Jump to content
  • 0

Integracja - generowanie miniaturek


jlo30

Question

Witam,

zintegrowałem dwa oddzielne sklepy działające na PresatShop 1.5.6.1 i 1.5.4.1. Są to oddzielne sklepy nie związane ze sobą. Stoją one na różnych płatnych hostingach. Integruje je z różnymi hurtowniami poprzez program do integracji A2C. 

Program A2C pobiera zdjęcia z serwera hurtowni i pomniejsza je do danych rozmiarów podanych w ustawieniach Presty i kopiuje na FTP. Problem polega na tym, że bardzo często brakuje miniatury produktu w panelu admina. Miniatury zapisywane są w katalogu img/tmp. Myślałem na początku, że to problem z CHMOD dlatego katalog tmp i jego podkatalogi i pliki zmieniłem na 777. Wygląda to tak, że katalog tmp ma CHMOD 777, dobrze utworzone ikony mają CHMOD 664, a źle utworzone ikony CHMOD 644. O dziwo zdjęcia źle utworzone istnieją, ale mają wielkość 0B. Producent oprogramowania mówi, że 

Odnośnie tych uprawnień, to program A2C nie nadaje żadnych uprawnień na FTP, program działa w kontekście użytkownika z jakiego korzysta i to on to robi (ten użytkownik), jeżeli jest jak Pan mówi to oznacza że ustawienia na hostingu są inne niż powinny być.

 

natomiast firma hostingowa twierdzi 

nie widzimy żadnej możliwości w których to serwer sam zmieniał by prawa dostępu do plików. Podejrzewam iż problem związany jest bezpośrednio z kwestią tworzenia miniatur. Zapewne oprogramowanie tworzące miniatury z powodu jakiegoś błędu nie dokończy jej tworzenia (0KB) lecz zdąży wcześniej założyć plik - stąd chmod inny aniżeli na poprawnych plikach.

 

Gdzie leży problem? Co powoduje, że CHMOD zdjęć jest różny?

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Cześć

 

Miałem kiedyś jakby podobną sytuację związaną z CHMOD, co prawda nie używałem A2C ale może Ci to pomoże. Mianowicie w opcjach hostingu mogłem wybrać rodzaj integracji PHP z serwerem Apache. Nie do końca znając temat ustawiłem integrację z użyciem mod_php i wtedy pojawiły się podobne problemy o których piszesz. W moim przypadku gdy tylko zapytałem dostawcę hostingu co może być nie tak, od razu połapali się, że zmieniłem to ustawienie i przestawili je na (chyba) fcgi (Fast-cgi) wtedy wszystko już działało doskonale.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czy w ogóle zdjęcia miniatur powinny być pobierana z katalogu img/tmp? Przecież katalog tmp jest katalogiem (jak sama nazwa mówi) tymczasowym. To czy na pewno presta powinna pobierać zdjęcia z tego katalogu? Z jakiego katalogu powinna presta pobierać miniatury do produktów w panelu administratora?. Przypomnę, że w 1.5.61 i 1.5.4.1 pobiera z tmp. Ma ktoś inną wersję i może to sprawdzić?

W jakim pliku można edytować ścieżki do miniaturek?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

wszstko jest ok. dzieje się tak (tzn presta korzysta z tego katalogu tmp) dlatego:

ktoś kupił produkt, w szczególach zamówienia masz jego miniatury, usuwasz produkt, miniatury znikają.

aby temu zapobiec - zdjęcia przechowywane są w tmp, wtedy nawet po usunięciu produktu - jego zdjęcia będą się wyświetlać poprawnie w zamówieniach.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To co może być powodem złego tworzenia miniatur? Z producentem programu A2C doszliśmy do tego, że to raczej nie jest to wina programu do integracji tylko raczej PrestaShop. Wygląda na to jakby Prestashop zaczął tworzyć miniatury ze zdjęcia, które jeszcze się nie wgrało na FTP.Pozostałe zdjęcia (o różnych rozmiarach) są dobrze zapisane na FTP.  Sam program A2C nie wgrywa zdjęć do folderu img/tmp tylko do img/p/... To presta shop w jakimś momencie (kiedy? po włączeniu zakładki produkty generowane są brakujące miniatury?) tworzy miniatury sama. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Ma ktoś jakiś pomysł? Może jakieś ustawienia w zakładce Parametry zaawansowane -> Wydajność - jakieś ustawienia z optymalizacją Apache (mam wyłączone), może ustawień systemu cache?

Najgorsze jest to, że ok 20% ikon dobrze generuje a pozostałe nie - z jakich powodów raz robi dobrze, a raz źle?

 

A tak z innej beczki. Próbowałem włączyć tryb debugowania według instrukcji na forum, ale w pliku config/config.inc.php nie mam wpisu define('_PS_MODE_DEV_', true); lub define('_PS_MODE_DEV_', false). Czemu? jeśli nie ma to mam utworzyć?;

 

 

Teraz dojrzałem. Powiedzcie mi. Gdy dodaje zdjęcie produktu z komputera poprzez kartę produktu to zostaje ono zapisane np. w folderze img/p/1/9/8/198.jpg? - to jest oryginalne zdjęcie? bo rozumiem, że z innymi przedrostkami np.198-home_default.jpg itp są to zdjęcia już przeskalowane i utworzone przez Prestashop. Bo widzę zależność, że gdy miniatura jest źle utworzona w katalogu img/tmp, to np odpowiednio dla tego produktu, np w folderze img/p/1/9/8/198.jpg ma wartość 0B - czyli jeżeli jest to zdjęcie oryginalne i nie udało się go poprawnie zapisać, to nie ma też z czego utworzyć miniatury. I tak jest - gdy zdjęcie  img/p/1/9/8/198.jpg ma 0B to w katalogu img/tmp też ma 0B. Tylko dlaczego inne rozmiary tego zdjęcia są dobrze utworzone? Czy zdjęcie  img/p/1/9/8/198.jpg jest oryginalnie wgrywanym zdjęciem?

 

A może oryginalne zdjęcie jest np w folderze img/5f55afd748fc4ad2580b768611325148/7083.jpg., bo jeśli tak to oryginalne zdjęcie dobrze się wgrało.

Chociaż już nie wiem. Zrobiłem test i nazwałem zdjęcie na komputerze oryginal.jpg i wgrałem go do Presty. Wszystko dobrze się wygenerowało, ale tak jak za pomocą programu do integracji tworzyły się właśnie katalogi o dziwnej nazwie, np  img/5f55afd748fc4ad2580b768611325148/ i w nim zdjęcie - tak teraz nie utworzył się taki folder - czyli to program do integracji tworzy taki folder?

Edited by jlo30 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja mam generalnie podobny problem.

 

Presta 1.5.6.2 - program a2c wrzuca poprawnie tylko główne zdjęcie i czasami przerabia je na właściwe rozmiary. Tak jak opisał to jlo30 jakieś 20% zdjęc jest ok, reszta do kitu. Rozmiary są 0 (zerowe).

 

Kombinowałem na różne sposoby, ale nic nie pomaga.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Też miałem ten problem. Rozwiązaniem okazało się usuniete ręczne z folderu img/tmp wszystkich plików z nazwą zaczynającą się na "product_mini..."

Bez żadnych dodatkowych czynności takich jak generowanie miniatur zdjęcia się podmieniły.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Panowie,

Na wstępie się przywitam ponieważ jestem młodym użytkownikiem Presty jak i tego forum.

Wyczytałem o rozwiązaniu A2C z waszych postów i zacząłem się zastanawiać czy ten system działa z każdą bazą danych. Np: chodzi mi o platformy B2B Czy z nich również zaczyta dane i pobierze do pliku?

Czy dany producent ewentualnie hurtownik musi mieć zaplecze postawione na określonym silniku???

 

Opisy na stronie są obszerne a ja chciałem informacji z praktyki.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...