Jump to content

PDF Faktura 1.4.4.


JAKCRABBIT

Recommended Posts

Dneska jsem upravil fakturu pro verzi 1.4.4.

 

Zobrazené informace navíc:

 

Adresa majitele eshopu

Telefonní číslo

Mobilní číslo

Email

Datum vystavení

Datum zdanitelného plnění

Datum splatnosti

 

 

Je na Vás, co všechno z toho použijete, úpravy konkrétních řádku rozzepíšu.

 

Adresa majitele eshopu (PDF.php -> řádek 159-164)

 $this->SetFont(self::fontname(), '', 10);
    $this->Cell(0, 0, self::l('Dodavatel'), 0, 2, 'L');
    $this->SetFont(self::fontname(), '', 9);
    $this->Cell(0, 8, self::l('Jméno firmy a adresa'), 0, 2, 'L');
    $this->Cell(0, 0, self::l('IČ: 000000000, DIČ : CZ000000000'), 0, 2, 'L');
    $this->Cell(0, 7, self::l('Tel.: +420 000000000, Fax: +420 000000000'), 0, 2, 'L');

Úpravu můžete udělat přímo v konkrétním souboru nebo v administraci v překladech PDF.

 

Telefonní číslo, mobilní číslo, email (bez zásahu do kódu)

 

V BO -> Doprava -> Země -> Vaše země -> Do rozvržení adres přidáme do kódu:

phone
phone_mobile
Customer:email

 

Datum vystavení (PDF.php -> řádek 591) netřeba s ním nic dělat

 

Datum zdanitelného plnění (PDF.php -> řádek 594)

nastavil jsem tam +24 hodin (86400 sekund)

 

Datum splatnosti (PDF.php -> řádek 597)

nastavil jsem tam +14 dní (1209600 sekund)

 

Náhled faktury a pdf.php ke stažení v příloze.

test_fa.pdf

PDF.php

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Čau Jacku. Tak jsem použil tvojí fakturu :o) Je super, ale zaživýho boha nejsem schopný odstranit patvar Kč a dostat do faktury č. Měnil jsem kódování na ISO 8859-1. Jiné nejsou vhodné. Poradíš ? Díky :o))

 

Najdi si tu někde topic, kterej se zabývá Kč na faktuře.

Link to comment
Share on other sites

Dneska jsem upravil fakturu pro verzi 1.4.4.

 

Zobrazené informace navíc:

 

Adresa majitele eshopu

Telefonní číslo

Mobilní číslo

Email

Datum vystavení

Datum zdanitelného plnění

Datum splatnosti

 

 

Je na Vás, co všechno z toho použijete, úpravy konkrétních řádku rozzepíšu.

 

Adresa majitele eshopu (PDF.php -> řádek 159-164)

 $this->SetFont(self::fontname(), '', 10);
	$this->Cell(0, 0, self::l('Dodavatel'), 0, 2, 'L');
	$this->SetFont(self::fontname(), '', 9);
	$this->Cell(0, 8, self::l('Jméno firmy a adresa'), 0, 2, 'L');
	$this->Cell(0, 0, self::l('IČ: 000000000, DIČ : CZ000000000'), 0, 2, 'L');
	$this->Cell(0, 7, self::l('Tel.: +420 000000000, Fax: +420 000000000'), 0, 2, 'L');

Úpravu můžete udělat přímo v konkrétním souboru nebo v administraci v překladech PDF.

 

Telefonní číslo, mobilní číslo, email (bez zásahu do kódu)

 

V BO -> Doprava -> Země -> Vaše země -> Do rozvržení adres přidáme do kódu:

phone
phone_mobile
Customer:email

 

Datum vystavení (PDF.php -> řádek 591) netřeba s ním nic dělat

 

Datum zdanitelného plnění (PDF.php -> řádek 594)

nastavil jsem tam +24 hodin (86400 sekund)

 

Datum splatnosti (PDF.php -> řádek 597)

nastavil jsem tam +14 dní (1209600 sekund)

 

Náhled faktury a pdf.php ke stažení v příloze.

 

Moc děkuju skvělá práce

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...

Ahoj vsem, v prvni rade jiky za tuto upravu!

 

Chtel bych jen doplneni co se faktury take tyka... Byl jsem upozorneny klientem ze je ve fkaturach chyba a diky tomu muze financak prudit, respektive udajne takove veci hleda a pokutuje.

 

Na ashopu je zobrazovani cen bez v celych korunach a proto se ceny zaokrouhluji, bohuzel i ve fakture se vykresli se zaokrouhlenim kde vysledek je BLBOST viz obrazek http://prntscr.com/cnpf0

 

Jednoduse 1333 + 267 NENI ROVNO VYSLEDKU 1599,- Kč coz je spravna cena. Chybaje v tech predchozich dvou polozkach ktere jsou zaokrouhleny:(

 

Dokazete nekdo navrhnout upravu v danem radku PDF.php nebo je nutne to resit nekde jinde? Diky za pomoc.

 

Zapomnel jsem dodat ze v pripade pozadavku uhrady za opravu samozrejme zaplatim!

Edited by web-partners (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Chtel bych jen doplneni co se faktury take tyka... Byl jsem upozorneny klientem ze je ve fkaturach chyba a diky tomu muze financak prudit, respektive udajne takove veci hleda a pokutuje.

 

Na ashopu je zobrazovani cen bez v celych korunach a proto se ceny zaokrouhluji, bohuzel i ve fakture se vykresli se zaokrouhlenim kde vysledek je BLBOST viz obrazek http://prntscr.com/cnpf0

 

Jednoduse 1333 + 267 NENI ROVNO VYSLEDKU 1599,- Kč coz je spravna cena. Chybaje v tech predchozich dvou polozkach ktere jsou zaokrouhleny:(

Na opravu částek ve fakturách Presty v1.4 zapomeň. Je jich tam spousta, v každé verzi skoro jiná a vyskytují se i v jen trochu neobvyklých situacích - jako třeba při sazbě DPH v desetinách %, při různých slevách, při aplikaci slevových kupónů.

 

Řešením je počkat na v1.5, kde to snad už bude vyřešené. Doufejme, i když tomu osobně na 100% nevěřím, protože výpočet částek je v Prestě paskvil a nemůžou se v tom vyznat ani tvůrci.

 

Psal jsem o tom na anglickém fóru i s ukázkami v několika verzích Presty. Porovnával jsem to s mým modulem M4 PDF rozšíření, kde je výpočet doufám v pořádku ve všech popsaných případech. Alespoň jsem na žádnou chybu zatím nenarazil. Ukázky porovnání jsou na invoice-1.3.1.jpg, invoice-1.4.3.0.jpg a invoice-1.4.6.2.jpg.

Link to comment
Share on other sites

Spíš než náhodný generování částek je to naprostá nekoncepční zmatenost. Ve verzi 1.4 se k tomu přidala několikrát provedená změna ve výpočtu slev a jejich ukládání do databáze. To asi PrestaShop, při vynášení systému do nebes, jaksi zapomněl zmínit.

 

Vyskytují se i takové věci, jako nedodělaný (asi úmyslně) upgrade databáze u objednávek. Nová položka, kde je uložena daňová sazba dopravného, je nastavena u starých objednávek natvrdo na 0%. Což rozhazuje jakékoliv jiné použití než vytištění originál faktury. Tam totiž dopravné vůbec není rozepsané na základ a DPH.

Link to comment
Share on other sites

No jo. Postupně ten systém předělávají tak, jak měl být udělaný od začátku (MVC apod.), ale pořád je to v kódu trochu špageta. Z pohledu uživatele je to fajn, ale implementátoři ztrácí moře času předěláváním starších věcí,

Link to comment
Share on other sites

Zřejmě na začátku zvolili špatnýho architekta, pokud vůbec nějakýho měli. Protože kdyby měli dokonalý wireframe, tak to nemuseli opravovat v xy verzích a buildech... sice je jasné, že se systém vyvýjí, ale oni opravují víc věcí než jich přidávají.

 

Tohle mi připomíná starý časy MMORPG serverů, kde ti udělali update ve kterým opravili 3 chyby a dalších 10 udělali.

 

A to zaokrouhlování je prostě fail neskutečnej.

Link to comment
Share on other sites

opravili 3 chyby a dalších 10 udělali.

Takhle se to dělalo dřív, než chytrý lidi zjistili, že unit testy a testování v prohlížeči je v seriózních systémech naprostá nutnost. Bohužel z tohoto pohledu je PrestaShop pořád amatérský systém. Myslím tím kód, nikoliv funkce, kde v OpenSource systémech spíš vyniká.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...