Jump to content

Special-theme Edycja


Recommended Posts

Witam, wrzuciłem na swoją stronkę szablom special-theme i chciałbym go edytować, chodzi mi głównie o kolorystykę strony, mam już gotowe buttony i chciałbym je wdrożyć na stronę. Udało mi się zmienić jako tako już niektóre elementy strony, ale mam kilka problemów. W miejscu gdzie jest blok topmenu mam miałe poziome paski, chciałbym aby ich nie było, po najechaniu na menu mam dalej podstawowy kolor- szary, chciałbym aby po najechaniu był mój obrazek, no i chciałbym aby menu które jest aktualnie zaznaczone także było w innym kolorze, tak żeby było widać, no i kiedy najeżdża się na menu rodzwija się podmenu, to także jest w innym kolorze, a chciałbym aby był obrazek. Przy kategoriach także mam podstawowy kolor, chciałbym aby był obrazek, no i prawym dolnym rogu screena jest pokazane "Wszystkie nowe produkty", tam mam tylko kawałek mojego obrazka, a chciałbym aby było całe, no i po najechaniu zmienia się kolor całości na szary.

Z góry dziękuję za udzielenia pomocy.

post-675024-0-14849400-1377345814_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

wszystkie style dotyczące top menu są w pliku: modules/blocktopmenu/css/superfish-modified.css

 

poziome kreski:

.sf-menu li {
float: left;
position: relative;
background: transparent url(../img/bg_li_blocktopmenu.png) no-repeat 100% 0;
}

 

kolor po najechaniu:

.sf-menu a:focus, .sf-menu a:hover, .sf-menu a:active {
background: transparent url(../img/bg_blocktopmenu_li_hover.png) repeat-x 0 0;
}

 

itp.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za info.

Ogólnie chodzi o to że staram się jako tako wejść w świat prestashopu i kombinuję ze wszystkim, wgrywam sobie różne szablony, moduły, póki co udało mi się już ogarnąć jako tako większość rzeczy, ale już od samego początku mam problem z szablonem Digitalbox. Mój problem polega na tym jak by główne menu było zasłaniane przez header bądź coś innego, po prostu mi go nie pokazuje.

Ogólnie to chciałbym aby strona wyglądała tak jak ta na demo: http://demo.omegatheme.com/prestashop/ot_digitalbox/index.php

 

Nie chcę jedynie tych zdjęć pod menu, no i tego zdjęcia nad lewym menu.

byłbym wdzięczny gdybyście nakierowali mnie które pliki muszę edytować i w jaki wsposób.

Z góry dziękuję ; )

post-675024-0-16715900-1377447435_thumb.png

Edited by paatryko030 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

http://okej.y0.pl/okej/index.php

Ogólnie chodzi o to, że specjalnie do szablonu jest zrobiony moduł "OT Dropdown Menu" i jeżeli się nie mylę to moduł ten odpowiada za główne menu, dodawałem wiele tematów w tym module, z różnymi opcjami i jak nie było widać, tak nadal nie widać żadnych zmian.

Kiedy na demo klikam w miejscu gdzie po lewej stronie menu jest kawałek żółtego paska to jako background pokazuje to co u mnie, z kolei kiedy kliknie się u mnie gdziekolwiek indziej gdzie powinno być menu to nadal pokazuje ten sam plik co po lewej stronie, tak jak by wgl nie było tam nic, jednak kiedy zrobisz tak, że od prawej strony przeciągniesz myszką po całym tym miejscu gdzie jest ten menu bar to wygląda to tak jak by tam coś bylo, jak by zaznaczało tekst, jednak nic tam nie widać, po prostu jest białe pole.

Kiedy 2 razy klikniesz w to miejsce na białym tle i naciśniesz aby pokazało kod zaznaczenia strony to wyskakuje:

<div class="ot-menuBar">

 

</div>

 

Hmm, wydaje mi się że problem tkwi w pozycjonowaniu, kiedy dam go gdzieś indziej to go widać, jednak chciałbym aby był tam gdzie powinien być.

Edited by paatryko030 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sory za double ale naprawdę zależy mi na zrobieniu tego szablonu.

Tak to wszystko wygląda kiedy przeniosę go w inne miejsce, normalnie powinien być na pozycji "menuBar", tak to wygląda kiedy dam go na "PagesHeader" (displayHeader).

 

Jest wstawiony ale nie tam gdzie bym go chciał mieć.

Próbowałem już wszystkiego, usunąłem menu z modułów presty, potem z szablonu, superfish też usunąłem, z menu został tylko ten szablonowy.

post-675024-0-39640300-1378405170_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tak, i kiedy to robię to pojawia się to menu ale w tym samym miejscu co na screenie, patrzyłem na różne strony z tym szablonem i tam ludzie mają normalnie, sciągałem go  tutaj z tego forum z angielskiej części i tam właśnie niektórzy wrzucają linki do swoich stron.

Link to comment
Share on other sites

Sorki, troszkę się zakręciłem ; ))
Jeżeli dam go pod displayTop to mam go w lewym górnym rogu w formie listy, czyli w pionie, bez żadnego tła, nic, same nazwy przycisków.

Jeżeli dam go pod displayHeader to go nie widać xd Jest z lewej strony jeden z obrazków, ale tak jak by to było po prostu pod całą główną stroną xd Nawet w źródle strony już sprawdzałem, mam jedynie taki skrawek kodu o nim:

<!--------------End logo---------->
			</div>
			
			<!-- +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ -->
			<div class="clear"></div>
			<div id="ot-menuBar">
				
			</div>
			<!-- ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ -->
			<div class="clear"></div>
			<div id="topbox">
				
			</div>
			<!-- +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ -->
							<div class="clear"></div>
				<div id="ot-banner-slideshow" >
					
				</div>
				<div class="clear"></div>
				<div id="ot-top-content">
					
				</div>

I tu uwaga!!!Ciekawostka :D
Jeżeli dam go pod displayTop i displayHeader jednocześnie, to mam go w miejscu gdzie nie powinien być xd czyli na środku headeru.

A kiedy jest w displayHeader oraz w tej pozycji która instaluje się razem z szablonem, czyli menuBar, to jest tak samo jak w tym kodzie, niby jest, ale go nie ma.

 

http://supertatz.co.uk/shop/

 

Tak powinno to menu wyglądać xd Tymczasem ja jedyne co z niego mam to, to żółte zagięcie, i to tylko z lewej strony, z prawej ani śladu po nim xd

No i jak go dam tak jak pisałem wcześniej , to wcina mi się w blok "search"

Edited by paatryko030 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

z tego narzędzia bym nie korzystał ;)

 

zrób tak,

 

otwórz modules > positions

 

w prawym górnym rogu jest zielony button "transplantacji" modułu - klikasz w niego. Następnie z listy modułów wybierasz moduł menu. 

z listy dostępnych lokalizacji wybierz "displayTop". Nastepnie zatwierdź formularz.

Link to comment
Share on other sites

Wkurzyłem się, wypieprzyłem wszystkie subdomeny z hostingu, instaluję na nowo ; ))
Może jest ktoś kto mógłby potwierdzić, że ten szablon bezproblemowo działa na różnych wersjach presty?
Zainstalowałem już nawet 1.4 ale po wrzuceniu szablonu nawet nie otwierała mi się już strona, na żadnym z szablonym, ani na tym ot, ani na podstawowym xd

Link to comment
Share on other sites

Wybacz za triple posta, ale chcę żeby temat był świeży.

Zainstalowałem najnowszą wersję, niby wszystko okey, ale jest jeden mały szczegół.

 Uwaga: Kopiuj/Wklej swoje błędy jeżeli chcesz ręcznie określić typ zdjęcia (na stronie "Zdjęcia" w menu "preferencje"):
Niektóre zdjęcia nie mogły być dodane, ponieważ istnieją. Oto lista:

    Typ nazwy zdjęcia: small_default (Szerokość: 45px, Wysokość: 45px)
    Typ nazwy zdjęcia: medium_default (Szerokość: 58px, Wysokość: 58px)
    Typ nazwy zdjęcia: large_default (Szerokość: 300px, Wysokość: 300px)
    Typ nazwy zdjęcia: thickbox_default (Szerokość: 600px, Wysokość: 600px)
    Typ nazwy zdjęcia: category_default (Szerokość: 500px, Wysokość: 150px)
    Typ nazwy zdjęcia: home_default (Szerokość: 124px, Wysokość: 124px)
    Typ nazwy zdjęcia: scene_default (Szerokość: 520px, Wysokość: 189px)
    Typ nazwy zdjęcia: m_scene_default (Szerokość: 161px, Wysokość: 58px)


Taaaaki oto błąd na czerwono mi wyskoczył na koniec instalacji, ogólnie wszystko przebiegło pomyślnie, no i nic się nie zmieniło, menu jak nie było tak nie ma go nadal.
http://okej.y0.pl/prestashop/index.php
Spróbuj, może teraz uda Ci się wejść.
aaaa, no i podczas instalacji było pokazane że Instaluję szablon dla presty 1.5.2, ale z tego co widziałem to ludzie mają 1.5.5 i też jakoś śmigają.

Link to comment
Share on other sites

Tak, darmowy, mam go z tego forum, z angielskiej jego części, tam masz też screena jak to mniej więcej powinno wyglądać.

http://www.prestashop.com/forums/topic/212875-free-template-for-prestashop-15x-from-omegatheme-ot-digitalbox/

 

Z tego co tam piszą, to są problemy z kompatybilnością powyżej wersji 1.5.2, macie tutaj gdzieś może link do poszczególnych wersji?
 

Edited by paatryko030 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...