Jump to content
  • 0

Zmiana url logowania do panelu admina


lukruk

Question

25 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

a ja mam problem z tym folderem /admin

po instalacji sklepu folder /admin był z jakimiś czterema cyframi na końcu - zmieniłem na samo 'admin' i po jakims czasie znowu samo wymysla jakies 4 cyfry i musze zmieniac co chwile - ktos wie o co chodzi?

 

po instalacji sklepu usunalem folder /install - czy powinienem zmienic atrybuty CHMOD jakiś folderów/plików na serwerze?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam wszystkich,

 

nie będę zakładała nowego tematu bo właściwie tytuł byłby ten sam, ale problem jest trochę inny, a mianowicie zmieniałam dns domeny i po tej zmianie sklep wyświetla się prawidłowo , a w panelu klienta nie wyświetla się grafika tak jak widać to na zdjęciu poniżej

 

post-1214107-0-67964300-1464146258_thumb.jpg

 

może jeszcze dodam , że sklep wyświetla sie na nowej domenie , a panel administratora na starej (nie zmienił się) i moje pytanie brzmi gdzie należy zmienić url administratora, zeby przekierowac na nową domenę?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 3/14/2014 at 10:48 AM, vekia said:

musisz zalogować się na ftp, na za pomocą total commandera, filezilla itp.

 

następnie przechodzisz do katalogu z instalacją Twojej presty i zmieniasz nazwę katalogu na inną która Ci odpowiada

gFvAlpp.png

Za każdym razem nazwa katalogu admin zmienia się np. na admin12345, jak to wyłączyć?

Edited by exte (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

O czym ty piszesz? Folder zmieniasz tylko raz na np: janusz2850 i zapisujesz sobie np. w przeglądarce link do panelu logowania w postaci https://twojadomena.pl/janusz2850 

I w ten sposób za każdym razem logujesz się na sklep. Jeśli chcesz dodatkowo dbać o bezpieczeństwo nazwę możesz bardziej skomplikować i zmieniać ją np co miesiąc. 

Chyba nic więcej się tutaj w tym temacie nie da dodać.

Jedyne co mnie np. interesuje to jak ukryć ten URL. Bo są to kwestie bezpieczeństwa, ale przykładowo zakupiłem moduł który nie działa jak powinien i developer chce się dostać na serwer i zaplecze sklepu żeby coś tam posprawdzać. Ja muszę mu podać pełny link czyli https://twojadomena.pl/janusz2850 , bedąc nieufnym chcę jednak ukryć ten folder nawet przed wydawcą modułu. Wydawcy poprzez .ftpaccess na serwerze nadaję takie prawa by widział tylko folder swojego modułu więc folderu admina nie zobaczy, ale ma go przecież w linku do logowania na sklep.

Myślałem o przepisaniu URL w preście w zakładce SEO, ale tam nie da się tego niestety zrobić.

Jest jakaś opcja żeby ukryć ten folder całkowicie w URL logowania? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Miałem na myśli to, że chcę mieć dostęp do panelu admina jako mojadomena.pl/admin - ale za każdym razem nazwa katalogu admin zmienia się np. na admin12345. Więc dla bezpieczeństwa ten katalog nie może mieć w nazwie admin?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hej.

Tak, ten katalog musisz koniecznie zmienić. Tak taki URL logowania wygląda ładnie jednak jest niezwykle niebezpieczny. Ja jednak uważam że nawet zmiana katalogu na twojadoma.pl/janusz2850 w niektórych przypadkach też może być niebezpieczna.

Podajesz ją przecież wielu osobom takim jak pomoc techniczna czy wsparcie modułów które masz na sklepie, i tak przez dłuższy okres czasu wiele osób zna ścieżkę do katalogu admina. Jedyne rozwiązanie jakie ja stosuje to regularna zmiana nazwy katalogu co kilka miesięcy. 

Po zmianie katalogu 'admin' na własny powinna być opcja przepisania linku do panelu logowania na dowolny gdzie twojadoma.pl/janusz2850 zastępowana była by przykładowo twojadoma.pl/panel-administracyjny. 

To jednak nie wydaje się być wykonalne :(

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 9/6/2020 at 2:33 PM, Maryando said:

Tak, ten katalog musisz koniecznie zmienić. Tak taki URL logowania wygląda ładnie jednak jest niezwykle niebezpieczny. Ja jednak uważam że nawet zmiana katalogu na twojadoma.pl/janusz2850 w niektórych przypadkach też może być niebezpieczna.

Dziękuję za wyjaśnienie. B)

Edited by exte (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hejka

To ja też podepnę się pod temat, bo mam podobny kłopot.

Pomóżcie.

Mam preste na hostingu OVH. Instalacja była bezpośrednio z cpanelu ovh jako moduł CSS. Domena pod którą sklep działał została przekierowana na inny serwer i teraz próbuję dojść do tego jak się zalogować do backofficu presty bo po tym przekierowaniu nic już nie działa.

Próbowałem wpisywać: https://178.32.205.96/www2/admin6474/index.php

czyli adres IP, następnie katalog gdzie siedzi Presta, niestety pojawia sie tylko to co na screenie poniżej.

Nie

obraz.thumb.png.1723c3bd1d0d919fdbed2ead63467e29.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 minute ago, ComGrafPL said:

A sprawdzałeś przez twojadomena.pl/www2/admin6474/index.php lub twojadomena.pl/admin6474/index.php ?

ale tak jak pisałem wyżej, moja domena została przekierowana na inny serwer. Po wpisaniu tych danych, które proponujesz pojawia się mój sklep (jego nowa instalacja, na nowym serwerze) i info, że strona nie istnieje :( Muszę w jakiś sposób dostać się do starego sklepu (starej presty) i móc przekopiować ustawienia, teksty itp.

Pisanie tego wszystkiego na nowo zajmie mi tydzień :(

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Skoro nie masz domeny to serwer jest tylko kontenerem na pliki, musisz mieć jakąkolwiek domenę aby móc połączyć się z sklepem, poza tym musisz zmienić również nazwę domeny w bazie danych etc. Generalnie robisz to wszystko w niewłaściwej kolejności, trzeba było utworzyć testowy sklep, przenieść do niego dane a następnie przenieść go na docelową domenę.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...