Jump to content

cerna listina - malware - prestashop


danka

Recommended Posts

na stranku prestashopu se mi nějak dostal virus malware. už jsem ho odstranila, ale opera zobrazuje že můj web je na černé listině. co, jak a kde mam udělat aby to bylo zas ok? je toto vůbec možné? mam antivirus i tak vsak nějak pronikl ten virus.

poradte mi. anglicky nevím

 

dik

Link to comment
Share on other sites

na stranku prestashopu se mi nějak dostal virus malware. už jsem ho odstranila, ale opera zobrazuje že můj web je na černé listině. co, jak a kde mam udělat aby to bylo zas ok? je toto vůbec možné? mam antivirus i tak vsak nějak pronikl ten virus.

poradte mi. anglicky nevím

 

dik

Nejsi sama, i me napadl 25.8. malware. 1. bude rozhodne zadost o prekontrolovani a nasledne odstraneni blokace (u me to bylo u google ) 2. bych asi videl ze bude nutne rychle provest update . Prave zjistuji co opravuje dnes vydana 1.4.4.1

Link to comment
Share on other sites

To že máš antivirus znamená, že chráníš svůj počítač. Se serverem a jeho instalací PrestaShopu to nemá nic společného. Nezkoumal jsem sice popis čerstvého bezpečnostního problému, ale sázím, že tam bude někde chyba, přes kterou se útočník dostane na server a má možnost vložit škodlivý kód.

 

Mezi námi, ani se tomu moc nedivím. Když se podívám na netestovatelný a na mnoha místech špagetový kód PrestaShopu, tak to byla jen otázka času. Nepřijde vám divné, že profesionální firma u profesionálního produktu nemá napsaný ani jeden test kódu? Pokud má, tak ho hodně dobře schovává!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...