Jump to content

přesun e-shopu na wedos hosting


mardon

Recommended Posts

Tak jsem se rozhodla přesunout webz od angel-hostingu na wedos hosting. Zatím to testuji, ale mám problém prestashop mám naistalovaný v adresáři shop nemám ho v rootu webu. Pokud přesunu databázi upravím připojení k db v setting.inc.php dostanu chabovou hlášku error 500. Je potřeba ještě něco někde nastavit?

 

Testovala jsem si i naintsalovat čistou prestu do adresáře shop a ta mi funguje tak jen někde něco je potřeba natsavit možná v .htaccess?

Link to comment
Share on other sites

Dobrý den,

 

obraťte se na naši podporu. Rádi Vám s tím pomůžeme. Prestashop u nás funguje bez problémů, ale odhaduji to na nějakou chybu v .htaccess nebo nepovolenou položku.

http://kb.wedos.com/...g-htaccess.html

http://kb.wedos.com/...g/htaccess.html

 

Podpora poradí. Je k dispozici nonstop na chatu, e-mailu a telefonu. Preferujeme první dva způsoby.

Link to comment
Share on other sites

to jsem zkoušela a bylo mi řečeno

 

Bohužel, vypadá to, že chybu 500 vyhazuje přímo prestashop.

S tím Vám bohužel neporadím. Jediné, co Vám mohu poradit je návod zde:

na odkazu do kb jsem nenašla nic pro svůj případ

jediné co mne napadá je nějaké nastavení přímo v prestě protože jsem ještě nepřesměrovala DNS záznam a pesta tak jede na jiné URL než původní e-shop

Link to comment
Share on other sites

Tak v mém případě to bylo tím, že na angel-hostingu jsem používala memcached a na wedos hostingu memcached není použito, takže stačílo v config/setting.inc.php upravit

 

define('_PS_CACHE_ENABLED_', '0');

 

z původní

define('_PS_CACHE_ENABLED_', '1');

 

Ještě dodám, že jsem na to nepřišla sama, ale poradili mi to přímo z wedosu, za což bych jim chtěla poděkovat za pomoc při řešení problému.

Edited by mardon (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

A jinak to jakože funguje? Žádná úprava v databázi, nic dalšího? Já se docela klepal strachy i když jsem to zkoušel nanečisto, byl to první pokus o přesun nainstalované Presty, takže mě překvapuje, že to funguje i jen tak... :-)

Link to comment
Share on other sites

To mardon: tak to ti teda celkem závidím ten přístup od Wedosu. Měl jsem taky podobný problém s přenosem PS k Wedosu. Mě chytře poradili, že tam asi někde budu mít nějakou chybu, to mě fakt pobavilo...

Když jsem se zeptal, kde bych tu chybu měl hledat, popsal jsem všechno, co jsem zkoušel, tak mi řekli, že za provoz webu odpovídá klient. Ze strany Wedosu je všechno OK. Děkujeme, na shledanou...

Link to comment
Share on other sites

To mardon: tak to ti teda celkem závidím ten přístup od Wedosu. Měl jsem taky podobný problém s přenosem PS k Wedosu. Mě chytře poradili, že tam asi někde budu mít nějakou chybu, to mě fakt pobavilo...

Když jsem se zeptal, kde bych tu chybu měl hledat, popsal jsem všechno, co jsem zkoušel, tak mi řekli, že za provoz webu odpovídá klient. Ze strany Wedosu je všechno OK. Děkujeme, na shledanou...

 

mě kontaktoval někdo přímo z wedosu, když jsem se ptala na webtrhu kam přejít, podpora na chatu mi taky jen napsala že je to chyba presty, tak jsem tomu z webtrhu napsala co mi to doporučil a slíbil, že to vyřeší a tak se také stalo, jinak jsem tam zkoušela čistou instalaci presty a ta jela v pohodě takže z toho mi bylo jasné, že to musí byýt jen nastavení někde v prestě

 

Osobně budu stěhovat potřetí :-(

 

Aktuálně jedou kopie mojeho eshopu na třech hostinzích :-)

 

a který hosting jsi vybral?

Link to comment
Share on other sites

Ona je pravda, že kdyby podpora wedosu měla řešit každého a jeho OS co si tam hodil, tak by nedělali nic jiného a aplikace 3. strany nejsou jejich starost.

 

Mě spíš zamrzel přístup podpory k jejich VPS, my nic nevíme, není to naše starost, vygooglujte si to...

Link to comment
Share on other sites

Já už tam jsem a stěhuju se zrovna teď... Zatím mám malinkaté shopy, ale na WEDOSu, ani na Savaně mi i přes veškerou snahu a pomoc prostě nejede tak rychle jako na spolehlive-servery.cz. I ta administrace mi už celkem vlezla pod kůži. Každý hosting má něco, každá VMS je v něčem lepší, nebudu nikoho kritizovat, všichni jsou něčím zajímaví, ale rychlost načítání v administraci jsem porovnával a je to ještě rychlejší než můj původní, ale drahý hosting...

 

Budu doufat, že název hostingové, resp. VMS služby dostojí svému názvu... :-)

 

Ještě bych doplnil, že WEDOS mi přijde v pohodě, kamarád se odstěhoval k nim, pohoda. Savana je taky v pohodě, spokojenost, ochotní, jen jsem si prostě svobodně vybral to, co mi nejvíc vyhovovalo.

Edited by Ryuji (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Lepší rychlost u spolehlivé servery můžu potvrdit.

U wedos mě zlobila rychlost disku, normálně se zastavuje...

Oni tvrdí, že prý málo RAM, mám zaplacenou variantu s 2GB!!

Takže systému a prestě u nich údajně nestačí 2GB ramky, nedej bože abych pustil import :-(

Link to comment
Share on other sites

U Savana se mi to žel chovalo dost podobně jako u WEDOSu. Čím to je to nevím, jediný zásadní rozdíl v konfiguraci Savana, WEDOS vs. Spolehlive-servery.cz je to, že u Spolehlive-servery.cz běží PHP jako CGI/FastCGI, kdežto u WEDOSu a Savany jako klasický modul, jestli to říkám správně. Ale protože konfigurace PHP serveru a přidružených technologií je už na hranici mých znalostí, někdo mě můžete opravit jestli kecám. :-)

 

Ani jedno z toho není lepší, obojí má nějaké výhody a nějaké nevýhody, prakticky ale Presta běží opravdu lépe. Teď jsem dokončil přesun dvou webů a je to vidět i pocitově, takže zrychlení muselo být relativně velké. Doteď jsem hostoval u Czechie, kde jsem měl program PHP5_CGI, které CGI podle funkce PHP info nebylo (to jsem zjistil po dvou letech) a to si myslím, že to tam bylo dost dobré a rychlé.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...