Jump to content
kszykas

Slider zdjęć na głównej stronie

Recommended Posts

Witam,

Czy mógłby ktoś napisać jak zmienić zdjęcia w domyślnym module najnowszej wersji Prestashop ?

Umiem znaleźć moduł, ale w edytorze nie ma przykładowych zdjęć które mógłbym zamienić

Raczej nie muszę pisać że jestem nowicjuszem, bo widać to pewnie z mojego pytania.

pozdrawiam

Dzięki, ale czy masz na myśli tą zakładkę ( opcja jest na zielonym tle ?). Jeżeli tak to prosi o adres modułu i nie wiem gdzie jest

post-851335-0-08498600-1412507833_thumb.jpg

Edited by kszykas (see edit history)

Już znalazłem, gdzie mogę modyfikować ten moduł. Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie i pomoc.

Mam następny problem z sliderem. Wszedłem w edycję każdego zdjęcia i wymieniłem tylko zdjęcia a po zapisaniu wyświetlają się pod sobą zamiast tak jak w domyślnym w jednym oknie i napisy które były na zdjęciach w domyślnym (bo nie zmieniałem) są między zdjęciami. wszystko się rozsypało. Czy ktoś może pomóc ?

czy zmieniane zostało tylko to? czy oprócz tego jakieś inne akcje związane z tym modułem zostały przeprowadzone (w back office) jak np. odpinanie modułu itp ?

przepraszam, że nie odpisałem, ale byłem poza zasięgiem.

Konfiguruję od podstaw szablon domyślny na serwerze lokalnym (komputerze) i kiedy próbowałem podmienić zdjęcia moduł przestał działać.

Po odinstalowaniu modułu i ponownym zainstalowaniu poszło wszystko ok. i działa.

Dzięki.

Pozdrawiam

Mam problem z modułem slider jak dodam nowe zdjęcie i chcę przenieść na pierwszy slajd żeby wyświetlał się pierwszy.

Potem zapisuję, slajd który przeniosłem na pierwszy zostanie przeniesiony na samym dole dlaczego ?

Nie da się przenieść wogóle np z ostatniego zdjęcia na pierwsze albo drugie itd

• Like 1

Witam

Gdzie można zmienić color szczałek z prawego dolnego rogu?. Jak wrzucam zdjęcia z białym tlem to ich wogóle nie widać :(

homeslider.css linia 151

#homepage-slider .bx-wrapper .bx-controls-direction a:after {
display: block;
width: 48px;
height: 48px;
color: white;
text-indent: 0;
text-align: center;
font-size: 21px;
font-family: "FontAwesome";
position: absolute;
top: 0;
left: 0;
z-index: 2;
padding: 16px 0 0 0;
}

obramowanie ten sam plik linia 130

#homepage-slider .bx-wrapper .bx-controls-direction a {
position: absolute;
bottom: 10px;
/* outline: 0; */
width: 52px;
height: 52px;
text-indent: -9999px;
z-index: 9999;
border: 2px solid white;
}
  • Like 1

/*
 * End color scheme styles
 */
/*next/prev button hover state*/
.bx-next:hover,
.bx-prev:hover {
	background-position: 0 0;
}
/*pager links hover and active states*/
.bx-pager .pager-active,
.bx-pager a:hover {
	color:#666;
	text-decoration:none;
	background-position: 0 0;
}
/*captions*/
.bx-captions {
	text-align:center;
	font-size: 12px;
	padding: 7px 0;
	color: #000;
}
/*auto controls*/
.bx-auto {
	text-align: center;
	padding-top: 15px;
}
.bx-auto a {
	color: #000;
	font-size: 12px;

U mnie wygląda to troszeczkę inaczej.

Wersja slidera: 1.4.2

Jednak pomimo zmiany kolory pozostały bez zmian. Muszę jeszcze gdzies je zmienić czy usunąć cache ?

Pozdrawiam

Edited by lukruk (see edit history)

trudno mi powiedzieć coś więcej bez możliwości zobaczenia sklepu

Jest tak jak @vekia pisał linia 129 i 150 ścieżka do pliku:

themes/default-bootstrap/css/modules/homeslider/homeslider.css

• Like 1

Tak jest po zmianie wszystko hula :D

Dzięki @endriu107 za ścieżkę

W panelu admina są opcje do zmiany maksymalnej szerokości slajdu ale nie działa (podobnie jak szybkości zmieniania i czas wyświetlania). Nie działa tzn. że po zmianie wartości i zapisaniu pozostaje stara.
Może ktoś podać ścieżkę do pliku gdzie mogę to zmienić (a najlepiej jeszcze linijkę)?

ermak.ogicom.pl

presta 1.6

wersja slidera 1.4.3

edit.
znalazłem na angielskim forum temat o sliderze http://www.prestashop.com/forums/topic/384086-full-width-home-slider-not-working/ i @vekia tam wskazał gdzie szukać

"please verify if module configuration variables aren't duplicated in ps_configuration table

just make sure that HOMESLIDER_WIDTH field isn't duplicated in ps_configuration table in your database (and other variables with HOMESLIDER_ in name)"

Rozumiem, że mam wejść w phpmyadmin znaleźć ps_confuguration i tam sprawdzić czy nie dublują się opcje homeslidera? Problem jest taki, że nie mogę albo nie umiem tego zneleźć^^

UDAŁO SIĘ
themes/default-bootstrap/css/modules/homeslider/homeslider.css tutaj trzeba pozmieniać szerokości na 1170px i 100%
po tym nie działało, ale okazało się że musiałem odpiąć dodatkowo slider z Headera :)

Edited by ermak3 (see edit history)

• Create New...

Important Information

Cookies ensure the smooth running of our services. Using these, you accept the use of cookies. Learn More