Jump to content

objednání po desetinách


jermakki

Recommended Posts

Nechci ti radit, ale krapet ses do toho zamotal. Půl kusu neexistuje. Buď je 1kus a nebo xxx kusů.

 

Takže pokud chceš prodávat něco na kila, například. Tak produkt který budeš prodávat bude mít 0,5kg a je to 1kus. A pokud tam chceš mít cenu za 1kg, tak tam napíšeš cenu za 1kg a ne 1ks.

Link to comment
Share on other sites

no tak to si nemyslím, potřebuju aby si zákazník mohl objednat např 0,2 ks výrobku. Např. zboží je uvedené v přehledu s cenou za metr, ale můžeš si koupit 20 cm... pokud si nastavím atribut jako 10cm, tak si sice zákazník přidá do košíku 2 ks jako 20 cm, ale cena v přehledu se zobrazí taktéž jako za 10 cm (dle atributu). Proto se ptám, jestli je možné upravit systém tak, aby se dalo objednávat po desetinách (např. 0.2) - to je to co vidí zákazník. Nebo teda naopak, jde nějak nastavit, aby se v přehledu zobrazila cena za metr a přitom bylo možné objednat po 10 cm? v podstatě je mi jedno v jakém formátu to číslo bude uvedené (jestli tam bude 10cm nebo 0,1m)... přes atributy to nejde, to se pak přepíše cena i v přehledu zboží. nevím jak jinak to popsat....

Link to comment
Share on other sites

Presta umí prodávat jen celá množství. Takže jestli chceš prodávat 20 cm, musíš si u zboží nastavit jednotku třeba 1cm nebo 10 cm. Znamená to přizpůsobit cenu a uvést, že 1 ks je ve skutečnosti 10 cm.

Link to comment
Share on other sites

jj, díky, tak to mám udělané, bohužel ten druhý způsob by byl lepší, no ale když to nejde tak to nejde :))... ve většině e-shopů je to možné, tak třeba na to časem bude i nějaká úprava v prestashopu....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Presta v základním nastavení neumí objednávat s desetinným číslem, ale po úpravě ano. Problém je jen v tom, že k oddělení celých čísel po úpravě lze zadávat jen tečky, jak je to zvykem v cizině. Kdežto čárky, jak je to zvykem u nás Presta neakceptuje.

Link to comment
Share on other sites

Nejde ani tak o to, co si zadat v obchodě, ale o porovnávače cen jako je Heureka, Srovnanicen, Zbozi a pod, protože lidé si řadí zboží od nejlevnějšího a když je velká konkurence, tak cena za balení posune obchod někam dozadu., takže pokud balení je třeba 7,5 kg a a někdo si dá cenu za kg, tak bude vpředu a ten co to má za balení někde vzadu. Z tohoto důvodu jsou někdy desetiny v objednávání nutnost.

Link to comment
Share on other sites

Možná jsem blbej a pořád to nechápu... máš web české stavebniny, tak asi půjde o něco takového... Takže bych dal:

 

Cena zboží (1 cihla): "11" kč

Jednotková cena: "3267" za "paletu (297ks)"

Minimální množství: "297"

 

A ve vyhledávačích budeš s cenou 11 kč. A zákazník musí objednat celou paletu cihel. Nebo nevyplňuj minimální množství a může zakoupit i 20 cihel. A uvidí, kolik normálně stojí celá paleta.

Asi nejlepší by bylo přímo uvést, o jaký druh zboží se ti jedná, líp by se vymýšlelo co s tím. Nechápu, proč tu někteří dělají tajnůstky jak se zbožím, tak s odkazem na shop :/

Link to comment
Share on other sites

Co si vlastně nepochopil. Máš balení polystyrenu třeba 12,5 m2. Takže když dám Cenu za balení budu někde na pozici ve srovnávači v prčicích, protože většina uvádí cenu za m2 a tím pádem musím umožnit zadávat Množství v desetinách, jinak mně lidé budou volit Množství po 12 m2.

Link to comment
Share on other sites

A co si doprdele zkusit to, co jsem ti tu napsal ???????????????????????????????????

Vždyť to funguje !!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak jak chceš to potřebuješ ty !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Tak o co ti jde? Aby koupilki celé balení, nebo aby si mohli koupit jen jednu plotnu o velikosti 2 m2??? Upřesni to!

Link to comment
Share on other sites

Takže mně ty rozumbrado vysvětli jednu věc. Protože mám Prestu 1.1.0.5, tak tam žádná Jednotková cena ani Minimální množství není. Ale zajímá mě tohle. Jestliže to lze nastavit, jak píšeš, co se zadává potom v poli Množství, když budu mít Cenu za cihlu a Jednotkovou cenu - paletu, tak po zadání v Množství "1", to "1" znamená 1 paletu nebo 1 cihlu ?

Link to comment
Share on other sites

No jo chytráku, jenže já pracuju jen s informacema, které tu dáte. A poslední informace o nějaké verzi presty je v prvním příspěvku a to 1.4.4.1.

 

Takže asi tak... ty si ve své verzi neškrtneš... Asi bys měl upgradovat a nebo reagovat na příspěvky staré nejméně rok a nemyslet si naivně, že nové funkce budou funkční i u tebe... asi tak nějak....

Link to comment
Share on other sites

Jak to mám vědět??? Vidíš snad v mém podpisu, že bych používal předpotopní verzi? Instalovat to nebudu, abych ti zodpověděl něco, co už jsi mohl mít 1000x otestováno :-)

Ale pokud si mám tipnout, tak Množství zadáš 297, což znamená paleta.

Link to comment
Share on other sites

Takže znova, předpoklad mám Prestu 1.4.6.2. Zadám Cenu za cihlu 11,- Kč, další volbu Jednotková cena 1100,- (paleta). A znova se ptám - v poli Množství nyní zadám "1". Ta "1" znamená , že jsem objednal 1 cihlu nebo 1 paletu ?

Link to comment
Share on other sites

Jo tááák, množství myslíš ve frontendu? Tak sis koupil jednu cihlu. Pokud tam ale nezadáš (v backendu) minimální množství 297. Protože když to tam dáš, tak když vlezeš do zboží (frontend), budeš mít předvyplněno Množství 297 a bude tam napsáno (stará se o to presta), že musíš objednat právě tohle množství. Když to přepíšeš na 1 (frontend) a dáš do košíku, tak v košíku budeš mít 297+1, čili 298 cihel v košíku.

A ne, nejde to omezit, aby to pokaždé šlo objednávat jen po paletách, protože určit můžeš jen minimální množství, takže zákazník nemůže objednat 50 ks, ale může objednat 300.

Když bys to chtěl jen po paletách, musel bys cenu za zboží uvádět za celou paletu a né za cihlu (na druhou stranu už pak na tebe nebudou lidi ve vyhledávačích koukat skrz prsty, páč zadat cenu za cihlu, s tím, že musí koupit určité množství, je doooost neetické-tuším se tomu říká v zákoně klamavá reklama).

Link to comment
Share on other sites

Mě snad omejou. Psal jsi "

"A co si doprdele zkusit to, co jsem ti tu napsal ???????????????????????????????????

Vždyť to funguje !!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak jak chceš to potřebuješ ty !!!!!!!!!!!!!!!!!!"

Zadám v Prestě 1.4.6.2 -

Cena za 1 m2 polystyrenu - 20Kč

Jednotková cena : 90Kč (balení - 4,5 m2)

Minimální množství 4,5 m2

Můžeš mně laskavě vysvětlit, jak tvůj postup umožní zákazníkovi objednat 3 balení polystyrenu v m2, když mám cenu za m2, což je 13,5 m2.

V tomhle je úplně jedno jestli mám starou Prestu nebo novou

Link to comment
Share on other sites

Celou dobu tu řeším, jak objednat jednotkovou cenu. Né balení!

Snažím se vám tu oboum vyřešit dvě věci jednou ranou a tohle je řešení.

 

Takže třeba by to šlo, a to už fakt zkoušet nebudu, vyzkoušej si to sám....

Cenu zadej za cihlu

Pak si vytvoř kombinace (1 paleta, 2 palety,3 palety atd)

U nich si navyš ceny podle matematického vzorce:

1 paleta=297-1 cihla

2 palety=1paletax2-1 cihla

3 palety=1paletax3-1 cihla

atd

 

výsledek: cena ve srovnávačích za 1 ks cihly, objednávka nejméně 1 paleta.

 

Jiné možnosti neexistují, takže zbytečné o tom dále polemizovat...

Link to comment
Share on other sites

Proboha, co pořád řešíš cihly, nijak to můj ani jeho problém neřeší. Cihla je pořád 1 ks a nedá se půlit. Kdežto můj uvedený případ s m2 anebo výše uvedený v kg je půlený. Prostě, když chci mít Cenu uvedenou za m2 a to musím mít, protože to tak mají takřka všichni prodejci, tak když to balení obsahuje třeba 4,5 m2, nic mi nějaká Jednotková a Minimální cena nevyřeší, a je třeba potom umožnit objednávat v desetinných číslech. Pochopil jsi to konečně ?

Link to comment
Share on other sites

Nikdy jsem tohle neřešil, a protože jsem zatím jediný, kdo se to snaží vyřešit, tak asi ani nikdo jiný.

 

Tak to uděláme jinak, abych správně pochopil tvůj požadavek. Uděláme si kvíz.

 

Ve srovnávačích chceš zobrazit:

a ) cenu za 1 m2

b )cenu za balení 4,5 m2

 

V shopu by měla být vidět:

a ) cena za 1 m2

b ) cena za balení 4,5 m2

 

Zákazník si smí objednat množství:

a ) po jednotkách m2

b ) pouze po balení 4,5 m2

 

Má mít možnost objednat si množství v decimetrech (dm2):

a) ano

b ) ne

 

z tohodle už by se mohlo dát vycházet. A neřeš teď, jestli balení má 4,5 nebo 36 m2.

Link to comment
Share on other sites

Já to nepotřebuji řešit, já to mám vyřešené. Ten, kdo založil tohle vlákno, to chtěl vyřešit. Ale k tvému dotazu:

srovnávače - cena se musí zobrazovat za m2

v eshopu - cena se musí zobrazovat za m2

objednávání - objednává se samozřejmě po m2, protože zadávané Množství je závislé na uvedené ceně

Samozřejmě, že jde udělat pomocí atributů třeba dvojí Cenu : za m2 či za balení, ale je to nepraktické, protože to zákazník stejně moc nevyužívá a hlavně to zatěžuje při změnách cen produktů, které se často mění.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...