Jump to content

niechciane słowa kluczowe z homepage


lulaki

Recommended Posts

Witam. 

 

Uruchomiłem sklep na PS 1.5.6.1 jak tylko dobrze potrafiłem :) Uruchomilem narzedzie seositecheckup do zweryfikowania jak strona jest zoptymalizowana i pojawiło mi się trochę błędów których nie potrafię zaadresować. 

Jednym z nich jest 'Most common keywords test' gdzie wypisano najbardziej popularne słowa z mojego homepage - wyni to: zł, kosztyk, podgląd, dodaj. 

 

Dodam ze nie ma na moim homepage zbyt dużo treści: głównie slider plus polecane produkty (8 sztuk). Im więcej tych polecanych produktów tym częsciej wymienione wyżej wyrazy wystepują, 'ukrywając moje rzeczywiste słowa kluczowe. 

 

Wynik tego testu położyl kolejny test: keyword usage gdzie analizowane sa meta-title, meta-description pod katem Keywords. Wynik wiadomy, słowa kluczowe nie są zawarte w meta ... 

 

Obawiam się ze podobnie działaja roboty google co oslabi oja strone w pozycjonowaniu. 

 

Jak sobie z tym poradzić? Można jakoś ukryć te niechciane słowa kluczowe przed robotami ? 

 

Link to comment
Share on other sites

@vekia: Mam zdefiniowane tak jak piszesz. Natomiast ich gęstość jest mniejsza niż tych niechcianych (koszyk dodaj, etc) z uwagi na znikomą ilość tekstu na stronie głównej. Przez co narzędzia do sprawdzania optymalizacji identyfikują to jako błąd.

 

@karolwild: lulaki.pl

Link to comment
Share on other sites

Na stronie głównej brakuje treści. Nie ma słów kluczowych. Należało by uzupełnić.

Po uzupełnieniu  seositecheckup i tak pokaże wyrazy które najczęściej występują na stronie. Ale dla Google powinno to wystarczyć. Teraz  robot Google nic nie znajduje. Same bezwartościowe wyrazy.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zgadza się treści tam prawie nie ma ale taki był plan i pewnie się mylę ale czy nie jest to domena wiekszosci sklepów (dotyczy home page'a). Template ktory uzywam nie przewidywal tresci na glownej.

 

Jednak aby w minimalny sposób spełnić te wyaganie w body strony glownej sa tresci związane z opisem polecanych produktów (fragmenty) ktore zawieraja słowa kluczowe. Zakładałem że to wystarczy. 

 

Reasumując nie ma innej opcji niż dodanie treści na główną?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...