Jump to content

Wolne logowanie do panelu admina - Presta 1.6


Inferno25

Recommended Posts

Zauważyłem dziwny problem z działaniem mojego sklepu opartego na PrestaShop 1.6. Sklep działa w porządku, nie zauważam jakiś poważniejszych zwolnień w jego działaniu jednak logowanie do panelu administratora to tragedia. Sam panel admina wchodzi szybko, natomiast po wpisaniu danych mija dobre 40-50 sekund, czasem nawet dłużej, aż panel "zaskoczy". Czym może być to spowodowane?

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź.

Sprawa wygląda tak, że sklep miałem kilka lat, teraz chciałem otworzyć drugi więc skopiowałem pliki z obecnie działającego sklepu (wspomnę tylko, że na tym starym, nadal działającym sklepie panel admina wczytuje się zdecydowanie szybciej), zmieniłem pliki graficzne, podpiąłem nową bazę danych, ale zależało mi ogólnie żeby szkielet sklepu itd. zostały takie same. "Nowy" sklep działa na tym samym serwerze, a baza danych jest zajęta w ok. 40 procentach więc chyba nie jest to problemem? :) 

 

Edit: sklep działa na tej samej bazie danych ale prefix dla tabel ma oczywiście inny.

Edited by Inferno25 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Masz może jakieś moduły z subskrypcją na daną domenę? Problem może leżeć po tej stronie gdzie po logowaniu jakiś moduł wysyła odpytania do zewnętrznego serwisu a tam nie przechodzi ponieważ domena się nie zgadza. Najlepiej włączyć profilowanie i zobaczyć co ile czasu zajmuje.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co widzę moduły są zainstalowane tylko te domyślne, które są na początku w PrestaShop. Niektóre z nich są niezaktualizowane - to może być przyczyną? 

"Najlepiej włączyć profilowanie i zobaczyć co ile czasu zajmuje." Możesz napisać co i jak? Nie bardzo wiem gdzie można to zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Po zmianie tego ustawienia po wejściu pojawia się komunikat: 

Redirection automatique dans 5 secondes

adres sklepu/index.php

 

Poza tym błędów nie widzę, chyba że powinienem sprawdzić w innym miejscu czy nie sypało błędami? One powinny wyświetlać się podczas tego logowania czy w którym miejscu? :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...