Jump to content

karel.attl

Recommended Posts

Dobrý den,

 

poprosím vás o radu, trochu jsem se ztratil. Potřebuji následuící věc - klient má obchod s oblečením, a mimo jiné nabízí i produkty na míru. To znamená, že si uživatel může vybrat různé střihy, velikosti.. A kromě toho také typ látky a její barvu. Potřeboval bych radu jak to nakombinovat a hlavně jak určit závislosti mezi jednotlivými typy. Nechci to dělat tak, že se použije typ atributu "Barva" a pro každou kombinaci se nahraje fotka. Navíc to ani nebude vždy možné nafotit, protože ne všechny kombinace už klient někdy vyráběl.

 

Je tedy možné jít tou cestou, že se vytvoří atribut "Látka", který bude mít např. čtyři hodnoty, nahraje se neutrální obrázek látky a pak se vytvoří atribut "Barva", kde se pouze zadefinují jednotlivé barevné variace a pak se provážou s atributem "Látka" a nastaví se jednotlivé povolené kombinace? Protože znovu opakuji - ne všechny látky mohou mít všechny barevné kombinace.

 

Díky moc za případnou odpověď.

Link to comment
Share on other sites

Mmmm, asi to nedomýšlím, ale postihne mi to i následující situaci? Látka A má barevné kombinace 1,2,3 , látka B barevné kombinace 3,4,5. Produkt je možné dodat s látkou A i B. Tudíž vytvořím pro ten produkt kombinace s látkami A, B a musím tam tedy mít i barevné kombinace 1,2,3,4,5. A dokážu nějak udělat, aby mi výběr v comboboxu s látkou ovlivnil možnosti v comboboxu s barvou? Tzn. v defaultu tam mám látku A a barvy 1,2,3. Přepnu na B a barvy se mi nabídnou pouze jako 3,4,5. Díky za reakci

Link to comment
Share on other sites

To je nějaký moc zamotaný, snad jsem to pochopil správně.

 

A dokážu nějak udělat, aby mi výběr v comboboxu s látkou ovlivnil možnosti v comboboxu s barvou? Tzn. v defaultu tam mám látku A a barvy 1,2,3. Přepnu na B a barvy se mi nabídnou pouze jako 3,4,5.

 

Takže výrobek bude buď z látky A nebo z látky B a jde o rozlišení dostupných barev.

 

Parametry látka a barva bych nerozděloval do samostatných comboboxů, ale sloučil bych to pod jeden parametr látka s možností s možností výběru barvy, takže bych dostal následující parametry:

látka A barva 1, látka A barva 2, látka A barva 3, látka B barva 3, látka B barva 4, látka B barva 5.

 

Podobným způsobem jsem řešil rozdělení druhů a barev kamínků u sebe na e-shopu.

Link to comment
Share on other sites

Mmmm, jasně.. Asi by to i šlo.. Původní zadání totiž bylo oddělit to a zobrazit na produktu mezi atributy např. tři neutrální fotografie látky, které by si uživatel vybral a k tomu by se natáhly možné barvy.. Ale to je možná už na nějakou custom pluginu co.. Pokud byste někdo o nějaké věděl, klidně i placené? Protože nativní řešení tady asi nebude, co.. Díky

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Balení a zobrazení atributů

 

(bohužel mi prostě nejde v Hlavní diskuzi založit téma, takže postuji zde ..)

 

 

Zdravím, asi to bude nějaká banalita, ale potřebuji vytvořít jako produkt kombinaci jiných existujících produktů. K tomu by měla sloužit možnost Typ: Balení. Položky v produktu Balení jsou stávající produkty, které mají určité atributy. Potud vše v pořádku :].
 
Problém nastává ve chvíli, kdy u produktu typu Balení potřebuji mít možnost, aby si zákazník vybral u jednotlivých položek balení také atributy. A to už netuším, jak nastavit .. Respektivě mohu přidat kombinace, stejné jako u samostatných produktů, ale za prvé to je opravdu velké množství kombinací, bohužel ale také potřebuji mít provázanost na skladové množství produktů, které tvoří Balení (pokud nějaká položka s konkrétním atributem není skladem, Balení není možné objednat).
 
Pokud si zvolím některou z položek (produkt) samostatně, atributy zde měnit mohu, nastaveno je vše asi správně.
 
Pročetl jsem deset stran vláken za tento rok, zkoušel vyhledávání včetně EN části fóra, ale buď špatně hledám, nebo se to zde ještě neřešilo ..
Díval jsem se i na add-on Attribute Wizzard/Pro, ale podle popisu tohle řeší opět pouze samostatný produkt, ne Balení.
 
PrestaShop 1.5.5.0. Pokud se to zde řešilo, prosím o nasměrování, předem díky za pomoc! :]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Já myslím, že balení může obsahovat jen prosté produkty a ne žádné kombinace produktů s atributy.

 

Vychází mi to ze struktury tabulky ps_pack, kde jsou údaje o balení uloženy. Je tam jen odkaz na produkty.

 

Takže by jedině musel existovat nějaký modul, který by to řešil po svém. Pokud existuje, tak bych si předem ověřil funkčnost i ve v1.5.5.0. Jako obvykle, v nové verzi jsou opět změny, které vyžadují udělat úpravy u mnoha modulů.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...