Jump to content

Index vyhledavani nekompletni


CoolTom

Recommended Posts

Po importu zbozi z CSV jsem zjistil, ze nektere produkty nejde najit v FO. Ani podle cisla produktu ani podle popisu.

Zjistil jsem, ze ty produkty, ktere nejde najit, nemaji v tabulce prefix_search_word zaznam pro dany eshop (pouzivam multistore). Pro ostatni eshopy, kde produkt neni zaznamy jsou :{

Kdyz produkt otevru a rucne ulozim, index se dogeneruje a produkt jde najit. To vsak neni reseni pro tisice produktu - hledat ktery index ma a ktery ne.

 

Nenasel jsem zadny rozdil mezi produktem, ktery je v poradku a ktery se neindexuje spravne. Delka popisu, specialni znaky v popisu atd.

 

Triky jako uprava search.php nebo rebuild index jsem uz zkusil.

 

Mate nekdo napad?

Link to comment
Share on other sites

Moment, moment... Znovuvytvoření indexu nefunguje? Pokud se nepletu, tak při hromadném importu se produkty neindexují, protože je to časově náročné, ale může se to lišit podle verze PrestaShopu. Právě ruční znovuvytvoření indexu je ta akce, která to napraví.

Link to comment
Share on other sites

cau dekuji za reakci.

 

Naimportuju produkty z CSV - vyhledavani samozrejmne nenajde nic.

Prejdu v BO do KONFIGURACE --> VYHLEDAVANI a dam -> Znovu vytvořit index zboží. (zkousel jsem i pouhe -> Doplnit index o chybějící zboží.)

Vetsina produktu se najde ale po case jsem zjistil, ze nektere kody produktu nemohu najit. Ale v BackOffice v Porduktech jsem zbozi normalne nasel.

 

No a zkoumanim jsem zjistil, ze ty co memuzu najit, tak nemaji zaznam pro dany Multistore ID v tabulce prefix_search_word

 

Kdyz ale prejdu na kartu zbozi a bez jakychkoliv zmen ji ulozim, tak se indes spravne doplni a zbozi jde v poradku najit. Znovu vytvořit index zboží. to vzdy stejne spatne ulozi.

 

Nasel jsem tip abych prepsal v \classes\Search.php na radku 55 \x{e000}

Zkousel jsem i vzit search z verze 1.5.4.1

 

A vysledek stale stejny :{

 

Mam ps 1.5.3.1

Link to comment
Share on other sites

Po pul roce ladeni uz je to skoro nemozne :] Neodkazu si predstavit tam znovu ladovat upravy sablony, DPH, zobrazeni ICO, DIC, fakturu, exporty zbozi, upravene sitemapy a hromada drobnych chyb, ktere jsem hodiny hledal na foru a v nove verzi stejne nejsou opraveny atd atd. To je na prestashopu nejhorsi. Instaloval jsem 1.5.3 a po upgdare na 1.5.3.1 se zacaly mnozit chyby typu: pridam zbozi do kosiku a postovne je porad nulove. Az jsem musel proste vsechno smazat a zcista nainstalovat 1.5.3.1.

 

Update je to posledni reseni, kdyz uz opravdu nic jineho nezabere. :]

 

Nekde jsem cetl, ze to muze zpusobovat crashnuti indexovaci funkce/tridy, diky chybnemu vstupu. Coz by odpovidalo. Indexuje indexuje a pro nektere produkty proste nedoindexuje vsechny eshopy, crashne a jede na dalsi produkt. Jak to ale odlatit co zpusobi to crasnuti?? Kdyz ten samy produkt otevru v backoffice a znovu ulozim, tak nehlasi zatne nepovolene znaky a normalne ho spravne zindexuje ...

Link to comment
Share on other sites

Já bych se spíš zamyslel na přístupem k tvorbě shopu. To co popisuješ je horor a už od verze 1.4 je PrestaShop dělaný tak, že skoro všechny uživatelské úpravy se dají vyčlenit do /override.

 

Já osobně při úpravách, kde není nutné pracovat s verzováním, nemusí se testovat, není dev, stage and prod verze shopu - jednoduše pro nějaký hobby shop - používám alespoň zápisy typu "kde, co, jak a proč" abych to mohl znovu zopakovat od začátku. Pak by nebyl problém udělat čistou instalaci a případné nutné opravy/úpravy udělat za hodinu znovu.

Link to comment
Share on other sites

No jo no, to jsem si na zacatku taky rikal. Ale jak se to vrhlo do provozu, tak to bylo: aaa jaktoze tam nejde vlozit DIC honem opravit. V seznamu produktu musi byt videt cislo zbozi .. a uz to jelo. Navic nektere koupene upravy jsou pouze na danou verzi napr. ICO, DIC a s novou verzi bych je musel kupovat znovu :{

 

Jak se /override ujou zmeny v default sablone a css?

 

Prijde mi ze nikdo nepouziva Multistore, protoze neverim, ze jsem jediny, komu vadi jak funguje google sitemap modul (kategorie ze vsech multistore v jednom, mux produktu z ruznych multistore). Tech veci co nefunguji/funguji spatne v multistore je docela dost :{

 

diky

Link to comment
Share on other sites

Tady je každá rada drahá. Sám jsem raději pročítal diskuze a zkazky jiných něž jsem šel do verze 1.5.4. Dřívější verze jsou odpad.

 

Pro šablonu samozřejmě žádné /override nepomůže. Dělám to podobně jako ve WordPressu - kopie šablony a práce s tou kopií. Každá změna v šabloně okomentovaná a dohledatelná.

 

To jsou spíš rady pro ostatní. Zasekat se na jedné verzi PrestaShopu na léta, minimálně s pocitem velké bolesti co to bude znamenat až se to bude předělávat? Nezávidím.

Link to comment
Share on other sites

Já jsem 1.5.3 vůbec neřešil. Jen jsem čekal, až pominou ty stovky nářků ve fóru a objeví se trochu světla na konci tunelu.

 

Pak jsem šel do 1.5.4.1 a nemám problém. Tím nechci říct, že nějaký neexistuje, jen se mi nepřihodil.

Link to comment
Share on other sites

Kdyz ale do stavajiciho naklonuju 1.5.4.1 tak se obavam, ze si moc nepomuzu. Vyzkousim si to na locale. Kdyz jsem prepisoval soubor, tak ten stary jsem ulozil jako soubor-old, takze nejak by to slo, ale ty moduly vetsinou byvaji nalepeny na verzi :{

 

No a nejaky napad s tim indexovanim? Ted jsem v chanlogu 1.5.4 nasel:

 

Core: Fix search indexation when nb languages * nb shops > 50

 

ze by to bylo ono?

 

Zkousim ted kopii eshopu indexovat pres Prestashop Manager software a vypada to ze to stejne nejde. Coz je divny, protoze to asi pouziva nejaky svoje indexovadlo a jen to pise do tabulek.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...