Jump to content

Cum pot importa toate produsele in Prestashop???!!!


kodu

Recommended Posts

Salut prieteni, dupa cum vedeti sunt incepator si ma straduiesc sa fac un magazin online.
Am o intrebare pentru cei cu experienta care se ocupa zilnic de magazine online.
As vrea sa stiu daca se poate si cum as putea sa import produsele (*vreo 400 de repere), fara sa mai stau sa le pun produs cu produs. Am cautat in forum dar nu am gasit ceva de genul asta.
Va multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Cu siguranta nu ai cautat prea tare, uite un exemplu aici ; mai gasesti pe tema asta si alte posturi similare. Succes!
da adevarat ca nu am cautat deajuns. am vazut acolo care este treaba dar sincer nu vad cum ma ajuta ca e aproape ca si cum ai sta sa le pui unul-cate-unul, ma asteptam la ceva mai simplu, si apoi pozele care trebuie sa le incarci separat. uhhh, merci mult oricum.
si inca ceva daca te-ai oferit sa ma ajuti, si daca esti amabil, am introdus limba Romana sau mai bine spus modulul de traducere in Romana, dar nu imi traduce tot, exemplu cand intru pe produse e scris tot in Engleza, ai vreo idee de ce. Multumesc din nou, salut.
Link to comment
Share on other sites

Poi, tu trebuie sa ai undeva produsele alea ca sa le poti importa. Daca nu le scrii intr-un fisier .csv, de unde mai exact vrei sa le importi?
Imaginile nu trebuie urcate separat, poti sa le urci pe server intr-un director si sa pui linkul direct catre ele in campul Image din fisierul .csv.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...