Jump to content

nefunguje phpmailer ktery je v prestashop


Guest

Recommended Posts

-zkopiroval sem kompletni obsah webu ftp na novou domenu

-provedl jsem kompletni dum databaze a uspesne naimportoval do nove databaze

-upravil jsem config soubor

 

vse funguje AZ NA JEDNU VEC! phpmailer

 

kdyz napriklad v "Preferences/mail" nastavim ze chci odeslat testovaci email a napisu tam jakykoliv mail at seznam gmail atd a dam odeslat tak mi nic neprijde!

(a pritom na puvodni domene vsechno funguje :/)

 

NEVITE NEKDO PROSIM PROC?

 

lamu si stim hlavu ale nevim kdo co se da jeste nastavit aby toto fungovalo.

takto na te nove domene nejdou napriklad odesilat ani emaily pomoci phpmaileru v modulu newsletter kde mam moznost odesilat newsletter primo z administrace - ale to si myslim bude jednim a tim stejnym problemem coz znamena vyresim opravim phpmailer v preferences/mail a bude fungovat to odesilani i vtom newsletterodesilanipresadministraci. tu moznost odesilat newsletter pres administraci mam i na puvodni domene a tam to take funguje. jinak vsechno nastaveni v preferences/email mam na obou domenach nastavene stejne, takto:

*Použiť funkciu PHP mail(). Odporúčané; funguje vo väčšine prípadov <<<

Zadať vlastné SMTP parametre. Len pre pokročilých užívateľov

Poslať e-mail v HTML formáte

Poslať e-mail v textovom formáte

*Použiť obidva spôsoby <<<

ale proste testovaci mail prijde jen y puvodni domeny ale ne ste nove.

Link to comment
Share on other sites

Prosím o vypsání verze PHP, které na těch hostingách běží.

 

obe domeny by mely bezet na verzi php5. presne by to melo byt takto:

na puvodni domene bezi -> PHP 5.2

na nove domene bezi -> PHP 5.2

 

alespon podpora na novem hostingu mi rekla ze urcite bezi na php5.2, a podpora na starem hostingu mi rekll ze by to melo bezet na php5.2.

 

muzu se zeptat proc je toto dulezite? ja jenom pro vlastni zvedavost:)

Link to comment
Share on other sites

No asi když ti PHP mail neodesílá poštu, tak kde asi bude chyba? A verze 5.2 určitě není konečné číslo verze... může tam být bug, atd. Taktéž můžeš zkusit přes nastavení SMTP si poslat poštu, jestli dojde.

 

tak na novem hostingu na novem domene URCITE bezi tato verze php: PHP Version 5.2.17

a na starem hostingu bohuzel zatim nevim - jeste se mi neozvall z podpory.

 

chyba/bug by tam nemel byt jak zaloha ftp tak i databaze tak nasledne nahrani na novy hosting vse delall primo lide v hosting spolecnosti a vse probehlo 100% dobre i na webu vse bezi jedine co nejde jsou ty emaily. asi budu muset pockat nez zjistim od puvodniho hostera jeho verzi php a az potom mi budete moct nejspise moct pocitam ze ano

Link to comment
Share on other sites

Jediná pomoc je, získat log mailu, kde bude napsáno proč se to neodeslalo.

a to si muzu ziskat jak? kazdopadne fakt to ze se to na te nove domene neodesila nemuze byt jeste necim jinym nez jinou verzi php coz v mem pripade neni? jinak kdyby to tedy pres ten phpmailer neslo existuje aspon jina varianta jak na tohle?

Edited by PepeCZ (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Pokud k němu nemáš přístup na FTP, můžeš požádat podporu. Může bejt samozřejmě problém i v DNS záznamech domény, prostě těch variant je xy.

 

A jiná varianta viz.: http://www.prestasho...ost__p__1068496

dobre. zkusim kontaktovat podporu a uvidim. a kdyby i tak nic neslo to tak teda asi vyzkousim to smtp.

jinak prosimte kdyz tam nastavim to smtp tak se pres toto nastaveni bude posilat napriklad take i ten email z kontaktniho formulare na frontendu presty?atd?

Link to comment
Share on other sites

Pokud k němu nemáš přístup na FTP, můžeš požádat podporu. Může bejt samozřejmě problém i v DNS záznamech domény, prostě těch variant je xy.

 

A jiná varianta viz.: http://www.prestasho...ost__p__1068496

 

TAK TED JSEM DOSTAL JEDNU DOCELA ZASADNI ODPOVED OD PODPORY NA NOVEM HOSTINGU KAM JSEM KOPIROVAL WEB S PRESTASHOP.

 

napsali mi ze pry aby se odesilali emaily pres phpmailer tak email musim mit u jejich hostingu ale protoze slo o kopii webu 1 ku 1 tak vlastne na nove domene je stale pouzit email info@spuvodnidomenou ktery je ale stale u stareho hostera.

 

takze ja si musim vytvorit novy email info@snovoudomenou aby se mohl pres phpmailer odesilat emaily.

 

ale ted bych potreboval poradit jak do te zalohovane presty kterou jsem nahodil na novy hosting na novou domenu JAK A KAM mam napsat tento novy email? snazil jsem se to ted najit v administraci presty ale bud sem slepp nebo to tu neni (jinak jeste chci napsat nevim jestli je to dulezite jde o prestu 1.3.x.x)

Link to comment
Share on other sites

A ještě by mohl být v modulu Mail alert.

 

uz jsem to vyresil, bylo t zpusobene novym hostingem kde pro odesilani musim pouzivat email u nich a protoze slo o kopii 1:1 tak tam byl jeste ten puvodni email.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...