Jump to content
  • 0

Pozycje kategorii 1.5 brak opcji zmiany


tyszek

Question

Witam,

 

Dodałem kategorie do sklepu pod prestą 1.5 i niestety nie mogę zmienić ich kolejności ;/

 

W kolumnie pozycja mam tylko cyfry w jakich są wyświetlane. W necie widziałem screeny gdzie sa strzałki do zmiany pozycji.

Czy to jakaś funkcjonalność którą trzeba włączyć??
Czy po prostu coś jest w mojej instalacji nie tak??

PS. Znalazłem opis jak teoretycznie sobie poradzić z problemem ale wymaga to ingerencji w kod do której nie do końca jestem przekonany.

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Przegrzebałem połowę internetu i znalazłem "rozwiązanie" które pozwala na wpisywanie numerków i zapisywanie. Ale to grzebanie w kodzie czego wolałem uniknąć bo kiedyś coś może wyjść i będę szukał przyczyny!! A tu rozwiązanie tak banalne !!! :)

Dzięki :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ale głupie rozwiązanie... Klikanie w strzałeczki... 50 kategorii i w tym 20 do zmiany to pół godziny klikania na jedną czyli w sumie 10 godzin pracy... Jest opcja niby na przenoszenie, że kursor zmienia się na krzyż taki do przenoszenia, ale co z tego jak nie zapisują się zmiany i nowe ułożenie?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

opcja przenoszenia przez metodę przeciągania powinna działać poprawnie,

chodziło o to, aby klikanąć w strzałke przy 6dlW5U5.png - wtedy zmienione zostaną cyfry w strzałki które można klikać (kiepskie rozwiązanie) oraz przeciągać.

 

jeżeli Tobie zmiany się nie zapisują, sprawdź konsolę przeglądarki - będzie tam informacja dlaczego to nie działa

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam :)

 

Mam problem z tymi kategoriami. Mimo że je przestawiam za pomocą tych strzałeczek na stronie głównej nie zmienia się ich ustawienie.

 

Dodatkowo dodając nową pozycje do menu w ogóle go nie nie wyświetla (każda nowa kategoria dostaje wysoki numer ID).

 

Czy ktoś wie jak poradzić sobie z tym problemem?

 

Na pierwszym obrazku widać górne menu na mojej stronie:

 

ssg2.png

 

Na drugim widać ustawienie kategorii:

 

sqoc.png

 

Na trzecim ustawienie kategorii po kliknięciu na strzałeczkę w celu modyfikacji ich ustawienia:

 

tqpq.png

 

Może to kwestia jakiś innych ustawień w prestashop?

 

Moja wersja sklepu to  PrestaShop™ 1.5.5.0

 

Z góry dziękuje za, każdą podpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Super! Serdecznie dziękuje vekia za szybką odpowiedź i cenną wskazówkę :) Faktycznie należało przestawić te pozycje w jednym z modułów (autorskim) przystosowanym typowo do tego sklepu :)

 

Jak otworzyłem ten moduł to nagle mi się w głowie przejaśniło, że kiedyś już tak modyfikowałem układ tych pozycji w menu :) Wcześniej najwidoczniej miałem jakieś tymczasowe zaćmienie ;)

 

Jeszcze raz dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...