Jump to content
  • 0

Przeniesienie danych z 1.4.4 do 1.6.0.9


Kolczatka

Question

Witajcie!

Pytałem o to na angielskim forum, lecz chyba nikt nie może mi pomóc...
Muszę przenieść wszystkie dane typu produkty, kategorie, użytkownicy itp...
Szukałem oczywiście pomocy w googlach, lecz bez sukcesów: 
Próbowałem moduł exportproducts:

http://www.prestashop.com/forums/topic/37900-module-product-export-module-v20-updated-for-16-free/

lecz on chyba tylko eksportuje dane do pliku, nie sądzę żeby nadawały się do importu do 1.6.

Oraz storeexport:

http://www.presta-shop-modules.com/prestashop-14-modules/25-prestashop-store-shop-export.html

Ten nie chciał mi się zainstalować, po imporcie zip'a do presty, nie pojawiał się w spisie modułów.

 

Czy ktokolwiek robił kiedyś coś podobnego lub wie gdzie szukać rozwiązania?

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Czy próbowałeś 1-Click Upgrade (AutoUpgrade) moduł? Prawdopodobnie to nie jest idealne, ale powinny przenosić dane pomiędzy tymi wersjami.

 

Have you tried 1-Click Upgrade (AutoUpgrade) module? Probably it is not perfect but should move data between these versions.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mam stary sklep: old.hamer.sklep.pl i nowy: beta.hamer.sklep.pl
Przerabiam nowy żeby wyglądał jak stary, przeniosę dane, potem stary się wyłączy i na dns starego wsadzi się nowy.
Prawda, mógłbym upgrade'ować stary przynajmniej do wersji 1.5, i stamtąd przenieść dane z tego co wiem już jest łatwiej, więc mógłbym tak zrobić. Ale rozwiązanie jest trochę absurdalne, więc kombinuję czy nie ma jakiegoś lepszego rozwiązania?

I've got old shop under: old.hamer.sklep.pl and new one: beta.hamer.sklep.pl

I'am making new one to look like old, after that im gonna export data to beta, then turn off old shop and move new shop to olds address.
True, I could upgrade old one to i. e. 1.5 version, and then export data- it's easier from 1.5 version as I've heard.
But don't we have easier or more obvious method?
  

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@hatak, trochę Cię okłamałem:

old.hamer.sklep.pl jest już kopią oryginalnej strony: hamer.sklep.pl
Tak więc z Twoim rozwiązaniem nie będzie problemów.
Czyli update'ować old do wersji chociażby 1.5, i z tamtąd eksportem do plików CSV przesłać to na beta.hamer.sklep.pl? Wydaje się to rozsądne, patrząc na to że innych rozwiązań szukałem nawet na drugich i trzecich stronach google. 

Po tym jak wykonam całą akcję napiszę tutaj i oznaczę temat jako rozwiązany :)

Edited by Kolczatka (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

@hatak, trochę Cię okłamałem:

old.hamer.sklep.pl jest już kopią oryginalnej strony: hamer.sklep.pl

Tak więc z Twoim rozwiązaniem nie będzie problemów.

Czyli update'ować old do wersji chociażby 1.5, i z tamtąd eksportem do plików CSV przesłać to na beta.hamer.sklep.pl? Wydaje się to rozsądne, patrząc na to że innych rozwiązań szukałem nawet na drugich i trzecich stronach google. 

 

Po tym jak wykonam całą akcję napiszę tutaj i oznaczę temat jako rozwiązany :)

Witam,

Stoję przed właśnie podobnym zadaniem, muszę zrobić taką przeprowadzkę i czy komuś udało się to zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...