Jump to content

Na jaké verzi začít nový e-shop?

Landsman
 Share

Recommended Posts

Po nějaké době se vracím zpět k Prestashopu. Novinky a fórum jsem nesledoval. Chtěl bych se vás proto zeptat, na jaké verzi by jste doporučili stavět nový e-shop. Poslední dobré zkuženosti jsem měl s verzí 1.3.6, kde byly k dispozici všechny užitečné moduly.

Ocením každou zkušenost, díky!

tak tak, zatial je stabil 1.4.7.3 , už skúšam síce 1.5.0.9 , no na ostrý shop ešte nepoužiteľná ...

Verze 1.5.0.9 je beta4. To se opravdu na ostrý shop nehodí.

U v1.4 byla jakž takž použitelná až verze 1.4.2.5 - měsíc po první ostré verzi a 4 měsíce po beta4.

• 4 weeks later...

Ještě doplním, že je poměrně velký rozdíl v rychlostech jednotlivých verzí. Zvlášť při velkém počtu produktů. Verze 1.4.6.2 je znatelně pomalejší než předchozí verze a 1.5 verze jsou ještě pomalejší. Na problém s rychlostí v1.5 si stěžuje hodně lidí a asi nějaký čas potrvá, než se to vyladí.

S přidáváním dalších tabulek a funkcí se to dá čekat a nevím, jestli to vůbec půjde vyřešit. Vývojáři si často s rychlostí nelámou moc hlavu a při počtech produktů do pár tisíc to není zase tak znát. O to horší je to při větším počtu produktů.

Pro mně osobně je totální katastrofa editace produktu v BackOffice. Taková obří stránka nemá obdoby a i na lokálním nesdíleném serveru to trvá věčnost než se načte.