Jump to content

Vložení souboru k objednávce


milos.l

Recommended Posts

Dobrý den,

 

potřeboval bych, aby se do objednávky dal vložit soubor. Vyrábíme produkty u kterých potřebujeme od zákazníka poslat šablonu (obrázek). Pokud tedy zákazník vloží do košíku produkt, který vyžaduje uložení obrázku, mohlo by se v košíku zobrazit pole na vložení souboru.

 

 

Je nějaká taková možnost, nebo modul pro prestu?

 

Díky

Miloš

Link to comment
Share on other sites

potřeboval bych, aby se do objednávky dal vložit soubor. Vyrábíme produkty u kterých potřebujeme od zákazníka poslat šablonu (obrázek). Pokud tedy zákazník vloží do košíku produkt, který vyžaduje uložení obrázku, mohlo by se v košíku zobrazit pole na vložení souboru.

K tomu slouží Přizpůsobení (Customization). Každý produkt může mít volitelně Přizpůsobení, které může být volitelné nebo povinné. Jedná se o libovolný počet textových polí nebo přikládaných souborů a ty budou návštěvníkovi nabídnuty k vyplnění/uploadování před přidáním produktu do koše.

 

Je to vestavěná funkčnost. Nastavuje se to na záložce č. 6 v administraci produktu.

Link to comment
Share on other sites

Děkuji za odpověď - potřebuji ještě k tomuto zjistit. Po zapnutí této funkce na kartě zboží, nastavení počtu polí pro soubory, atd. Jsem zjistil, že presta uploaduje pouze obrázky JPG, GIF a PNG. Potřeboval bych uploadovat i jiné soubory, např. CDR či AI. Dále potřebuji zjistit a zvýšit limit velikosti uploadovaných souborů. Lze někde limit nastavit!

 

Děkuji!

Link to comment
Share on other sites

K tomu slouží Přizpůsobení (Customization). Každý produkt může mít volitelně Přizpůsobení, které může být volitelné nebo povinné. Jedná se o libovolný počet textových polí nebo přikládaných souborů a ty budou návštěvníkovi nabídnuty k vyplnění/uploadování před přidáním produktu do koše.

 

Je to vestavěná funkčnost. Nastavuje se to na záložce č. 6 v administraci produktu.

 

Děkuji za odpověď - potřebuji ještě k tomuto zjistit. Po zapnutí této funkce na kartě zboží, nastavení počtu polí pro soubory, atd. Jsem zjistil, že presta uploaduje pouze obrázky JPG, GIF a PNG. Potřeboval bych uploadovat i jiné soubory, např. CDR či AI. Dále potřebuji zjistit a zvýšit limit velikosti uploadovaných souborů. Lze někde limit nastavit!

 

Děkuji!

Link to comment
Share on other sites

 

Děkuji za odpověď - potřebuji ještě k tomuto zjistit. Po zapnutí této funkce na kartě zboží, nastavení počtu polí pro soubory, atd. Jsem zjistil, že presta uploaduje pouze obrázky JPG, GIF a PNG. Potřeboval bych uploadovat i jiné soubory, např. CDR či AI. Dále potřebuji zjistit a zvýšit limit velikosti uploadovaných souborů. Lze někde limit nastavit!

 

Děkuji!

Velikost pro upload lze zvětšit v config.inc.php pomocí

ini_set('upload_max_filesize', '100M');

ale jen pokud je na serveru nastaveno safe_mode off. Jinak se to musí změnit přímo v php.ini.

 

Omezení typů obrázků pro upload bude potřeba ošetřit někde v kódu. Přesné místo neznám, ale jestli je tam nastaveno omezení, tak půjde taky rozšířit.

Link to comment
Share on other sites

 

Děkuji za odpověď - potřebuji ještě k tomuto zjistit. Po zapnutí této funkce na kartě zboží, nastavení počtu polí pro soubory, atd. Jsem zjistil, že presta uploaduje pouze obrázky JPG, GIF a PNG. Potřeboval bych uploadovat i jiné soubory, např. CDR či AI. Dále potřebuji zjistit a zvýšit limit velikosti uploadovaných souborů. Lze někde limit nastavit!

 

Děkuji!

Uploudovat se da relativne cokoliv - zasilaji mi PDF,XML,RAR a funguje to / presta funguje vlastne neco jako FTP / jen je dobre obcas si procistit slozku uploud neb se neustale uklada vse na server kdy presta to pojmenuje vlastnim prefixem

Link to comment
Share on other sites

Uploudovat se da relativne cokoliv - zasilaji mi PDF,XML,RAR a funguje to / presta funguje vlastne neco jako FTP / jen je dobre obcas si procistit slozku uploud neb se neustale uklada vse na server kdy presta to pojmenuje vlastnim prefixem

 

Mám prestu 1.4.0.17 a jde mi bohužel nahrát jen JPG,GIF a PNG, pokud uploaduji jiný soubor, tak se napíše chybové hlášení: Formát obrázku nebyl rozpoznán. Povolené formáty jsou: .gif, .jpg, .png

 

Skutečně nikdo neví, jak povolit libovolný formát souboru?

Link to comment
Share on other sites

Nevím, jestli dobře rozumím tomu problému. Ta chybová hláška je v originále "image format not recognized, allowed formats are: .gif, .jpg, .png" a vyskytuje se jen v administraci produktu. Objeví se při pokusu o vložení obrázku jiného, než povoleného formátu.

 

Není mi jasná souvislost s přizpůsobením a možností v shopu uplodovat soubor libovolného formátu.

Link to comment
Share on other sites

Nevím, jestli dobře rozumím tomu problému. Ta chybová hláška je v originále "image format not recognized, allowed formats are: .gif, .jpg, .png" a vyskytuje se jen v administraci produktu. Objeví se při pokusu o vložení obrázku jiného, než povoleného formátu.

 

Není mi jasná souvislost s přizpůsobením a možností v shopu uplodovat soubor libovolného formátu.

 

No na začátku tohoto vlákna jsem se ptal, jak udělat to, aby mohl zákazník uploadovat soubor k nějakému produktu. TY jsi mi poradil, že se to dá nastavit v záložce Customization. A to je právě ono - dělá to přesně co chci. Zákazník může při objednávání zboží přiložit i soubor - ale jde pouze gif, jpg nebo png. Pokud se vloží jiný typ souboru - tak se objeví chybová hláška (ve frontendu - ne v administraci). Já bych však potřeboval, aby zákazník mohl uploadovat i jiné typy souborů - třeba CDR, apod.

Link to comment
Share on other sites

tedy jestli chápu, jde ti o to , aby zákazník se po registraci našel nějaký tvůj produkt ( zpracovaní něčeho ) a bylo povinné/ nepovinné pole ve kterém by šlo uploudovat relativně cokoliv do nějaké velikosti souboru .

ale tvoji podmínkou je aby to bylo přímo v kartě produktu .

Link to comment
Share on other sites

tedy jestli chápu, jde ti o to , aby zákazník se po registraci našel nějaký tvůj produkt ( zpracovaní něčeho ) a bylo povinné/ nepovinné pole ve kterém by šlo uploudovat relativně cokoliv do nějaké velikosti souboru .

ale tvoji podmínkou je aby to bylo přímo v kartě produktu .

 

Přesně tak - a tak nějak to funguje v nastavení karty na záložce Customize (Přizpůsobení) - tam si nastavíš potřebná pole pro soubory (nebo taky textové pole, např. pro vložení poznámky apod.) - ale bere to jenom obrázky :-(

Link to comment
Share on other sites

Teď už je vše jasné, já tedy nepoužívám těchto přizpůsobení k zasílání souboru protože jsou definovaný soubory z důvodu tvorby náhledu. Proto ti to odsud nebude fungovat protože prostě dokud se nevytvoří náhled system to neuzná.

 

Já potřebuji občas taky něco k sobě poslat. většinou v rar,zip,pdf....

vytvoril jsem si z kontaktujte nás , zákaznický servis , velké možnosti.

http://gavip.cz/cs/contact-us

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...