Jump to content

Problém s dokončením objednávky /cs/module/bankwire/validation error


Bojkas

Recommended Posts

Ahoj,

mam problem s dokoncenim objednavky. U nekterych produktu nejde zahadne dokoncit objednavku v quick order. Po pokusu o potvrzeni to vyhodi tuto chybu. http://fii.cz/zudgjbe

Objednavka se i presto odesle pouze castecne do systemu - jmeno a dodaci adresa, cena, ale uz se nezobrazi co je to za produkt. Nektere produkty jdou normalne odeslat a nekdy se to podari i s produkty, ktere jinak nejdou.

Chtel jsem zkusit prepnout na 5 krokove menu, ale nejde mi nic v administraci menit a ulozit! :-(

 

Vyřešeno díky tuk66: při importu přes store manager for prestashop se do UPC vložil textový kód. Bylo to nutné odstranit z databáze. Proto stačilo do mysql zadat příkaz: "UPDATE ps_product SET upc = NULL" , který vše odstranil.

Edited by Bojkas (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Tak uz vim, ktere zbozi ma tento problem, ale nevim jak to vyresit.

Importoval jsem veskere produkty pomoci "store manager for prestashop". Vetsina produktu ma importovane parametry - delka, sirka, hloubka. V detailu zbozi se objevi, ale v administraci uz ne. Vsechny produkty, ktere maji tyto parametry, na konci objednavky vyhodi chybu s validaci. Jak to vyresit?

Link to comment
Share on other sites

To vypadá na import, který není kompatibilní s provozovanou verzí PrestaShopu. Jednoduše import přímo do databáze způsobil neodstanitelnou závadu v datech.

 

Bez znalosti verze PrestaShopu a vzorku dat nelze určit přesný důvod. Pomůže jen smazání dat nebo nalezení příčiny a ruční oprava v databázi.

Link to comment
Share on other sites

Mohlo by to být UPC. Je tam text a podle validátoru to může být jen max. 12-ti znakové číslo. Jestli ten údaj nepotřebuješ, tak ho vymaž přímo v databázi a uvidíš.

 

Pro kontrolu správnost, bez udělání nové objednávky, musí jít produkt otevřít v administraci k úpravě a pak bez nějaké změny uložit.

Link to comment
Share on other sites

tuk66: HEUREKA!!!!!!!!!! Jsi ten nejlepsi a nezkusenejsi clovek na prestu a ode dnesniho dne jsi do konce sveta Krály presty! :-) Bylo to ono a funguje to skvele! :-)

Jak moc se vyznas v dalsich vecech? :-) Chci te jako osobniho radce, treba za 10-15% slevu na veskery nabytek! :-)

Link to comment
Share on other sites

Pro heureku, zbozi.cz a další srovnávače mám upravené skripty, které se spouštějí cronem po půlnoci a ukládají výstup do souboru. Hodí se to hlavně pro větší počet produktů.

 

Při několika tisících produktů už jiná cesta není a stejně se musí dělat poladění pro přeskočení cachovacích funkcí Presty, který export dokážou někde nad 20 tis. položek úplně zastavit.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...