Jump to content

multishop na PS 1.5.2


sevendays

Recommended Posts

  • 1 month later...

 

Nechápu odpověď

 

to nevadi

 

Zdravim,

 

nedávno vyšla nová betaverze prestashopu 1.5.2 - kde je možno nastavit více eshopů z jedné administrace, zkoušel jste to někdo nastavit? Máte s tím někdo zkušenosti?

 

nez to rozchodis tak 1.5 nebude beta

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Zdravim.....snazim se otestovat novou verzi ,,Prestashop 1.5RC", zda bude finalni verze vhodna pro muj zamer, ale nedari se mi zprovoznit multishop na jinych domenach. Ma nekdo zkusenosti a informace, jak se ma shop v tomto pripade nastavit?

Potrebuji nastavit shop na hlavni domene, napr. www.domena1.cz....dale potrebuji aby byl funkcni na dalsich domenach, napr. www.domena2.cz, www.domena3.cz,.... Vim jak to nastavit v administraci shopu, ale uz nevim co a jake soubory s nastavenim mam nahrat do dalsich domen? Funkcni zpusob se mi najit nepodarilo. Muzete mi prosim nekdo poradit? Podarilo se mi rozchodit multishop na virtualni adrese hlavni domeny (napr. www.domena1.cz/shop1, www.domena1.cz/shop2,..), ale toto momentalne nepotrebuji.

Diky vsem za rady.

Link to comment
Share on other sites

Zdar pánové, když už jsme u toho, chodí na tom šablony z 1.4, pro každý shop jiná např ?

Natestoval jsem se totiž už dost, tak si počkám až na ofiko verzi, a když je to tady takový odlehčený thread, tak se raději zeptám, nu ni? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tak ještě jeden dotaz a poprosím buď o potvrzení, nebo vyvrácení.

Nevím zda to dobře chápu, ale dle informací z EN fór se mi začíná zdát, že nová verze 1.5 nebude ani několik domén podporovat. Podle všeho bude umět subdomény a subadresáře, což i funguje, ale jak jsem to pochopil, tak zcela odlišné domény ne. Pochopil jsem to správně, nebo bude umět i jiné domény? Pokud to bude omezené, tak je to pro mě veliké zklamání :-(

Díky všem za upřesnění.

Link to comment
Share on other sites

:) ....no jasně že by to byla lepší cesta a snažím se o to :) .... ale o dva příspěvky výše píšu, že netuším jak to nastavit a nikde ty informace s potřebným nastavením najít nemohu. I na ostatních fórech se mi zdá, že v tom nemá nikdo jasno jak to vlastně bude. Jenom nastavení z administrace nestačí (nebo si to aspoň myslím), už jenom když budeš mít hostovanou druhou doménu jinde.

Potřebuji to otestovat, abych věděl zda má cenu na novou verzi čekat, nebo zda se budu muset ohlédnout po jiném systému. :(

Pokud někdo ví jak to nastavit, tak budu rád za každou radu.

Link to comment
Share on other sites

Nevím jak to myslíš s tím hostováním jinde. To určitě nepůjde a nebude to umět ani jiný systém. Celé řešení je postavené na jedné databázi a jednom zdrojovém kódu.

 

Pokud je více domén, tak v rámci jednoho webserveru se pomocí URL rewrite přesměrovávají shopy na jeden fyzicky instalovaný multishop. Multishop tedy znamená jeden shop, který v sobě dokáže rozlišit několik "virtuálních shopů". Není to tedy několik spojených, nezávislých shopů.

 

Důležitá je motivace pro multishop. Osobně myslím, že se to trochu přeceňuje. Snadnější administrace se dá docílit i jinými způsoby. Sdílení zákazníků v několika shopech smysl má, ale nakolik velký nevím. Shopů jsou desítky tisíc a nikdo s tím nemá problém a jedna registrace v několika shopech nikoho nenadchne.

 

Na okraj. Pokud se nepletu, tak jde udělat něco jako kopie shopu. To je pěkné, lze zkopírovat produkty a další věci. Jednou, na začátku. Ale co pak?

Link to comment
Share on other sites

To jak to myslím jsem psal výše. Napíšu tedy příklad ještě jeden.

 

www.domena.cz (hlavní doména shopu, včetně databáze a shop by obsahoval veškeré zboží)

 

www.domenaplus.cz (by byla adresa shopu s jiným designem obsahovala by jenom určitý výběr zboží)

www.domenaminus.cz (by opět byla adresa shopu s jiným designem obsahovala by zase jenom určitý výběr zboží)

 

Veškerý obsah obrázků, databáze,... by se měl načítat z hlavní domény a hlavního shopu. Ostatní domény jsou pouze virtuální shopy. Myslím že to myslíme oba stejně, tak snad je to teď více srozumitelné.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pro informaci těm, kteří také hledají pomoc jak nastavit multishop na několik domén a nemohli najít.

Multishop opravdu funguje a není potřeba mít pro další domény hosting, kam by se něco nahrávalo. Vše funguje formou aliasů směřovaných do stejného adresáře, kde je instalován hlavní shop. Takže se tyto aliasy nastavují na serveru (Apache a nastavit Virtual Hosts). Pak už se o vše postará Prestashop a další změny (změna loga, themes, popisu, zboží....) se nastavuji jenom administraci shopu.

Snad tato informace někomu pomůže. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...