Jump to content

Prestashop 1.5 Szablon Pl


dulas

Recommended Posts

Witam,

 

Czy ktoś może mi pomóc w znalezieniu darmowego szablonu do prestashop w wersji 1.5 ?

Potrzebuje stworzyć sklep z artykułami gospodarstwa domowego - druciaki. Chodzi dokładnie o suszarki na sztućce, kosze na frytki, ociekacze, wieszaki itd.

 

Szablon przejrzysty, w jasnych odcieniach z przewijanym topem( zmieniające się obrazki).

 

pozdrawiam

Edited by dulas (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

moja branża łączy się z obróbką metali, cięcie plazmowe oraz laserowo + handel drobizną opisany powyżej dlatego nie mogę znaleźć niczego fajnego :-( zwłaszcza, że chce żeby było wszystko w PL

Link to comment
Share on other sites

Ale po instalacji takiego szablonu można importować większość spolszczeń. Zostaną pewnie te dodatkowe, głównie na pierwszej stronie.. można je przetłumaczyć w zapleczu sklepu: lokalizacja -> tłumaczenia (bez ingerencji w pliki).

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Skorzystałem z podstawowego szablonu i właśnie po woli przystosowuje go pod swoje potrzeby jednakże napotkałem na kilka problemów-pierwszym jest bajerancki slaider :-)

 

Gdy dodaje zdjęcię o rozdzielczości takiej jak mi w panelu admina sugerują czyli 300x535px , niestety dostaje komunikat "Nie ustawione zdjęcie" a gdy dodaje jakieś duże to slajd jest ustawiony ale niestety nie wyświetla się(widać nazwę i białe tło.

 

Wie ktoś o co może chodzić?

Link to comment
Share on other sites

Ciężko powiedzieć w czym tak dokładnie jest problem.

Może podmiana plików slidera załatwi sprawę ?

Może zły format ilustracji ?

 

/modules/homeslider/images ?

 

Potrzebowałbym dostęp do zaplecza żeby cokolwiek powiedzieć. Prosiłbym o przesłanie go na priv jeśli jest taka możliwość.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam, jestem tu nowy, i nie ukrywam że w języku Polskim lepiej mi zrozumieć niż w j.Angielski.

 

Pozwolę sobie wpisać zapytanie tutaj, gdyż zadałem pytanie w j.Angielskim i nie otrzymałem żadnej pomocy.

 

Czy może ktoś mnie nakierować na posty jeśli już takie tu istnieją lub mi po prostu pomóc, chodzi odnośnie edycji sklepu Prestashop

nie mogę dojść gdzie można edytować/modyfikować wszystkie ustawienia i informacje które widnieją na stronie głównej.

 

Pod tym linkiem jest screen co chciał bym zmienić http://www.prestashop.com/forums/topic/348201-how-do-i-edit-these/

W sumie nie ma nawet edycji banerów, po za wystawianiem przedmiotów, nie dam rady nic zrobić. 

 

Czy to  czasem nie jest kwestia blokady ?  bo uczę się i trenuję na darmowej wersji, czy to przez to ???

 

 

Pozdrawiam 

Edited by pioadmin (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

 

Those are modules. You can find them in BO > Modules

Top most on your image is Banner block and is actually an image which you can change by finding module and clicking Configure.

There you can upload different banner.

 

One with phone number is called Contact block

 

Next is Top horizontal menu

 

One next to facebook block is Custom CMS information block

 

The bottom most is Contact information block

 

Click on Configure and change contents.

 

Hope this helps.

 

 

Pozwolę sobie przetłumaczyć to co już Ci ktoś napisał.

 

To są moduły. Znajdziesz je w Panel administratora > zakładka Moduły

Ten na górze to moduł "blok banera" i możesz w nim zmienić zdjęcie klikając na przycisk konfiguruj.

 

Ten z numerem telefonu to moduł Contact block (blok informacji kontaktowych).

 

Następny to moduł "Górne menu poziome"

 

Kolejny obok fejsa to moduł Custom CMS

 

Na dole blok informacji kontaktowych 

 

....

 

Edycja banerów moduł slider i themeconfgurator.

 

Jest tylko darmowa wersja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Czy to  czasem nie jest kwestia blokady ?  bo uczę się i trenuję na darmowej wersji, czy to przez to ???

 

 

Pozdrawiam 

 

prestashop jest darmowa :) więc Twoje obawy w tej kwestii nie mają absolutnie żadnych podstaw :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki Wam za pomoc.

 

Sprawdzę również i to.

 

Dlatego spytałem czy to czasem nie jest kwestia ze  robię to na darmowej wersji, gdy zobaczyłem że są też szablony na tym samych chyba silniku ale za pieniądze. 

Link to comment
Share on other sites

Wszystko jest w tym miejscu :)  Dzięki wielkie,

Na początku wyglądało mi to na tzw. pomocne informacje, i to mijałem idąc dalej.

 

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie jak jest oznaczony w j.Angielskim lub Polskim , abym to znalazł - to okienko po lewej stronie do edycji kolorystyki, czcionki dla personelu odwiedzających tą stronę - CHCĘ TO USUNĄĆ aby tego nie było wcale.

Link to comment
Share on other sites

Jakoś mi się udało usunąć to okno o które pytałem w poprzednim pytaniu, choć nie wiem kiedy to zrobiłem i w którym momencie ;) ale już się nie pokazuje.

 

Ale jest coś czego nie mogę jeszcze znaleźć to edycja pozycji na mapie którą widać w części informacji.

Adres zmieniony prawie wszędzie ale na mapie ciągle pokazuje pozycję która jest od startu instalacji sklepu.

Edited by pioadmin (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Wszystko jest w tym miejscu :)  Dzięki wielkie,

Na początku wyglądało mi to na tzw. pomocne informacje, i to mijałem idąc dalej.

 

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie jak jest oznaczony w j.Angielskim lub Polskim , abym to znalazł - to okienko po lewej stronie do edycji kolorystyki, czcionki dla personelu odwiedzających tą stronę - CHCĘ TO USUNĄĆ aby tego nie było wcale.

 

to jest tylko dla Ciebie i tylko Ty to widzisz klikając w odnośnik do sklepu w back office.

inni użytkownicy tego nie widzą.

jeżeli chcesz to usunąć całkowicie: WYŁĄCZ LIVE EDIT

 

moduły > moduły

odszukaj modułu "theme configurator" - na stronie konfiguracji modułu masz opcję do wyłączenia tej funkcji:

lQrzbWi.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję raz jeszcze.


Jeszcze mam pytanie odnośnie tej kwestii:


Jest coś czego nie mogę jeszcze znaleźć to edycja pozycji na mapie którą widać w części jednej z informacji.


Adres zmieniony prawie wszędzie ale na mapie ciągle pokazuje pozycję która jest od startu instalacji sklepu- chyba z Florydy.


Jest to gdzie zmienić ?


Link to comment
Share on other sites

Witam, czy nikt nie może mi w tym pomóc odnoście tego pytania ?


 


Nie mogę jeszcze znaleźć to edycja pozycji na mapie którą widać w części jednej z informacji.


Adres zmieniony prawie wszędzie ale na mapie ciągle pokazuje pozycję która jest od startu instalacji sklepu- chyba z Florydy.


 


Gdzie powinienem zmienić pozycję okna wyszukiwania które było na środku nad Menu a teraz jest poniżej Menu i po lewej stronie, Gdzie to mogę zmienić ?


Edited by pioadmin (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

 

Witam, czy nikt nie może mi w tym pomóc odnoście tego pytania ?

 

Nie mogę jeszcze znaleźć to edycja pozycji na mapie którą widać w części jednej z informacji.

Adres zmieniony prawie wszędzie ale na mapie ciągle pokazuje pozycję która jest od startu instalacji sklepu- chyba z Florydy.

 

Gdzie powinienem zmienić pozycję okna wyszukiwania które było na środku nad Menu a teraz jest poniżej Menu i po lewej stronie, Gdzie to mogę zmienić ?

 

 

Tak jak napisałeś "adres zmieniony prawie wszędzie", prawie? Wejdź w zakładkę Preferencje > adresy sklepu (kontakty sklepu) > i w kontakcie zmień położenie geograficzne - współrzędne.

 

Ad.2 W Moduły > Pozycje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Witam.

Podpinam się do tematu żeby nie tworzyć kolejnego. Aktualizowałem sklep z 1.5 do 1.6 i od strony administratora działa prawie wszystko ok z wyjątkiem paru modułów, a od strony sklepu wszystko jest rozjechane jakby .css nie działał, albo w ogóle cały szablon nie działał. W opcjach do wyboru mam 2 szablony( ten z wersji 1.5 i ten z wersji 1.6) na obu działa tak samo. Daję linka do wglądu www.kemix-agd.pl

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...