Jump to content
  • 0

serwer home.pl - problemy z prestashop (rozjechany szablon)


vekia

Question

jeżeli po instalacji sklepu prestashop jego strony wyglądają tak:
V0sKJFt.png
 
to musisz edytować dwa pliki .htaccess:
 /themes/.htaccess
 /modules/.htaccess
 
zmieniając:
 

 <FilesMatch "\.tpl$">
 Deny from all
 </FilesMatch>

 na:
 

 <Files ~ "\.tpl$">
 Deny from all
 </Files>

 

Wersja 1.7 w pliku config/defines.inc.php znajdujemy ok 50 linii:

if (!defined('_PS_ROOT_DIR_') && (getenv('_PS_ROOT_DIR_') || getenv('REDIRECT__PS_ROOT_DIR_'))) {
define('_PS_ROOT_DIR_', getenv('_PS_ROOT_DIR_') ? getenv('_PS_ROOT_DIR_') : getenv('REDIRECT__PS_ROOT_DIR_'));

zamieniamy na:

define('_PS_ROOT_DIR_', '');
if (!defined('_PS_ROOT_DIR_') && (getenv('_PS_ROOT_DIR_') || getenv('REDIRECT__PS_ROOT_DIR_'))) {
define('_PS_ROOT_DIR_', getenv('_PS_ROOT_DIR_') ? getenv('_PS_ROOT_DIR_') : getenv('REDIRECT__PS_ROOT_DIR_'));
Edited by endriu107
Dodane info o wersji 1.7 (see edit history)
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

@vekia jeszcze jakbyś mógł napisać jak na tych serwerach włączyć kompresję, to naród byłby Ci wdzięczny :D
kombinuję poprzez ręczne w wpisy w htaccess, ale to co gdzie indziej działa, to przy sklepie jednak trzeba się nagimnastykować :)

Edited by korni (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam ponownie,

pierwsza instalacja (próbna) sklepu zakończona powodzeniem. Teraz działamy już w "realu".

Dokonałem wszystkich zmian w plikach htaccess zamieniając wpis na <FilesMatch "\.tpl$">Deny from all</FilesMatch>. Wyłączyłem również wszystkie CSS'y, a strona grafika strony jest nadal "rozjechana".

Coś jeszcze zapomniałem ?

Adres : http://www.innovenergy.home.pl/sklep/?live_configurator_token=a6eb68b03723ac323459f2260c1655ee&id_employee=1&id_shop=1

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...