Jump to content

VS = cislo faktury


vigel

Recommended Posts

No ja osobne pouzivam radsi ten variabilni symbol podle cisla objednavky, jednak se mi to lehceji dohledava v admin sekci a za druhe faktury generuji az pri nastaveni stavu odeslano, takze pokud nekdo vybere platbu prevodem a platbu neposle, nemusim stornovat fakturu. Jinak jsem ten variabilni symbol pridal i na fakturu, takze i na fakture je vse jednoznacne. Sice by to preprogramovat slo, ale pri predstave ze se mi na uctu objevi platba pod nejaky VS a pak budu v administraci proklikavat jednotlive objednavy, abych nasel prislusnou objednavu, tak to se mi fakt nechce. ;)

Link to comment
Share on other sites

No ja osobne pouzivam radsi ten variabilni symbol podle cisla objednavky, jednak se mi to lehceji dohledava v admin sekci a za druhe faktury generuji az pri nastaveni stavu odeslano, takze pokud nekdo vybere platbu prevodem a platbu neposle, nemusim stornovat fakturu. Jinak jsem ten variabilni symbol pridal i na fakturu, takze i na fakture je vse jednoznacne. Sice by to preprogramovat slo, ale pri predstave ze se mi na uctu objevi platba pod nejaky VS a pak budu v administraci proklikavat jednotlive objednavy, abych nasel prislusnou objednavu, tak to se mi fakt nechce. ;)


jj uz jsem na to prisel ,je to vlastne blbost takze jsem to vyresil jako ty pod cislo faktury jsem hodil i cislo VS

akorat se zeptam jakou podminku udelat aby se tam objevilo jen kdyz je to placeno prevodem
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
proc to omezovat jen pri platbe na dobirku? kdyz podavas balik na dobirku, tak tam taky uvadis na slozenku VS a pod timto VS ti to prijde na ucet... takze tentokrat to neni udaj dulezity pro prijemce ale pro mne :)


No já mám zase jiný problém, sice peripetie s registrací jsou vyřešeny, ale vyvstal problém s číslováním!
Pokud zákazník dá volbu: Platba převodem, na e-mailu se mu zobrazí jen informace na který účet má platbu zaslat ale není tam uveden VS! Takže ten jediný mi tam schází! Jinak cena se zobrazí..

Pak ještě jedna věc, faktury se na webu v účtu zákazníka číslují, ovšem už se nečíslují v PDF příloze kterou zákazník dostává automaticky od systému! Mám tam stále #IN000000

Jinak u výše zmíněného info_e-mailu který přijde zákazníkovi, se zobrazí: Průběh vaší objednávky #7 - kde by mělo být: 000007 !!!!!!!

Jak na to koukám, úprav mě čeká asi dost, proto bych rád požádal někoho kdo to má již vyřešené, zda by mi tyto soubory neposkytl!

Bron
Link to comment
Share on other sites

@Bronikus: a proc posilas uzivatelum fakturu hned po odeslani objednavy? Ja mam osobne pri prijeti objednavky zakazane faktury a az kdyz rucne prepnu stav objednavky na mnou pridany novy stav "pripraveno k odeslani" ve kterem uz mam faktury povolene - tak se faktura vytvori. Predejdes tak tomu, ze nebudes muset delat storna faktur u objednavek ktere ti zakaznik neproplati. Co se tyce emailu ve kterem neni VS, tak se zkus podivat na http://www.prestashop.com/forums/viewthread/830/P150/translations/czech_translation_in_progress a tam se zkus podivat do meho prekladu, myslim ze by to tam snad melo byt funkcni, vubes netusim v jakem je stavu soucasny oficialni preklad - je mozne ze tam nekdo neco nechtene odmazal. co se tyce cisla objednavky, tak co takhle zacit cislovani objednavek treba od 10000? :)

Link to comment
Share on other sites

ted jsem si uvedomil, ze u plateb prevodem nemusim odklikavat pripraveno k odeslani, protoze mam zapnute faktury i u "platba prijata"... jinak urcite si to uprav a klidne prejmenuj, ja jsem jeste par stavu pridal - u tech ale neposilam email... treba jako vracene zbozi prijato, atd... kazdopadne u toho "probiha priprava" - ja to teda mam prejmenovane na "objednavka prijata" bych osobne vypl faktury... viz muj predchozi koment.

Link to comment
Share on other sites

ted jsem si uvedomil, ze u plateb prevodem nemusim odklikavat pripraveno k odeslani, protoze mam zapnute faktury i u "platba prijata"... jinak urcite si to uprav a klidne prejmenuj, ja jsem jeste par stavu pridal - u tech ale neposilam email... treba jako vracene zbozi prijato, atd... kazdopadne u toho "probiha priprava" - ja to teda mam prejmenovane na "objednavka prijata" bych osobne vypl faktury... viz muj predchozi koment.


Díky za typ!
Jinak mohl bys mi ukázat jak to máš u svým stavů objednávek? Rád bych si to trochu upravil od někoho, kdo ten obchod již provozuje a má s tím zkušenosti ohledně zpracovávání faktur a informovanosti zákazníků mailem!
Pokud jde o to číslování, dal jsem tedy 100000 ale stále se to čísluje starým stylem od instalace shopu, nejspíš se to nedá moc ovlivnit?! Ať tam napíšu číslo které chci, prostě stále to jede svým stylem: 000007,000008,000009,0000010...atd...! Což mi celkem vrtá hlavou! Na mailech už je to perfekt - opravil jsem to dle tvých "mails" a našel jsem hned plno opravených chyb, ještě jednou děkuji...,
Link to comment
Share on other sites

@Bronikus: vlasne mas pravdu, cislovani faktur si nastavit muzes sam, ale cislovani objednavek funguje jakou autoinkrement podle toho co mas jako posledni v databazi, takze staci si zmenit posledni cislo objednavky primo v databazi a pak uz se bude vse cislovat spravne.


Nevíš náhodou tu tabulku v databázi? No zkusím to ještě prohledat, protože je asi jasné, že číslování si dá nastavit po čerstvé instalaci v adminu shopu, později už to není možné, neb to na to nemá vliv viz. co jsem psal výše.
Link to comment
Share on other sites

to cislovani lze zvysit kdykoliv - pro objednavky staci nastavit auto_increment v databazi u tabulky ..._orders - pro fakury se to da nastavit v adminu .... oboje nastaveni se samozrejme pouzije az pro nove vytvorene objednavky/faktury

Link to comment
Share on other sites

to cislovani lze zvysit kdykoliv - pro objednavky staci nastavit auto_increment v databazi u tabulky ..._orders - pro fakury se to da nastavit v adminu .... oboje nastaveni se samozrejme pouzije az pro nove vytvorene objednavky/faktury


Je to laborování.. :(
Takže jsem dal nové číslování dle vlastní volby, pakliže udělám objednávku, systém se drží stále stejného a ačkoliv to v administraci přepnu např. DP s číslem: 100002 tak stejně to píše stále? 000017, 000018, 000019 atd... dost divný! Prefix písmena faktur se také nezmění :(
Link to comment
Share on other sites

No ja kdyz jsem rozjel shop na zivo tak, ze jsem provedl prvni testovaci objednavku a zmenil jsem si to cislo objednavky primo v databazi.. Od te doby se objednavky cislujou spravne. Jakej to byl sloupec a v jake/jakych tabulkach to bylo uz ti bohuzel s jistotou nereknu... zkus pohledat v anglickych forech, tam jsem to taky kdysi nasel. Jinak cislo dalsi faktury jde pres BO bez problemu zmenit, ale cislo objednavky opravdu myslim neslo...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...