Jump to content
  • 0

Problem z logowaniem do BackOffice


djahmen

Question

Witam bardzo serdecznie.
Dzisiaj napotkałem problem z logowaniem się do BackOffice.
Niestety żadne dane nie działają, nie wiem co jest grane, przecież nikt nic nie grzebał... Wyskakuje mi komunikat że:

 

 

Details: Error thrown: [object Object]

Text status: error

 

 

A na "zbadaj element" wyskakuje:
 

 

 

ajax-tab.php?rand=1410104680323 404 (Not Found) 

 

 

Jakie są szanse że da się to naprawić skoro żadnych danych nie przyjmuje?
Proszę o szybką reakcję...



OK! Powyższy problem naprawiony:
Błąd był w /ajax-tab.php tego pliku w ogóle nie było na moim ftp ale za to był /ajax-tab.php.blocked.
Teraz powstał kolejny błąd bo ProForma podlicza mi podatek 42% a tak nie powinno być bo normalny podatek u mnie to 21%
FAKTURA_1pFR3.png

 

 

I to jest fakturka przed powstałym problemem, a teraz po tym problemie, w ogóle na fakturze ceny się nie zgadzają, na fakturze nie pokazują się produkty. 
W czym może być problem?

Edited by djahmen (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

13 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Tak, hosting na home.pl aczkolwiek po rozmowie z konsultantem zostałem poinformowany o tym że robią to celowo z uwagi na to iż "wypadałoby zaktualizować prestę do możliwie najnowszej wersji z uwagi na to iż ma luki" - ta akcja została przepracowana nieprawnie bo home.pl nie skontaktował się z nikim w celu uzgodnienia tego aczkolwiek nie mogą aż tak ingerować w to żeby blokować sklep.
Ten problem został rozwiązany aczkolwiek teraz mam problem z fakturowaniem bo po tej blokadzie generowana faktura nie wrzuca mi produktów na fakturę i ceny się nie zgadzają. 
Przed tą akcją było wszystko okey, poza tym że na fakturze miałem liczone 42% podatku VAT a ma być tylko i wyłącznie 21%.
Czy jest ktoś w stanie sprawdzić co się z tym dzieje?
Jest to na prawdę kłopotliwe, bo nie jestem w stanie teraz nic zrobić a jestem zielony w tym wszystkim.

 

PrestaShark, dziękuję że jako jedyny zainteresowałeś się moim problemem. 
 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ten problem został rozwiązany aczkolwiek teraz mam problem z fakturowaniem bo po tej blokadzie generowana faktura nie wrzuca mi produktów na fakturę i ceny się nie zgadzają. 

Przed tą akcją było wszystko okey, poza tym że na fakturze miałem liczone 42% podatku VAT a ma być tylko i wyłącznie 21%.

Czy jest ktoś w stanie sprawdzić co się z tym dzieje?

Jest to na prawdę kłopotliwe, bo nie jestem w stanie teraz nic zrobić a jestem zielony w tym wszystkim.

 

Być może zablokowany został inny plik odpowiedzialny za to. Musisz przejrzeć serwer. Ja spotkałem się z dwoma plikami zablokowanymi. Raz do admina i dwa blokujący wyświetlenie nawet strony głównej sklepu.

 

Jaką wersję używasz?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak, hosting na home.pl aczkolwiek po rozmowie z konsultantem zostałem poinformowany o tym że robią to celowo z uwagi na to iż "wypadałoby zaktualizować prestę do możliwie najnowszej wersji z uwagi na to iż ma luki" 

 

 

oni sami mają luki ale chyba w rozumowaniu

u mnie na jednym koncie zablokowany był min. index.php który jest w katalogu /img/

 

stawiam, że napisali jakiś badziewiasty skrypt który blokuje z automatu pliki które zawierają jakiś kawałek kodu, bez weryfikacji kontekstu w jakim został on wykorzystany. Prestashop, a zwłaszcza pliki które zostały poblokowane nie posiadają luk, żadnych.

 

tak być nie może, wszystkich klientów przenosze z home na inne serwery, to koniec ich przygody z tym produktem hostingopodobnym, definitywny koniec.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Aktualnie używam 1.5.6.2 z uwagi na to że kupiłem szablon który miał być używany i na nowszych wersjach, ale niestety rozlewa się cały dół strony po zainstalowaniu tego na jednej z nowszych wersji.
Też dziwi mnie ten fakt że zablokowali mi dostęp jest to na prawdę nie profesjonalne ze strony home.pl a tym bardziej że się nie skontaktowali a powinni.
Vekia z wielką chęcią bym zmienił hosting ale jestem świeży w tym momencie z tym wszystkim i zostało mi 304 dni jeszcze do końca tak więc uznam to jako nauczkę i czas żeby dobrze się z prestą zapoznać i popróbować wszystko co tylko możliwe.
Przejrzałem cały serwer i nigdzie nie widzę już nic zablokowanego a faktury dalej są....tak jak by ich w ogóle nie było.
Co moglibyście mi polecić? Zainstalować jakiś inny moduł do fakturowania czy dalej szukać przyczyny tego problemu?
Już nie daję rady, jestem zielony w tym wszystkim i jeszcze nigdzie nic nie pisze, całe google już przeszukałem w czym może być problem...
Najbardziej się boję, bo za miesiąc zbliża mi się okres rozliczeniowy w urzędzie podatkowym a nie jestem w stanie wygenerować poprawnie faktury... Proszę o pomoc jakaś, ewentualnie o nakierowanie czego jeszcze mogę szukać w tym zakazanym serwerze  :angry:

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zdecydowanie wyłącz pobieranie FV przez klientów oraz fakturuj w zewnętrznym programie magazynowo księgowym... Subiekt, WF-MAG, Comarch ERP. Przedwewszystkim dlatego iż wszystko masz u siebie lokalnie na komputerze a nie w bazie danych oprogramowania sklepu, który padnie albo zostanie rozszabrowany przez usługodawce ze nie będziesz miał jak dotrzeć do faktur sprzed xxx czasu.
Opcją jest przeintstalowanie sklepu ale pytanie jak długo sklep działa i jak dużo masz już klientów?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Klientów na razie nie za wiele, bo dopiero co uderzyliśmy w ten dział więc niedawno powstało.
Aczkolwiek nie uśmiecha mi się tego wszystkiego robić od nowa bo tak jak mówiłem jestem laikiem i nie chcesz wiedzieć jak długo mi to zajęło żeby wystartować...a potem przychodzi jakiś pajac z home.pl i blokuje mi stronę.
Czy poza opcją reinstalacji sklepu jest jeszcze jakaś inna opcja?
Sklep ogólnie działa teraz w 100% bo żadnych innych problemów nie dostrzegłem, jedynie w czym problem to tylko te faktury które były bardzo fajne... bo przyciskałem guziczek "Pokaż proforme" i gites...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Spróbuję zrobić to co Piotrek napisał chociaż sądzę że debugowanie nic nie pokaże bo strona funkcjonuje teraz w 100% jedynie jak przycisnę  generację proformy i otwieram to poprzez adobe to nie ma wrzuconych produktów a wcześniej były i ceny produktów są inne niż rzeczywiste.
Jeśli ktoś chciałby rzucić okiem na to, to mogę podać dane do admina i może ktoś odpowiedni to sprawdzić w czym jest problem.
Gorzej już chyba nie zostanę potraktowany niż z home.pl bo sądzę, że osoby które tutaj się wypowiadają nie narobią więcej problemów niż osoby które pracują w home.pl.
Poniżej wrzucam screena z podatków, aczkolwiek sądzę że tam nie będzie błędów.

PODATEK.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...