Jump to content

usuniecie /home/ z url adresu


retropo

Recommended Posts

Witam serdecznie,

niestety pierwszym postem zwracam się z prośbą o pomoc.

 

Znalazłem na forum informacje jak pozbyć się /pl/en z url sklepu, natomiast mój problem jest trochę inny.

 

Nie wiem jak pozbyć się /home/ z adresu sklepu.

 

Przy włączonych przyjaznych url i automatycznym przekierowaniu do kanonicznego adresu w przypadku linków do kategorii oraz stron głównych otrzymuję zakładany rezultat - http://mojadomena/nazwakategorii, http://mojadomena/contact-us itp bez koncówki html.

Niestety w przypadku linków do produktów otrzymuję za każdym razem http://mojadomena/home/2-nazwaproduktu.html http://mojadomena/home/3-nazwaproduktu.html.

 

W przypadku wyłączenia przekierowania do kanonicznego adresu linki produktów http://mojadomena/3-nazwaproduktu.html zaczynają funkcjonować po bezpośrednim wpisaniu do paska przeglądarki, natomiast na stronie nadal pojawiają się tylko odnośniki do linków w ciągu z /home/.

 

dodatkowe informacje

a) Wyłączenie przyjaznego url skutkuje tworzeniem każdego linku zaraz po domenie, nie są to oczywiście przyjazne adresy o które mi chodzi, ale znika problem z /home/

 

B) Przy przy formularzu zaznaczenia przyjaznych url utrzymuje się komunikat: Przepisywanie URL (mod_rewrite) nie jest aktywne na Twoim serwerze lub nie jest możliwe sprawdzenie konfiguracji Twojego serwera. Jeżeli chcesz używać przyjaznych URL-i musisz aktywować tą funkcję.

 

c) Wersja presty 1.5.3.1

Serwer a biznes-host.pl

Informacja o serwerze: Linux #1 SMP Tue Oct 16 15:57:10 UTC 2012 x86_64

Wersja oprogramowania serwera: Apache/2

Wersja PHP: 5.3.18

Limit pamięci: 128M

Maksymalny czas wykonywania: 30

 

d) ustawienia url i seo

domena sklepu: mojadomena

domena ssl: mojadomena

url bazowy: /

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

"Znalazłem na forum informacje jak pozbyć się /pl/en z url sklepu, natomiast mój problem jest trochę inny."

 

Mogłabym poprosić o bliższe info jak tego dokonac?

 

 

Czy moge prosić o wskazówki jak usunąć z adresu strony /pl/ /en/

Pisałeś, że znalazłeś na to sposób...

Moja opinia jest zupełnie inna. Według mnie znacznik kraju jest konieczny, w przeciwnym razie Google zinterpretuje strony jako duplikaty (Google zna języki :) ), chyba że nie będzie to dosłowne tłumaczenie. Sam mam sklep w dwóch językach i nie ma z tym problemu, przynajmniej w narzędziach Googla. Jedne i drugie równie szybko się indeksują, słowa kluczowe też wyrzuca dla jednych i drugich oddzielnie, linki też są do wszystkich - w sumie nie ma problemu. Wydaje mi się, że to celowe posunięcie twórców... Ale jeśli przeczyta to ktoś kto "liznął" trochę lepiej SEO to niech się wypowie bo nie jestem specjalistą.

Z doświadczenia tylko mogę radzić - zostaw :D

Link to comment
Share on other sites

Ok, dzięki za poradę :)

 

Myślę tylko nad usunieciem /pl/  tzn. chciałabym usuniąc z adresu nazadomeny.pl/pl/  czyli /pl/  aby adresy podstron generowały się: nazwadomeny.pl/nazakategorii/produkt  w tej chwili generują się nazwadomeny.pl/pl/nazakategorii/produkt

 

Czy jeżęli przekieruje tylko w pilku .htaccess z nazawadomeny.pl/pl/ na nazwadomeny.pl to reszta podstron także będzie sie generowała bez /pl/? Jeżeli nie, to jak usunąć aby nie było pl. Zaznaczam że mam także drugi język /en/ i tą końcówkę chciałbym zostawić.

Edited by imogen (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

dzięki za poradę, może faktycznie zostawię /pl/ :) Jeszcze na forum PiO zapytałam się odnośnie tej końcówki a pozycjonowanie :)

 

Nie będę zakładać nowego tematu dlatego pytanie tutaj zadam.

 

Czy może, ktoś doradzić mi w jednej kwesti:

 

1. posiadam sklep  2 języczny pl / en - powiedzmy, że mam 6 kategorii w sklepie ale problem tkwi w tym:

Chciałbym aby jedna kategoria była widoczna w wersji PL ale nie chciałabym aby była widoczna w EN. Czy można jakokolwiek ukryć w języku /en/ dana kategorię przy widoczność w języku /pl/

Oczywiście prestashop .1.5

Link to comment
Share on other sites

przepraszam za zwłokę ale niestety "choroba" 

id: 62 oraz 52 

Naza kategorii - w tej cheili wpisane jest 123 - 456 ponieważ czekam za tłumaczeniem. :)

Spróbuje przez tak jak wspomniałes przekierować lecz nie ukrywam chciałbym poprostu je ukryc:

 

podłącze inne pytanie takze :) chciałbym zmienić domene mojego sklepu co musze zrobić aby wszystko śmigało? Z góry dzieki!!

Edited by imogen (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

dzięki wielki :) mogłabym jeszcze poprosić o krótkie info co musiałbym  zmienić jak zmieniam domene sklepu?

rozumiem, że plik.htaccess muszę od nowe wygenerować, wyłączyć na następnie włączyć przyjazne adresy oraz zmienić w ustawieniach sklpeu adres strony ale czy to wszystko?

Edited by imogen (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

dziękuje bardzo za pomoc :) Mam jeszcze jedno "głupie" pytanie. Prestashop 1.5 - nie widze w plikach na serwerze .htaccess jeżeli go nie ma jak mam go wygenerować oraz gdzie umieścić w czy katalogu głównych czy w katalogu themes czy w katalogu themes/mójkatalog/? wgrałam plik  .htaccess do głównego folderu zrobiłam przekierowanie jak pisałeś ale nie chce działac..pomocy

Link to comment
Share on other sites

tak tylko pytanie jak wygenerować ? wgrać przez ftp sam pusty plik ..htaccess? do głównego katalogu?

Nie musisz wgrywać, usuniesz stary to sklep sam wygeneruje standardowy i w zależności od ustawień będzie dopisywał "treść" (przyjazne url, optymalizacje itp...). Będziesz go miał w katalogu głównym sklepu.

Link to comment
Share on other sites

ok, usunięte :) tylko jest mały problem ponieważ chciałabym przekierować stare podstrony na nowe (zmieniałem oprogramowanie na prestashop) i aby przekierować potrzebny jest plik .htaccess ale go teraz nie ma .. więc jak mam przekierowac podstrony nie majac tego pliku?

Edited by imogen (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

nie, miałam stary sklep ale został usunięty i wgrany (raczej skopiowany z innego serwera) został sklep prestashop, zmieniłam domene itd .. wszystko jest ok. tylko chciałbym z starych podstron przekierować na nowe podstrony ale brak pliku  htaccess w plikach prestashop 

Edited by imogen (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

no tak: np. miałam adres strony mojadomene.pl/dom/cegła   teraz mam mojadomene.pl/dom/cegła-32.html  .. Ja osobiście nie widze problemu przekierować stary adres na nowy przy pomocy 301 .. tylko pytanie gdzie posiał się plik  htaccess

 

Czyli prosto pisząc:  htaccess przekierowanie stron starego sklepu (stary sklep był na innym silniku teraz mam preste)

Edited by imogen (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

no tak: np. miałam adres strony mojadomene.pl/dom/cegła   teraz mam mojadomene.eu/dom/cegła-32.html  .. Ja osobiście nie widze problemu przekierować stary adres na nowy przy pomocy 301 .. tylko pytanie gdzie posiał się plik  htaccess

Bo nie ma żadnego problemu, z tym że przekierowanie zrobić musisz w pliku  .htaccess, który znajduje się w katalogu domeny "mojadomene,pl" a nie mojadomene,eu... Zakładam, że w niej nie ma już sklepu więc plik musisz wgrać sam.

Link to comment
Share on other sites

przepraszm juz poprawiłam.. mam domenę mojastrona.pl  (miałam poglądowy sklep na innym serwerze oraz na innej domenie) przeniosłam sklep do katalogu mojastrona.pl i chciałbym przekierować stare adresy (bo silnik był poprzedni osccommerce) na nowe adresy presty.. poszukuje plik .htaccess tylko że nie mam go na serwerze .. Jak mam go znaleźc.. mam nadzieje, że jasno napisałam  

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Przepraszam za wrzutke w temat ale chce usunac z adresu sklepu slynny dodatek "/pl" przeszukalem cale forum i nic...google tez nie pomoglo. Ktorys z forumowiczow pisal ze jest taka porada jesli mogl bym prosic o linka bede wdzieczny. Bo albo jestem slepy albo cos nieudolnie szukalem. Z gory dzieki wielkie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...