Jump to content

Mail o platbe


Ľubor

Recommended Posts

Určitě, na to slouží modul "Informace e-mailem" - "mailalert". Najdeš ho v administraci, v sekci s moduly, aktivujes a v jeho nastavení vepíšeš email(y) na které se bude zasílat upozornění na nové objednávky. V upozornění je pak uvedeno vše, tedy zákazník, co si nakoupil, za kolik a jakým způsobem, tedy i platební metoda...

Link to comment
Share on other sites

No mohlo by to být těmi moduly, vyzkoušej, jestli ti to ukazuje, když je placeno třebas klasickým bankovním převodem (bankwire)

Jinak mě napadlo, že to může být verzí Prestashopu - jednak už si nepamatuju, jestli to v minulých verzích vůbec chodilo i s identifikací platby, ale hlavně ve verzi 1.2.2.0 nebo 1.2.3.0 byl tuším nějaký problém právě s alertmailem... Jestli nemáš verzi 1.2.4.0, tak si ji stáhni a nahraj si nejnovější modul "mailalerts", repsektive tady jsem ti ho hodil zvlášť, je to ten z verze 1.2.4.0, tak vyzkoušej (ten starý modul si zálohuj):

http://www.edisk.cz/stahni/41420/mailalerts.zip_31.96KB.html


Je z verze 1.2.4.0, ale nejsem si jistý, jestli bude fungovat s nižšími verzemi - 1.2.x.x určitě, ale s 1.1.x.x možná ne-e.. vyzkoušej...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

viem ze ta nebavi asi dookola opakovat to iste a riesit ten isty problem. a asi mas tiez dost inej roboty... ale nie je jednoduchsie v kratkosti napisat riesenie ? nasiel som shoperov problem - hej mam taky isty.. ale miesto riesenia som nasiel ze problem je v uzivatelovi... :(

Link to comment
Share on other sites

Já nevim, co děláte špatně. Prostě nakopíruju Prestu na server, nainstaluju, nakopíruju češtinu. Na všechny adresáře a soubory defaultně nastavuji CHMOD777, vyjímaje složky config. Spustim PHPadmin a naimportuju SQL s češtinou, v administraci vypnu ostatní jazyky, default nastavim češtinu, zapnu mail alerts a všechno funguje.

EDIT: Přikládám češtinu kterou používám, tušim že je od Toebiashe a Cvrkona.

čeština.zip

Link to comment
Share on other sites

..... v administraci vypnu ostatní jazyky .....
No tento dodatok som ja nerobil. Ja som sa už zmieril s tým, že som xuj, áno asi to tak bude, lebo keď ostatným to funguje a mne nie, tak jednoznačne je chyba len u mňa. No možno je niekde malinký "zádrhel", možno ešte treba zrušiť všetky tovary a všetky defaultne nahodené veci a vytvoriť si nové, alebo čo ja viem. Momentálne nemám nejako čas skúšať to, ale urobím ešte jednu inštaláciu a snáď na to nejako prídem.

EDIT citácie, sry
Link to comment
Share on other sites

takze tu je riesenie:
(neviem ci sa na to nikto nepozeral, alebo mal len mudre reci ako by sa to malo robit - to nebudem riesit)
skratka problem (aspon u mna) bol v tom ze v adresari /www_root/modules/mailalerts/mails chybal adresar "sk" coz je vlastne obsah toho mailu ktory mal chodit ale kedze si skript nenasiel text ktory ma poslat lebo hladal neexistujuci adresar, tak ho jednoducho neposlal. to vysvetluje aj to preco to po prepnuti do ENG / FR fungovalo.

mato (ten medzi klavesnicou a kreslom)

Link to comment
Share on other sites

Ja som to v SK verzii mal, viď. http://www.prestashop.com/forums/viewreply/174986/ takže opäť je problém iba vo mne ;)
Snáď na to prídem :)


Chlapci podľa mojich skúseností je problém v prekladoch CZ-SK. Väčšinou sa preklady mailov kopírujú zo starších verzií a neprekladajú sa z inštalačných súborov nových verzií, preto podobný problém môže byť aj s ďalšími mailami. Keď to ide v EN a v CZ alebo SK nie tak postup je nasledovný:

# otvoriť súbor new_order.html z modulu mailalerts-mails-en - doporučujem v editore kde sa dá nastaviť kódovanie (utf-8)
# preložiť kompletne do potrebného jazyka a uložiť do príslušného adresára cz, alebo sk

Malo by to fungovať bez problémov. Pre tých ktorým robí problém preklad z EN prikladám súbor pre SK.

new_order.zip

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...