Jump to content
  • 0

Wysyłka maili PRESTASHOP - NIE DZIAŁA


RSI-SHOP

Question

Witam

Postanowiłem założyć topic ze względu takiego ,że moja cierpliwość sięga zenitu.

 

Mam problem system nie wysyła mi potwierdzenia o zamówieniu na maila - jak klient złoży zamówienie. Zobaczyłem wszystkie pliki w mails, milalerts nawet wgrałem oryginalne z czystej instalki i nic do klienta idą wszystkie wiadomości (prócz tych z obsługi ) do mnie niestety nie dochodzą powiadomienia o nowym zamówieniu już chyba z 10 fikcyjnych zamówień zrobiłem to dochodzą tylko informacje które otrzymuje klient.

Co zrobiłem:
- wyczyściłem samrty i autoloady
- ponownie zgenerowalem robots jaki i url
- przestawiłem sie na SMTP
- powiadomienia mail włączone poprawnie
- Wszystkie szablony przejżałem jeszcze raz i nic nie zuważyłem nic ciekawego - po prostu szablon potwierdzenia dokonania zamówienia przez klienta jest dostępny ale do mnie on nie przychodzi.
Czy coś może jeszcze wpływać na to ??

Jakaś pomoc ?? Może z tematem się nie powtórzyłem - wersja dotyczy Presta 1.5.6.1

Link to comment
Share on other sites

17 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

ja obstawiam na SPF - aczkolwiek trudno cokolwiek więcej powiedzieć bez dostępu do logów serwera, w przypadku SPF wszystko by było jasne mając dostęp do logów "wychodzących" maili. Jeżeli tylko masz do nich dostęp - warto to sprawdzić.

 

dodatkowo zastanawiający jest fakt, że nie dochodzą tylko do Ciebie. Próbowałeś zmieniać skrzynkę mailową sklepu? Może na inną skrzynkę te maile dojdą?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czekam na logi serwera od administratora zobaczymy czy jest to wina rekordów SPF ale na tym samym koncie zaintalowałem czysta wersję sklepu by wyeliminować  błędy na wyjściu poczty i sprawdzić działanie poczty - i fakt jest taki że sklep poprawnie interpretuje wysyłkę maili z obydwu funkcji mail() oraz SMTP . Przyczyny poszukam jeszcze może w ustawieniach. Obstawiam też że jakiś moduł może powodować kolizję np. od newslettera spróbuję to też wykluczyć, ale niestety gdzieś błąd nadal jest.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Vekia nie do końca to są rekordy. Włączyłem debugowanie w config/defines.inc i problem jest taki że sypie mi identycznymi błędami jak

w tym poście http://www.prestashop.com/forums/topic/302339-solved-unknown-column-astart-day-in-where-clause/

Myślę, że jest to spowodowane jakimś modułem bo na kadżej czystej instalacji prestashop jest wszystko ok. Tylko jak zainstaluję szablon od razu jest taki błąd że powiadomienie o nowym zamówieniu nie dociera. Błąd gdzieś jest w szablonie,a używam LeoTheme - rozmawiałem z gościem to niestety był zdziwiony. Bo wykonałem chyba 5 instalacji pod różnymi względami i ewidentnie obstawiłem na szablon :) Teraz myślę jak rozwiązać problem.

Mój problem, jest podobny lecz takiego modułu nie mam. Pomoże ktoś coś ? :D

post-735577-0-34379800-1391596150_thumb.jpg

Edited by mroczus87 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Gdzieś doczytałem jakieś posty na forum odnośnie tych komunikatów

i znalazłem kilka ciekawych rzeczy lecz jednak dalej brakuje mi rozwiązania problemu.

Usunełem moduł gamification - automatycznie wyłączyła mi się zielona strona debugowania błędów i wysypało mi komunikatem w panelu:

 

Warning: include_once(/home/garkadius/ftp/shop/modules/gamification/gamification.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/myweb/ftp/shop/classes/module/Module.php on line 919

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/home/garkadius/ftp/shop/modules/gamification/gamification.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear/') in /home/myweb/ftp/shop/classes/module/Module.php on line 919

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jakbym mógł prosić jakie katalogi przejarzeć u mnie tez maie nie działają, ale na oryginalnym szablonie presty 1.5.6.2

 

Ustawiałem już rózne maile i nic nie dochodzi nawet mail testowy sklepy na skrypcie 1.4 chodzą bez problemu   ...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie dziłają żadne maile, nawet testowy, uruchomiłem już drugi sklep na tej nowej prescie i nie mam pojęcia o co chodzi na 1.4 mail chodził nawet bez smtp, a tu w zaden sposób,   W tych katalogach mails i mailalerts powinny byc polskie wersje językowe ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

 
Mam podobny problem. Posiadam 2 sklepy na serwerze home.pl 
w obu sklepach mam problem z mailami z formularza. wywala mi błąd ( 1. Wystąpił błąd podczas wysyłania wiadomości). natomiast jak się kliknie jeszcze raz "wyślij" to wysyła poprawianie wiadomość, natomiast ona nie dochodzi do administratora, do klienta dochodzi poprawnie informacja o zadaniu pytania i w panelu administracyjnym jest widoczna wiadomość zadana przez klienta.
 
2 problem posiadam na jednym ze sklepów. Po złożeniu zamówienia przez klienta dochodzi mail jedynie do klienta natomiast do administratora już nie. Dodam że maile są poprawnie skonfigurowane. Wiadomość testowa dochodzi poprawnie. próbowałem na różnych pocztach i cały czas jest błąd tylko na tym jednym sklepie. 
Na sklepie drugim wszystko gra i maile dochodzą do admina jak i do klienta.
Ustawienia maila dokonuje 
- administracja\ pracownicy \w profilu 1z1 użytkownika (super admin)
- zaawansowane\ adresy e-mail
- preferencje\ kontakty sklepu
 
W sklepach jest oryginalny schemat oraz moduły prestashop 1.6
  1. Wystąpił błąd podczas wysyłania wiadomości.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...