Jump to content

Postrehy pri nasazeni Presty 1.5.10 do ostreho provozu


HitmanCZ

Recommended Posts

Postupne se snazim rozchodit prestu 1.5.10 tak aby se dala nejak pouzit, napisu sem nejake postrehy na co jsem narazil a na co mozna narazite take :

 

 

1) vseobecne problemy s prohlizeci a cookies...

 

 

2) chaos v ICO a DIC pri registraci noveho zakaznika, prelozene jsou asi spravne ale chovaji se naopak

 

kdyz napiste nazev spolecnosti tak se ukaze DIC !? a ICO tam je porad

dalsi specifika jsou pri pouziti rozdilnych prohlizecu:

 

IE9: ICO vidite, ale i DIC se neukaze ani pri vyplneni polozky Nazev spolecnosti, btw navic tam je form prvek Stat v kterem ale nejsou zadne volby(pouziti primarne jen v USA)

 

CHROME : ICO vidite jen kdyz ho nastavite jako povinne v nastaveni zemi! DIC se ukaze pri zadani jmena spolecnosti. form prvek Stat tam neni ( tak je to spravne, CR nema zadne Staty nastavene)

 

3)modul BankWire - platba prevodem : nepredava promenou $order_id takze presta pouzije order $reference_id coz je 10 velkych random pismen a ty pak nabizi jako VS pro platbu a to nejde. Lze to nouzove resit vlozenim kodu do order.php

http://www.prestasho...__1#entry953873

ale neni to zdaleka idealni, protoze to nahradi reference_id za order_id ale vy potrebujete i ref_id pro tracking zasilek, presta ukaze spravne cislo objednavky ale modul si ho uz neprevezme.

 

4) zase je treba vytvorit spravnou ceskou fakturu

 

5) pri pouziti kombinaci a slev pro zakaznicke skupiny jsou rozdilne ceny na ruznych strankach... cena je spravne v modulu doporucene zbozi a v kosiku, ale v detailu produktu je cena se slevou i kdyz aktualni zakaznik slevu mit nema

 

6) problem v friendy URL - v url produktu nefunguje promena CATEGORY takze mate porad www.eshop.cz/produkt.html

Edited by HitmanCZ (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ahoj ,

myslim, ze tvuj seznam vystihuje vetsinu problemu s 1.5.1 o problemu s ICO a DIC jsem ani nevedel tak dekuju. Mozna by bylo dobry, kdyby tu admin vytvoril zvlast sekci jen pro 1.5.x.x bylo by to prehlednejsi. Ceskou fakturu uz mam hotovou vypada stejne jako ta stara, ale muzu rict, ze jsem se u toho zapotil a nevidim v novem systemu generovani PDF zadny prinos.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ahoj ,

myslim, ze tvuj seznam vystihuje vetsinu problemu s 1.5.1 o problemu s ICO a DIC jsem ani nevedel tak dekuju. Mozna by bylo dobry, kdyby tu admin vytvoril zvlast sekci jen pro 1.5.x.x bylo by to prehlednejsi. Ceskou fakturu uz mam hotovou vypada stejne jako ta stara, ale muzu rict, ze jsem se u toho zapotil a nevidim v novem systemu generovani PDF zadny prinos.

 

dekuji za reakci, zrovna sedim nad tou fakturou uz u toho sedim 12 hodin a mam toho dost. Myslis ze by jsi mi mohl pomoci a poslal tu upravenou fakturu aby sla pouzit ? dekuji

Edited by HitmanCZ (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Nebudu dělat cely shop znova, začal jsem s Prestou od 1.5.17, takže pro mne není cesta zpátky.

 

Co mě nejvíce trápí/trápilo:

 

- problém s cache a loginem zákazníků, kdy zůstávali naoko lognutí (při zapnutém SEO), jak kde, jak kdy, někdy šlo vše jak má, někdy vůbec. Nebyl jsem schopen nasimulovat co je příčinou, snad je problém vyřešen přidáním ExpiresByType text/html M0 do .htaccess, více zde

 

- problém s vkládáním zboží do košíku ze stránky kategorie - přepl jsem si košík na ajaxový a ten funguje. Neajaxový košík nefunguje, ale dá se s tím existovat

 

- hláška "číslo země vyžadováno" - více zde - tohle jsem zatím nevyřešil, respektive používám registraci i s adresou a čekám na novou verzi

 

 

jinak je to ok, zkoušel jsem opencart - oproti prestě mi přijde omezený co se týče funkcí a modulů, ecwid - ok, ale free verze nepodporuje API a SEO, Virtuemart 2 v Joomle - zabugovaný a celkově nepoužitelný. Takže zatím je Presta 1.5+ to nejlepší i přes svoje mouchy.

Link to comment
Share on other sites

Nebudu dělat cely shop znova, začal jsem s Prestou od 1.5.17, takže pro mne není cesta zpátky.

 

Co mě nejvíce trápí/trápilo:

 

- problém s cache a loginem zákazníků, kdy zůstávali naoko lognutí (při zapnutém SEO), jak kde, jak kdy, někdy šlo vše jak má, někdy vůbec. Nebyl jsem schopen nasimulovat co je příčinou, snad je problém vyřešen přidáním ExpiresByType text/html M0 do .htaccess, více zde

 

- problém s vkládáním zboží do košíku ze stránky kategorie - přepl jsem si košík na ajaxový a ten funguje. Neajaxový košík nefunguje, ale dá se s tím existovat

 

- hláška "číslo země vyžadováno" - více zde - tohle jsem zatím nevyřešil, respektive používám registraci i s adresou a čekám na novou verzi

 

 

jinak je to ok, zkoušel jsem opencart - oproti prestě mi přijde omezený co se týče funkcí a modulů, ecwid - ok, ale free verze nepodporuje API a SEO, Virtuemart 2 v Joomle - zabugovaný a celkově nepoužitelný. Takže zatím je Presta 1.5+ to nejlepší i přes svoje mouchy.

 

presne tak, take uz se mi nechce zpet. a presel jsi nakonec take na 1.5.1 ?

Link to comment
Share on other sites

Možná by k tomu řekl více nějaký účetní, ale způsob jakým se vyčísluje DPH na faktuře je, podle mně, špatný.

 

Základ DPH na celém dokladu se počítá ze základu jednotkové ceny každé položky. Pokud je větší množství ks v objednávce a navíc se více zaokrouhluje (typicky € nebo malé ceny v Kč), tak se celkový základ DPH a DPH liší o procenta.

Link to comment
Share on other sites

Bohuzel nektere problemy se tahnou uz od 1.4.x, zaokrouhlovani DPH, spatne zobrazovane DPH v ruznych prohlizecich (problem s cookies). Psali, ze prepsali hodne casti jadra, ale asi ne dostatecne. Nektere problemy jsem daval na Issue tracker, ale nikdy nebylo nic vyreseno (nebyl jsem sam kdo mel ten problem). Presta se sice dobre rozviji, ale meli by vic casu venovat oprave bugu, kterych je tam mraky. Ale asi je jeich zamer chrlit same novinky radeji, nez udelat fakt stabilni verzi.

Link to comment
Share on other sites

Smutné je, že nové tabulky ve verzi 1.5 nejspíš měly řešit vleklé problémy s částkami. Možná mají ve Francii jiná pravidla pro výpočet základu DPH (což by samozřejmě byla totální katastrofa pro zbytek světa) a možná je to jen další nepodařený pokus o výpočet.

 

Mimochodem, pokud se dělá upgrade z v1.4, tak jsou faktury u starých objednávek úplně nepoužitelné, protože změna dat mezi verzemi 1.4 a 1.5 není úplná a objednávka upgradovaná a nově vložená není datově stejná.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...