Jump to content

Upravená faktura pro neplátce DPH


MilosNemec

Recommended Posts

Není-li provozovatel e-shopu plátcem DPH, pak by na fakturách neměla být ani zmínka o DPH (cena bez DPH, s DPH, atd.), resp. pouze informace o tom, že provozovatel není plátcem. Zdá se, že to vede na úpravu classes/PDF.php. Nemáte to někdo hotové a odladěné?
Díky.

Link to comment
Share on other sites

"Není-li provozovatel e-shopu plátcem DPH, pak by na fakturách neměla být ani zmínka o DPH" - To je podle zákona? Já to tam klidně nechávám, i když plátcem nejsem...

Každopádně na odstranění je opravdu potřeba upravit PDF.php ve složce "Classes" a to takto: (POZOR: platí pro verzi 1.2.4.0, u ostatních verzí použít pouze, pokud se všechny řádky, které je potřeba najít, shodují...)

V souboru najdeš řádky:

$pdf->Ln(5);
           $pdf->SetFont(self::fontname(), 'B', 8);
           $width = 165;
           $pdf->Cell($width, 0, self::l('Total products (tax excl.)').' : ', 0, 0, 'R');
           $totalProductsTe = self::$order->getTotalProductsWithoutTaxes((self::$orderSlip ? self::$order->products : false));
           $pdf->Cell(0, 0, self::convertSign(Tools::displayPrice($totalProductsTe, self::$currency, true, false)), 0, 0, 'R');
           $pdf->Ln(4);


           $pdf->SetFont(self::fontname(), 'B', 8);
           $width = 165;
           $pdf->Cell($width, 0, self::l('Total products (tax incl.)').' : ', 0, 0, 'R');
           $totalProductsTi = self::$order->getTotalProductsWithTaxes((self::$orderSlip ? self::$order->products : false));
           $pdf->Cell(0, 0, self::convertSign(Tools::displayPrice($totalProductsTi, self::$currency, true, false)), 0, 0, 'R');


a nahradíš je tímto:

/*$pdf->Ln(5);
           $pdf->SetFont(self::fontname(), 'B', 8);
           $width = 165;
           $pdf->Cell($width, 0, self::l('Total products (tax excl.)').' : ', 0, 0, 'R');
           $totalProductsTe = self::$order->getTotalProductsWithoutTaxes((self::$orderSlip ? self::$order->products : false));
           $pdf->Cell(0, 0, self::convertSign(Tools::displayPrice($totalProductsTe, self::$currency, true, false)), 0, 0, 'R');
           $pdf->Ln(4);


           $pdf->SetFont(self::fontname(), 'B', 8);*/
           $width = 165;
           /*$pdf->Cell($width, 0, self::l('Total products (tax incl.)').' : ', 0, 0, 'R');
           $totalProductsTi = self::$order->getTotalProductsWithTaxes((self::$orderSlip ? self::$order->products : false));
           $pdf->Cell(0, 0, self::convertSign(Tools::displayPrice($totalProductsTi, self::$currency, true, false)), 0, 0, 'R'); */



Nyní najdi řádky:

$w = array(90, 15, 25, 10, 25, 25);
       }
       else
       {
           $header = array(
               array(self::l('Description'), 'L'),
               array(self::l('Reference'), 'L'),
               array(self::l('Qty'), 'C'),
           );
           $w = array(120, 30, 10);
       }
       $this->SetFont(self::fontname(), 'B', 8);
       $this->SetFillColor(240, 240, 240);
       if ($delivery)
           $this->SetX(25);
       for($i = 0; $i < sizeof($header); $i++)
           $this->Cell($w[$i], 5, $header[$i][0], 'T', 0, $header[$i][1], 1);
       $this->Ln();
       $this->SetFont(self::fontname(), '', 8);
   }

   /**
   * Product table with price, quantities...
   */
   public function ProdTab($delivery = false)
   {
       global $ecotax;

       if (!$delivery)
           $w = array(90, 15, 25, 10, 25, 25);



a ty nahraď tímto:

$w = array(90, 15, 25, 10, 0, 25);
       }
       else
       {
           $header = array(
               array(self::l('Description'), 'L'),
               array(self::l('Reference'), 'L'),
               array(self::l('Qty'), 'C'),
           );
           $w = array(120, 30, 10);
       }
       $this->SetFont(self::fontname(), 'B', 8);
       $this->SetFillColor(240, 240, 240);
       if ($delivery)
           $this->SetX(25);
       for($i = 0; $i < sizeof($header); $i++)
           $this->Cell($w[$i], 5, $header[$i][0], 'T', 0, $header[$i][1], 1);
       $this->Ln();
       $this->SetFont(self::fontname(), '', 8);
   }

   /**
   * Product table with price, quantities...
   */
   public function ProdTab($delivery = false)
   {
       global $ecotax;

       if (!$delivery)
           $w = array(90, 15, 25, 10, 0, 25);




Nyní by se ti již neměly na fakturách zobrazovat řádky "Cena s DPH" a "Cena bez DPH" při celkové ceně... Bylo by nyní ale dobré ještě upravit češtinu, takže ve složce "translations" -> "cz" -> najdi soubor "pdf.php", který bych doporučoval upravit následovně:

najít řádek:

$_LANGPDF['PDF_invoiceae5c2883df7651730799e1036984a6a3'] = 'Celkem včetně DPH';


a ten nahradit tímto řádkem:

$_LANGPDF['PDF_invoiceae5c2883df7651730799e1036984a6a3'] = 'Celkem včetně poštovného';



Doporučoval bych upravovat v editoru Notepad++ nebo PsPad, kteří umí udržet kódování, jinak hrozí, že se na faktuře budou zobrazovat podivné paznaky po úpravě ;)

Zde je když tak upravený soubor rovnou ke stažení (pro verzi 1.2.4.0), netestoval jsem to nějak extra moc, takže bych doporučil ještě otestovat, jestli to dobře počítá ;)

http://www.edisk.cz/stahni/34753/PDF.zip_7.11KB.html

Link to comment
Share on other sites

“Není-li provozovatel e-shopu plátcem DPH, pak by na fakturách neměla být ani zmínka o DPH” – To je podle zákona? Já to tam klidně nechávám, i když plátcem nejsem…


Nevím co přesně říká zákon, ale pokud je zákazník plátcem DPH, může (lehce zmaten informací o DPH na faktuře) žádat od státu proplacení rozdílu v ceně bez DPH/s DPH. Proto by na faktuře měla být uvedena jen cena konečná spolu se zmínkou, že nejste plátcem.

K úpravám classes/PDF.php, mám verzi 1.1.0.5, trochu se liší, ale princip je podobný, takže díky za navedení, povedlo se :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
“Není-li provozovatel e-shopu plátcem DPH, pak by na fakturách neměla být ani zmínka o DPH” – To je podle zákona? Já to tam klidně nechávám, i když plátcem nejsem…


Nevím co přesně říká zákon, ale pokud je zákazník plátcem DPH, může (lehce zmaten informací o DPH na faktuře) žádat od státu proplacení rozdílu v ceně bez DPH/s DPH. Proto by na faktuře měla být uvedena jen cena konečná spolu se zmínkou, že nejste plátcem.

K úpravám classes/PDF.php, mám verzi 1.1.0.5, trochu se liší, ale princip je podobný, takže díky za navedení, povedlo se :)



Vlozil by jsi to sem? to pro 1.1.0.5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
V příloze je upravená classes/PDF.php pro verzi 1.1.0.5
Ahoj, chtel jsem pouzit tvuj upraveny soubor PDF, ale neco mi tam nesedelo. Ale nevadi, nechal sem si PDF svuj tak jak je standarne, jen sem si chtel dolu dopsat, jak mas ty, Nejsme platci DPH. Takze jsem do sveho svouboru pridal ten jeden radek s timto textem, ale ve finale je na fakture jen videt cast, konkretne "Nejsme pl", zbytek chybi. Nevedel bys jak to opravit?
Jeste jsem pouzil cast kodu z tveho PDF, mel jsem problem s diakritikou v radku "nazev eshopu - Sidlo: ...), ted uz je to v poradku. Ale s tou nekompletnim vetou "Nejsme pl" si nevim rady, v tom radku neni nikde moznost nastaveni delky. Porad prosim, nebo nekdo jiny.
Kdyz se mi nepodarilo upravit kod bez DPH a neni to na zavadu, chci si alespon pripsat tu vetu o neplaceni dph. Diky
Link to comment
Share on other sites

Ahoj, chtel jsem pouzit tvuj upraveny soubor PDF, ale neco mi tam nesedelo. Ale nevadi, nechal sem si PDF svuj tak jak je standarne, jen sem si chtel dolu dopsat, jak mas ty, Nejsme platci DPH. Takze jsem do sveho svouboru pridal ten jeden radek s timto textem, ale ve finale je na fakture jen videt cast, konkretne "Nejsme pl", zbytek chybi. Nevedel bys jak to opravit?
Jeste jsem pouzil cast kodu z tveho PDF, mel jsem problem s diakritikou v radku "nazev eshopu - Sidlo: ...), ted uz je to v poradku. Ale s tou nekompletnim vetou "Nejsme pl" si nevim rady, v tom radku neni nikde moznost nastaveni delky. Porad prosim, nebo nekdo jiny.
Kdyz se mi nepodarilo upravit kod bez DPH a neni to na zavadu, chci si alespon pripsat tu vetu o neplaceni dph. Diky

Hmm, z tvého popisu těžko říct. Máš zdroják v kódování UTF-8?
Link to comment
Share on other sites

Ahoj, chtel jsem pouzit tvuj upraveny soubor PDF, ale neco mi tam nesedelo. Ale nevadi, nechal sem si PDF svuj tak jak je standarne, jen sem si chtel dolu dopsat, jak mas ty, Nejsme platci DPH. Takze jsem do sveho svouboru pridal ten jeden radek s timto textem, ale ve finale je na fakture jen videt cast, konkretne "Nejsme pl", zbytek chybi. Nevedel bys jak to opravit?
Jeste jsem pouzil cast kodu z tveho PDF, mel jsem problem s diakritikou v radku "nazev eshopu - Sidlo: ...), ted uz je to v poradku. Ale s tou nekompletnim vetou "Nejsme pl" si nevim rady, v tom radku neni nikde moznost nastaveni delky. Porad prosim, nebo nekdo jiny.
Kdyz se mi nepodarilo upravit kod bez DPH a neni to na zavadu, chci si alespon pripsat tu vetu o neplaceni dph. Diky

Hmm, z tvého popisu těžko říct. Máš zdroják v kódování UTF-8?

UTF-8 mam vsude, s tim jsem nic nedelal, ikdyz ... jak sem psal, ze sem pouzil cast tveho kodu pro "Nazev firmy - Sislo ..adresa" tak u nazvu firmy sem mel take problem s diakritikou, misto Parfémy jsem mel jen "Parfmy", po pouziti tveho kodu pro tento radek (tedy nazev firmy a sidlo) tak sem pouzil i kod pro vlozeni vety Nejsme platci.
Ala ted kdyz mluvis o tom kodovani, ta veta vlastne konci u "á", schvalne zkusim dat pismenko bez carky a uvidim, pak dam vedet. Diky za tip.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ahoj, chtel jsem pouzit tvuj upraveny soubor PDF, ale neco mi tam nesedelo. Ale nevadi, nechal sem si PDF svuj tak jak je standarne, jen sem si chtel dolu dopsat, jak mas ty, Nejsme platci DPH. Takze jsem do sveho svouboru pridal ten jeden radek s timto textem, ale ve finale je na fakture jen videt cast, konkretne "Nejsme pl", zbytek chybi. Nevedel bys jak to opravit?
Jeste jsem pouzil cast kodu z tveho PDF, mel jsem problem s diakritikou v radku "nazev eshopu - Sidlo: ...), ted uz je to v poradku. Ale s tou nekompletnim vetou "Nejsme pl" si nevim rady, v tom radku neni nikde moznost nastaveni delky. Porad prosim, nebo nekdo jiny.
Kdyz se mi nepodarilo upravit kod bez DPH a neni to na zavadu, chci si alespon pripsat tu vetu o neplaceni dph. Diky

Hmm, z tvého popisu těžko říct. Máš zdroják v kódování UTF-8?

UTF-8 mam vsude, s tim jsem nic nedelal, ikdyz ... jak sem psal, ze sem pouzil cast tveho kodu pro "Nazev firmy - Sislo ..adresa" tak u nazvu firmy sem mel take problem s diakritikou, misto Parfémy jsem mel jen "Parfmy", po pouziti tveho kodu pro tento radek (tedy nazev firmy a sidlo) tak sem pouzil i kod pro vlozeni vety Nejsme platci.
Ala ted kdyz mluvis o tom kodovani, ta veta vlastne konci u "á", schvalne zkusim dat pismenko bez carky a uvidim, pak dam vedet. Diky za tip.

Ahoj, tak to opravdu bude neco s kodovanim. Podival jsem se na nove vytvorenou fakturu zakaznika a veta "Nejsme platci DPH" se zobrazila cela (misto "á" jsem pouzil kratke "a", kdyz sem nechal dlouhe, veta vyoadala "Nejsme pl".
Nevedel bys prosimte kde mam udelat upravu kodovani? Kdyztak bych sem poslal cast nebo cely kod pro pdf fakturu, zatim tam teda necham to kratke "a" a bude to :)
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 years later...

V příloze je upravená classes/PDF.php pro verzi 1.1.0.5

 

Je to dobra faktura, akorat mi zhavaralovalo Kč. To č je jedine co mi chybi ke stesti. Menil jsem encoding, font, cokoliv. Dokonce jsem se pokusil nahradit 'R' za Kč = to se rozpadl layout. Uz jsem precetl hodne, nepochopil skoro nic a nevim jak dal. Zbytek cestiny ve fakture je ok, pridane texty jsou s č v poradku. Jen to zobrazeni ceny 'R' je prusvih. Puvodne to psalo jen K, i kdyz jsem vratil vse do puvodniho stavu, ted to pise uz K?

 

Mam 1250 a Arialmt. Ve slozenkach vsude ta cestina funguje, jen tenhle zapfdingbats font neumim v PDF.php zamenit za jiny nebio udelat neco mene drastickeho. mam PS 1.4.4.1

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...