Jump to content

nechodi emaily o objednávce


jgerza

Recommended Posts

Zdravím,

na semena-marihuany.cz mám problém s emailem. Zákazníkům nechodí emaily o objednávce, expedici, nic. ..

na ftp jsou vsechny soubory ok, i s template by nemel byt problem.

 

v preferences- email - nefunguje ani testovaci email tak by mohl byt problem tam. víte jak správně nastavit ten email manualne ? Díky

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 weeks later...

v preferences- email - nefunguje ani testovaci email tak by mohl byt problem tam. víte jak správně nastavit ten email manualne ?

Odpověděl jsi si sám. Jsou dvě možnosti.

 

Buď požádáš admina serveru, aby zařídil odesílání mailů pomocí standardní PHP funkce mail(). To bývá u slušných serverů samozřejmé.

 

Nebo ho požádáš, aby to zařídil přes SMTP server. Ve druhé případě ti musí sdělit všechny údaje, které se zadávají v BackOffice, když tam přepneš odesílání mailů na SMTP.

Link to comment
Share on other sites

Hned ako prve som to riesil s adminom serveru,ale zevraj oni maju vsetko v poriadku a nie je ziaden problem u nich, po dlhej debate s nimi som im dal moje pristupove udaje do prestashopu, skusali to nastovavt,ale nepodarilo sa. Este mi admin pisal aby som zmenil email na ich serveracky mail,lebo momentalne tam mam gmail, ale najhorsie na tom je ze nejde mi to ani zmenit, vobec tomu nerozumiem. neviem uz na koho sa mam obratit, ten problem uz pretrvava viac nez mesiac.

Link to comment
Share on other sites

Hned ako prve som to riesil s adminom serveru,ale zevraj oni maju vsetko v poriadku a nie je ziaden problem u nich, po dlhej debate s nimi som im dal moje pristupove udaje do prestashopu, skusali to nastovavt,ale nepodarilo sa. Este mi admin pisal aby som zmenil email na ich serveracky mail,lebo momentalne tam mam gmail, ale najhorsie na tom je ze nejde mi to ani zmenit, vobec tomu nerozumiem. neviem uz na koho sa mam obratit, ten problem uz pretrvava viac nez mesiac.

Změn server a bude po problémech.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zdravím, řeším podobný problém. Nechodí mi oznámení o objednávce jako adminovi. Když dám BO zaslat kontrolní mail, tak mi přijde, ale u objednávky nic. Požádal jsem admina na svethostingu, aby mi změnil global regiter na off. Tak uvidím, jestli je to tím. Díky za případné nápady.

Link to comment
Share on other sites

Podstatná je verze PrestaShopu, informace jestli se to děje u všech způsobů plateb a jestli bylo něco předěláváno v jádru PrestaShopu.

 

Viděl jsem pár instalací, kde docházelo při odesílání emailu k chybě a pak email nemůže přijít. Na fóru odpověď nenajdeš. Je potřeba to odkrokovat a zjistit příčinu a místo chyby.

Link to comment
Share on other sites

Zdravím, řeším podobný problém. Nechodí mi oznámení o objednávce jako adminovi. Když dám BO zaslat kontrolní mail, tak mi přijde, ale u objednávky nic. Požádal jsem admina na svethostingu, aby mi změnil global regiter na off. Tak uvidím, jestli je to tím. Díky za případné nápady.

 

A ten modul pro oznámení adminovi určitě máš zapnutej a nastavenej email v něm?

Link to comment
Share on other sites

Jinak mě napadla ještě taková věc, nevim jestli to bude tvůj případ. Ale třeba když jsem měnil DNS domény na novej hosting, tak mi příchozí maily stále ještě chodily na starej hosting do mailu, protože chvilku trvá, než si servery všimnou, že jsou změněný DNS.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...