Jump to content

Türkçe karakterler ile ilgili SEF URL çözümü

Recommended Posts

Arkadaşlar SEO düzenlemesi ile ilgili bir dosya düzenleyip 3 yıl önce paylaşmıştım. sonra yeni versiyonlar için düzenleyip yayınladım. Ama herkesin ilk paylaşımı kullandığını görünce dosyayı buraya yeniden ekleme ihtiyacı hissettim.

1. Bu modifikasyon sadece 1.4 versiyonları içindir
  2. Yönetim panelinde ürünün adını yazınca otomatik oluşan ürün url adesindeki türkçe karakterlerin hatasını giderir.
  3. anadizin/js/admin.js dosyasının üzerine yazabilirsiniz. Eski dosyayı yedek alınız.
  4. Lütfen gidip başka forumlarda paylaşmayın. Çünkü bunu ben yazdım ve taktir edersiniz ki bu dosya ile ilgili konuya ben hakimim. Sorularınızı bana sormanız sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Herkese iyi alışverişler.

beni-cikar.zip

• Like 1

Arkadaşlar

Dün bu dosyayı arama motorlarında arattım ve maalesef satan kişiler olduğunu öğrendim ama buraya yazmaya utandım. Başkaları da satın almasın diye yazıyorum. Bunu bile paraya çevirmeyi düşünen ufakçıları, 20 TL karşılığında insan tokatlayacak kadar küçük insanları kınıyorum.

Biz firma olarak bir sürü eklentimizi ücretli veriyoruz. Tabi ki para kazanıyoruz. Ama bunun etik bir yolu vardır. Uzmanlığınızla katma değerli bir ürün ortaya çıkarırsınız. Arkasında durursunuz ve bunu satışa sunarsınız. Eğer satışa sunmaya değmeyecek kadar basitse bunu ücretsiz paylaşırsınız. Ama başkasının emeğini çalıp satmak demek hem üreteni hem satın alanı gasp etmektir.

• Like 1

• 3 weeks later...

Bende 1.4.9 da denedim ama çalışmadı nedense. Acaba htaccess dosyasından mı kaynaklanıyor?

Merhaba

Neden kaynaklandığını bilmiyorum ama .htaccess dosyasından kaynaklanmadığını biliyorum.

Ctrl+ F5 tuşu ile sayfanızı yenileyerek denemelisiniz. Bellekteki js dosyası çalışmış olabilir.

Kolay gelsin.

• 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...