Jump to content

Problem s databazovym serverom...


Assaro

Recommended Posts

Zdravym vsetkych,

mame mensi problem s prestashopom. Mame verziu 1.4.3 s niekolkymi modulmi zakupenych na addons. Taktiez mame na mieru robeny XML import, vdaka ktoremu sme naimportovali cca. 21000 produktov. Momentalne ale bojujeme s problemom ze nas eshop vyradzuje z provozu databazovy server jeho pretazovanim. Bolo nam povedane ze prestashop na taketo mnozstvo produktov nieje stavany. Tak by ma zaujimalo do kolko produktov/poloziek je stavany prestashop?

 

Dalej by som rad vedel Vas nazor ci to je ozaj mnozstvom produktov, alebo to moze sposobovat nieco ine?

 

Viem ze som poskytol iba zakladne info, preto pokial by ste mali neake konkretnejsie dotazy tak mi ich prosim zdelte a budem snazit odpovedat. Dany problem potrebujeme vyriesit a za kazdu radu budem vdacny.Vopred velmi pekne dakujem.

Link to comment
Share on other sites

Zdravim, dakujem za nazor, len pre doplnenie hosting mame u domainsu. Na nasledovnom linku je vidiet prehlad ich poskytovanych hostingov: http://domains.sk/web/webhosting.php?PHPSESSID=952258436cdc66b5dc744a1c44e3f4de ,

 

My mame konkretne sluzbu MAXIMUM LINUX. Neviem ci z danych parametrov a informacii budete vediet urcit ci je tento hosting dostacujuci, alebo nie. pokial by ste mali ale neaky nazor na to bol by som rad za jeho vyjadrenie.

 

Inak od domainsu mame vyjadrenie ze neaky skript ktory sa spusta zabera vysoke percentovykonu servera (70-80%) a preto server pada. Mame si zistit ktory skript sa v danych casoch spustal a vyriesit/odstarnit chybu, bohuzial to tak jednoduche nieje ako nam to zdelili oni.

 

Za info a rady vopred dakujem.

Link to comment
Share on other sites

No, to je sice hezký, ale u toho výpisu hostingů stejně není napsaná velikost RAM, takže... a ani já netušim jaký ti to dělá script, jestli tam máš zapnutej nějakej cron na automatické importování produktů, či ověrování dostupnosti atd, může to dělat ono.

 

Ale řekl bych že v PS 1.4.7.0 na které teď právě jedu já bude nějaký problémek, protože když se 1 návštěvník dívá na shop, tak využívá nějakejch 700MB RAM, což mi nepřipadá úplně normální, možná už to je opravené v poslední verzi. Těžko říct.

Link to comment
Share on other sites

Zdravym vsetkych,

mame mensi problem s prestashopom. Mame verziu 1.4.3 s niekolkymi modulmi zakupenych na addons. Taktiez mame na mieru robeny XML import, vdaka ktoremu sme naimportovali cca. 21000 produktov. Momentalne ale bojujeme s problemom ze nas eshop vyradzuje z provozu databazovy server jeho pretazovanim. Bolo nam povedane ze prestashop na taketo mnozstvo produktov nieje stavany. Tak by ma zaujimalo do kolko produktov/poloziek je stavany prestashop?

Problém je asi s tím databázovým serverem. Shodou okolností jsem to zažil u jednoho slovenského hostingu. Pořád tvrdili, že PrestaShop je příliš náročný na výkon, paměť, databázi a já nevím co všechno. Jen výmluvy. Takže jsem postupně dal do kódu logování času stráveného v jednotlivých částech skriptů. Vyšlo mi jednak, že v 1.3 byly opravdu místy problémy s dobou odezvy (nevyladěné databázové dotazy, neefektivní smyčky v kódu), ale nic fatálního. Ten jejich server měl náhodné "pauzy" až několik vteřin, což se v jednom skriptu mohlo opakovat i vícekrát. Výsledkem byla často odezva i půl minuty. Přechod na jiný hosting vše vyřešil.

 

Dělal jsem shop s 30 000 položek a bez problémů.

 

Je taky možné, že nějaký nešťastný modul přetěžuje server. Stačí je postupně povypínat a on se případně najde sám.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zdravym,

boli mi konecne zdelene parametree nasho serveru. Su nasledovne: intel xeon e5520, 2x 1000 GB HDD, 12 GB ram.

To ci je to postacujuci vykon neviem presne urcit.

Ty údaje vůbec nic nevypovídají, protože se jedná o sdílený hosting a je tam zároveň několik desítek dalších domén s neznámým provozem. Bez logování ve skutečném provozu se nedá nic bližšího říct.

 

Při problémech s odezvou doporučuji změnit hosting. Je to nejrychlejší a nejlevnější cesta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jenže tušim že to je sdílený HW, takže tyto parametry využívá xy klientů s tebou. No to je fuck, fakt je těžký jestli to dělá hosting nebo PS a dokud nebudeš na nějakým VPS, tak ani z logu nezjistíš, kdy a proč se to přetěžuje...

 

Ale spíš bych zkusil přejít na jiný osvědčený hosting.

 

Koukám že Tuk66 a já s spolu máme sdílený software :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Zdravym pani,

zase stary problem, je zase ale fakt ze sme zatial nic nezmenili. Kedze sa zacalo aktivne na shope makat tak mi to za dnesok 8x padlo a pomalicky mi to nahryzava nervy. Pisal som na nas hosting (domains.sk) a dostal som nasledovnu odpoved:

 

 

 

Dobry den,

 

to sa Vam pre domenu na databazovom serveri aktivovala ochrana proti pretazeniu databazoveho servera.

 

Nizsie Vam zasielame zoznam najzatazujucejsich 10 webov na serveri v case, ked sa pre Vasu domenu aktivovala ochrana proti pretazeniu databazoveho servera.

ws1139100 je Vasa domena Bananshop.sk ( ws1139100 je prihlasovaci login pre FTP).

Uvedene data su za sledovany interval 10 min., Vase dotazy do databazy spotrebovali 71.0s z danej 10 minutovky iba dotazmi do databazy. Odporucame sa pozriet na optimalizaciu SQL dotazov pracujucich s databazou.

 

Den 2012-07-02.17.1

ws1139100 71.0s (66.2%)

do1791100 12.1s (11.2%)

gh046500 3.7s (3.4%)

ws938200 2.6s (2.4%)

do1703700 2.4s (2.2%)

ws909500 2.2s (2.0%)

do1666900 1.6s (1.5%)

do2243600 1.3s (1.2%)

ws1182900 1.3s (1.2%)

ws1168900 0.9s (0.8%)

:::

::

:

Vie mi niekto podla toho nieco povedat, alebo ostavate u teorii aby sme zmenili hosting, nerad by sme preinvestovavali peniaze zbytocne....

 

Za kazdy nazor a odpoved vopred dakujem.

Pekny vecer este vsetkym zucastneným..........

Link to comment
Share on other sites

Můj názor je, ať se na to podívá odborník. Jinak je to hádání ze skleněné koule.

 

Od boku můžu říct, že pro takové množství produktů je asi opravdu nejlepší volba VPS. Záleží i na verzi shopu. Staré verze do 1.4 měli problém s odezvou při vyhledávání. Záleží i na údržbě databáze. A samozřejmě hosting může být beznadějně přetížený. Záleží kdo dělá admina, jak je nastavená databáze, jestli má dost paměti, dostatečně cachuje a 100 dalších věcí. U VPS si to nastavite podle svého.

Link to comment
Share on other sites

Dik za nazor.

 

Chcem sa este spytat ci by sa nasiel niekto (odbornik) ktory by mal cas a chut sa na dany problem pozriet za financnu odmenu? Pripadne viete mi niekoho doporucit koho oslovit? Napiste mi tu, alebo mi poslite PM.....

 

Dalej co sa tyka VPS viete neaky spolahlivy, overeny doporucit?

 

Vopred dakujem za info a pripadny zaujem.

Link to comment
Share on other sites

1) za ty prachy co se ti na to někdo bude koukat, tak si předplatíš VPS tak na půl roku

Jediný zádrhel bych snad viděl v tom, že chyba může být i v Prestashopu - třeba v nějakém neslušném modulu, který přetěžuje celý server, a že jsem jich už viděl.

 

Shopu s 20000 produkty by to určitě slušelo na VPS. Na druhou stranu počet produktů není až tak důležitý. Zobrazuje se vždy pár produktů a i když PrestaShop neskutečně plýtvá výkonem, tak se poslední dobou už hodně vylepšil. Udělat rychle výběr z desítek tisíc záznamů zvádne i normální databáze na normálním hostingu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Zdravym pani,

zase stary problem, je zase ale fakt ze sme zatial nic nezmenili. Kedze sa zacalo aktivne na shope makat tak mi to za dnesok 8x padlo a pomalicky mi to nahryzava nervy. Pisal som na nas hosting (domains.sk) a dostal som nasledovnu odpoved:

 

 

 

Dobry den,

 

to sa Vam pre domenu na databazovom serveri aktivovala ochrana proti pretazeniu databazoveho servera.

 

Nizsie Vam zasielame zoznam najzatazujucejsich 10 webov na serveri v case, ked sa pre Vasu domenu aktivovala ochrana proti pretazeniu databazoveho servera.

ws1139100 je Vasa domena Bananshop.sk ( ws1139100 je prihlasovaci login pre FTP).

Uvedene data su za sledovany interval 10 min., Vase dotazy do databazy spotrebovali 71.0s z danej 10 minutovky iba dotazmi do databazy. Odporucame sa pozriet na optimalizaciu SQL dotazov pracujucich s databazou.

 

Den 2012-07-02.17.1

ws1139100 71.0s (66.2%)

do1791100 12.1s (11.2%)

gh046500 3.7s (3.4%)

ws938200 2.6s (2.4%)

do1703700 2.4s (2.2%)

ws909500 2.2s (2.0%)

do1666900 1.6s (1.5%)

do2243600 1.3s (1.2%)

ws1182900 1.3s (1.2%)

ws1168900 0.9s (0.8%)

:::

::

:

Vie mi niekto podla toho nieco povedat, alebo ostavate u teorii aby sme zmenili hosting, nerad by sme preinvestovavali peniaze zbytocne....

 

Za kazdy nazor a odpoved vopred dakujem.

Pekny vecer este vsetkym zucastneným..........

Ahojte mame velmi podobny problem. podla nasho hosting providera (websupport) vykazuje nasa stranka enormne velku zataz,  mnozstvo diskovych operacii 7.10.2014 -223181744 disk operacii. 

nas eshop nie je ani zdaleka taky velky mame len nieco cez 700 produktov-. Pri websuppoorte sme uz vyse dvoch rokov a tato chyba sa nam zacala ukazovat po upgrade ps na 1.6.09.  Websupport sa rozhodol ze zablokuje nasu stranku pre vsetky krajiny okrem Sk aCZ. Co nam samozrejme sposobilo to ze pocet indexovanych stranok nam padol uplne na minimum.

 

VPS mi pride velke delo na 700 polozkovy eshop.

taktiez hladame niekoho kto by sa nam na to vedel pozriet.

Dopredu dakujem

Jaro 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...