problema?

Link to comment
Share on other sites

Do you have a module or patch which can collide with CMS? Override?

 

Nu pare sa fie suprapus cu altceva. se pare ca nu am mai probat de mult si acum primesc o eroare si cand adaug produse in cos:

"Impossible to add the product to the cart.

textStatus: 'parserror'

errorThrown:'SyntaxError: Unexpected token<' ................"

 

 

It doesnt seem to collide with another module.

more then that, I tried to add some products to the cart but I recive an error:

"Impossible to add the product to the cart.

textStatus: 'parserror'

errorThrown:'SyntaxError: Unexpected token<' ................"

Link to comment
Share on other sites

ai incercat sa golesti cacheurile si de la browser si de la prestashop???

 

da si adresa pagini sa o verificam

 

Da, am sters cache-ul si din prestashop, am sters si din browser, am incercat pe mai multe browsere si de pe mai multe calculatoare si rezultatul este acelasi.

Edited by DanielCh (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

intradevar ai o problema mai grava, e o tema cumparata?? pune tema default si vezi daca si atunci face aceeasi eroare, daca nu atunci, e problema de la tema de la js, daca persista atunci ai pus ceva modul care se leaga cu cosuldut

 

e in cos si dezactiveaza cos ajax, si vezi asa, daca nu atunci va trebui sapat adanc ;)

Link to comment
Share on other sites

intradevar ai o problema mai grava, e o tema cumparata?? pune tema default si vezi daca si atunci face aceeasi eroare, daca nu atunci, e problema de la tema de la js, daca persista atunci ai pus ceva modul care se leaga cu cosuldut

 

e in cos si dezactiveaza cos ajax, si vezi asa, daca nu atunci va trebui sapat adanc ;)

modulele pe care le am pe cos par sa nu influenteze. mai am aceasi tema pe un alt domeniu de proba, dar nu am ajuns cu personalizarea ei departe, si acolo aceleasi module, configurate la fel, functioneaza corect. inclusiv la modificarea paginilor CMS.

ma gandeam ca e ceva ce blocheaza comunicarea cu sql-ul in cazul paginilor MCS, 

Link to comment
Share on other sites

intradevar ai o problema mai grava, e o tema cumparata?? pune tema default si vezi daca si atunci face aceeasi eroare, daca nu atunci, e problema de la tema de la js, daca persista atunci ai pus ceva modul care se leaga cu cosuldut

 

e in cos si dezactiveaza cos ajax, si vezi asa, daca nu atunci va trebui sapat adanc ;)

Am descoperit ce-mi bloca adaugarea produselor in cos :)

daca activez din Preferences -> SEO&URL's -> Friendly URL , in cazul asta nu mai adauga produse in cos. Daca dezactivez friendly url, merge bine :) 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...