Jump to content

ajax-tab.php.blocked na hostingu home.pl


PrestaShark

Recommended Posts

Witajcie,

Spotkaliście się może z przypadkiem z plikami blocked na serwerach home.pl ?

Chodzi o "brak możliwości zalogowania się do panelu administracyjnego"

 

Po wejściu na FTP do katalogu adminXXXX oczom ukazał mi się w piątek plik ajax-tab.php.blocked oraz index.php.blocked. Nie działała strona główna sklepu oraz wejście do admina. Sądziłem że to odosobniony przypadek. Zmieniłem katalog administracyjny oraz główne hasło do FTP i jak na razie cisza.

 

Natomiast dziś plik ajax-tab.php.blocked pojawił się na innym koncie hostingowym w home.pl...

Co jest grane?

 

post-583420-0-26291800-1410177366_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Same tłumaczenia - plik identyczny jak z instalki.

Co ciekawe mam inny hosting w home ale tam sklepy nie są jeszcze upublicznione pod żadnym względem i tam jest cisza.

 

Keylogger?

Ale po co ktoś chciałby blokować jawnie stronę sklepu i admina? Raczej siedział by cicho zbierając dane klientów jeśli już...

Link to comment
Share on other sites

No dokładnie, ja od razu pomyślałem o jakimś zabezpieczeniu automatycznym/manualnym nałożonym przez home.pl - IMO jako klient czy jako ktoś kto ma klienta w home powinieneś troszkę ich przycisnąć bo jeśli to dzieje się na wielu kontach to coś jest nie tak.

Edited by Krystian Podemski (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

W necie nic o plikach .blocked na FTP jeszcze świeżego nie znalazłem. Zmienię hasła i foldery adminXXXX i poczekam na zaindeksowanie tego tematu w Google. Może ktoś się jeszcze znajdzie i przyłączy to wtedy zrobimy wjazd na home.pl co się dzieje i czemu się tak dzieje.

Link to comment
Share on other sites

Dołączam się, bo u mojego klienta to samo.

Stwierdził wczoraj rano, że zaplecze sklepu mu nie działa.

Po zbadaniu sprawy okazało się, że adminxxx/index.php zmienił się na index.php.blocked i adminxxxx/ajax.php zmienił się na ajax.php.blocked (po przeczytaniu postów powyżej już nie jestem pewien czy zmiana nazwy była w ajax.php czy w ajax-tab.php).

 

W transaltions/pl/errors.php nic podejrzanego.

 

Przywróciłem nazwy i czekam.

 

Hosting też home.pl

Edited by mirbar (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Na początek witam wszystkich, bo się wczoraj w pośpiechu nie przywitałem :rolleyes:

 

Dzięki za przyłączenie się do tematu. Jak go znalazłeś Google czy przeglądanie forum?

Jaką wersję "zainfekowało"?

Jak na razie u mnie wersje 1.5.4.1 & 1.5.6.0. Po cichu liczę że macie 1.6.x ;)

Znalazłem na Google.

Moja wersja to niestety tylko 1.5.4.1

Link to comment
Share on other sites

Jakaś dziura?

 

Nie dziura

http://www.prestashop.com/forums/topic/356667-problem-z-logowaniem-do-backoffice/?do=findComment&comment=1791555

Odpowiedź użytkownika djahmen mówi sama za siebie! Co za firma krzak!? Co chcą osiągnąć takim działaniem? Jestem ciekaw czy po takiej akcji właściciel konta nie dostał ładnego mailingu od home z ich clickshopem! Pt. Wkurza Cię Prestashop! Zobacz promocje na nasz Clickshop...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...